Witam
Ponieważ mój temat wylądował w koszu (być może źle go umieściłem za co z góry przepraszam) piszę ponownie. Zapaliła i pali się ciągle kontrolka ESP. Byłem przed wymianą wężyka z rurką między wysprzęglikiem a pompą sprzęgła bo miałem wyciek płynu i zapowietrzyłem układ. Po wymianie paliło się jeszcze dwa dni i dziś byłem umówiony na diagnostykę, wsiadam do auta a tu się nie pali hmmm No ale pojechałem i po podłączeniu wyszły takie błędy:
1) System ABS kod 813 - czujnik 2 ciśnienia w układzie hamulcowym (nieprawidłowe funkcjonowanie! usterka elektryczna w obwodzie - błąd sporadyczny)
2) Silnik kod 16795 - system wdmuchiwania powietrza dodatkowego ( latem wymieniałem pompę SAI ale nie robiłem kasowania błędów po wymianie więc może to był stary błąd choć check się do tej pory nie zapalił)
3) Silnik kod 18010 - napięcie na plusie (zacisk 30) - za niskie napięcie / prąd zasilania - usterka sporadyczna. Diagnosta powiedział że to może wyskoczyć gdy odłączamy akumulator a ten na pewno był odłączony przy wymianie wężyka przy wysprzęgliku.
Błędy pokasował wydruk dał i wyjechałem ze stacji i po kilku kilometrach znowu zapaliła się kontrolka ESP i nie zgasła. Dodam że dziś rano gdy miałem jechać na diagnostykę to kontrolka się nie paliła choć przez ostatnie dni paliła się ciągle. Na co stawiacie?