Pokaż wyniki od 1 do 15 z 98

Wątek: Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech messik nie bedę z Tobą już debatował odnośnie tuningu bo to strata czasu, TY wiesz najlepiej ;/
    Nawet Patryk ostatnio się śmiał przy mnie że ludzie z naszego forum dzwonią i chcą zakładać takie coolery jak ja (precision) do k04 (nie wiem kto to dzwonił ale może TY?) ,chcesz to kupuj nikt CI nie broni chodziło tylko o Twoją kasę gdyż obniżenie o 2 stopnie temp w dolocie nic nie da(zakładając że ten dużo mniejszy precision do 350hp będzie lepiej chłodził niż ten który testowałem) ale skoro wiesz lepiej i się lepiej znasz to bierz co chcesz.
    W sumie ten temat mnie już można powiedzieć nie dotyczy bo k04 dawno pogoniłem ale że sam kiedyś przechodziłem przez ten etap ( robiłem troszkę testów na swoim i cudzych autach z k04) i uważam że mam "troszkę" więcej doświadczenia z tym niż Messik który ostatnio wszystkie rozumy pozjadał,dlatego chciałem doradzić ale że mam sobie moje testy wsadzić w kieszeń to już nic nie piszę .
    Powodzenia w robieniu 280-300km na k04 i płaskich 400NM

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:18 15-04-2012 ---------- EDYCJA

    post messika oczywiście usunąłem bo przekręcał pewne fakty i poruszał wątki które zupełnie nie pasują do tematu ale dodam jeszcze 2 istotne kwestie odnośnie coolera:
    ta TT z k04 co były testy potrafiła dmuchnąć nawet i 1.1 bara(moja też tak czasem dmuchała na serii programie dzieki wydechowi i innym modom), testy były robione w ten sposób że auto miało x przejazdów na pełnym bucie a potem test od 0 do 4 biegu z pedałem w podłodze i patrzyłem jak się temp zachowywała i ile wyniosł maks gdy pedał był w podłodze.Dlatego właśnie nie wrzucałem logów bo byłby tam spory śmietnik ale maks różnica to 5 stopni miedzy dolotem a otoczeniem a to jest rewelacja
    Ponadto TEN SAM COOLER był testowany w aucie :
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/9537...-fp-white.html
    auto legitymuje się mocą 400+ wynik na hamowni to 417km a na innych pomiarach wyszło nawet 430km
    różnica w temp wyszła maks 16 stopni, testowane tak samo x razy auto butowane aby sprawdzić czy cooler wyrabia i różnica wyszła maks 16 stopni , fakt że bez zderzaka i dlatego ja właśnie go sprzedałem bo nie planowałem nic u siebie ciąć z przy mocnym zakryciu ten sam u mnie już gorzej sobie radził.
    Boost na BIG turbo to 1.65 bar i jest to maks z tego turbo bo ledwie utrzymuje to do odcinki więc turbo na pewno więcej grzeje niż Messika k04 na 1.3-1.4 bar.
    Po prostu chciałem sprostować aby nikt mi nie zarzucił że robiłem tylko logi na lajtowym sofcie z k04 bo skoro dało radę w aucie 400+ to przy k04 SPOKOJNIE SOBIE DA RADĘ
    to tyle odnośnie tego co chciałem dodać

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:25 15-04-2012 ---------- EDYCJA

    hmm dodam jeszcze tylko że kolega MESSIK jednak powróci do tematu dopiero za miesiąc ;/
    banana otrzymał w nagrodę za wiadomości PW jakie do mnie pisał ;/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-04-2012 o 11:20

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny
    Przez evoq w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:32
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •