Pokaż wyniki od 1 do 15 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    ja mam podobny problem co kolega sprzed 2 stron...

    mam w domu 3 sprzęgła haldex, wszystkie 3 rozebrałem, patrzyłem na płytki, czy nie pościerane itp, w sterowniku zamontowałem insert oraz wymieniłem wadliwą zębatkę ślimakową czy jak to tam nazwać... tak wyglądały, jak widać, wszystkie 3 mają uszkodzenia więc kupiłem nową

    Załącznik 11595

    no i dobre, poskładałem całość, zalałem olejem 420ml, dałem nowe oringi, poskładałem sterownik, założyłem nową ori pompkę ciśnienia wstępnego i do boju...

    efekt ? napęd spina bez obciążenia na podnośniku, zjeżdżam na dół, test drogowy, napędu brak, wciskam gaz do podłogi napęd jest, zachowuje się, jakby sprzęgło ślizgało albo spinało połowicznie, po dłuższej jeździe dyfer jest zagrzany na tyle, że zagotowany olej wyrzuca przez odpowietrznik do wcześniej zrobionego przeze mnie (w celu sprawdzenia gdzie ucieka olej) zbiorniczka wyrównawczego. Ręce opadają...

    testowałem napęd bez sterownika - zrobiłem zaślepkę alu, dałem pompke na krótko, napęd chodzi jak trzeba, nie gotuje się nawet po długim upalaniu, nie śmierdzi spalonym olejem, po rozebraniu sprzęgła do rewizji olej jest czysty - nie spalony jak to miało miejsce w poprzednich dwóch sprzęgłach które testowałem

    jedyne co mi się nasuwa na myśl to, czy nie ma to związku z ABS/ESP. Jak niektórzy wiedzą, mam rajdową wersje S3. ABS mam mechanicznie rozłączony ale sam sterownik został i jest wpięty do instalacji. Świeci mi się ESP które mam na wyposażeniu. Nie mam czujnika kąta skrętu, reszta czujników jak w serii. Możliwe jest, że niedziałające ESP połowicznie spina sprzęgło ?

    Kolega ma S3 przed liftem, nie ma w niej ESP, ma tylko ABS. Wyrzucił czujnik kąta skrętu bo ma zainstalowaną kierownicę sportową z nabą, u Niego wszystko działa bez zarzutu.

    Myślę sobie, może jest jakiś soft odpowiedzialny za współgranie haldex'a z ecu i powinienem mieć ten soft z ecu bez ESP ? bo wiadomo, że jest mi ono zbędne... nie wiem, kombinuje już na wszelkie sposoby, doradźcie coś bo nie mam pomysłów.

    W AWD nie mam żadnych błędów...
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 29-01-2017 o 22:02

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •