Taka nauka na przyszłość - jak mechanik mówi, ze sprawdzał szczelność - sprawdźcie ją sami
Po krótce opowiem jakie miałem problemy z autem i jak znalazłem (dzisiaj) przyczynę.
Auto zaczęło dziwnie przyspieszać, tj. traciło czasem na chwilę, a czasem do wyłączenia zapłonu i ponownego zapłonu moc.
Pojawiły się błędy związane z N249.
1 myśl - aaa wywalić to w cholerę i podłączyć DV pod kolektor ssący bezpośrednio - nie pomogło, więc założyłem ponownie.
raz na 3-4 dni zdarzało się, że skakał mocno na wolnych obrotach, od 400-1200, a czasem elegancko trzymał właściwie wolne.
Podczas przyspieszenia było czasem słychać świst, więc domyśliłem się, ze to wina nieszczelności.
Mechanik sprawdził szczelność, jednak zrobił to źle - odczepił wąż od przepustnicy, drugi od dolotu i w zasadzie sprawdził szczelność tylko na intercoolerach - było szczelnie. Kategorycznie odrzucił problem nieszczelności - stwierdził, że coś przesterowuje turbo.
Zwalał winę na N249, ew. DV. Ustami DV sprawdzałem i trzymał, więc to odrzucałem.
Wkurzyłem się, bo po kilku godzinach szukania nic nie znalezione.
Dzisiaj wytoczyłem zaślepkę fi 76mm, czyli taka jak średnica przepływki i wkręciłem w nią końcówkę na wąż do powietrza z kompresora. Ścisnąłem wąż od odmy. Puszczam powietrze, a od strony grodzi słychać głośne syczenie. I trafione - pęknięty Tip przy turbo.