Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 98

Wątek: Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Są zdania podzielone bo cześć ludzi myśli że jest to '' drut tuning '' i zaraz Ci pompa zejdzie ..
    Tym czasem nie jest to do końca prawda a zwłaszcza w przypadku pompy od 225

    Nowe wtryski to zawsze nowa cześć więc jak już kupiłeś to nie ma co żałować zwłaszcza że seryjne z 225 łatwo sprzedać za dobre pieniądze .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jeszcze nie kupilem i dlatego tak duzo mysle o tym. Wyczytalem ze w AEB gdzie byl 4 barowy regulator byla inna pompa

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak jak napisałem wcześniej nie chodzi tylko a AEB

    Zobacz sobie w linku ile aut seryjnie ma 4 bary na listwie :
    http://www.usrallyteam.com/content/t...injectors.html



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Czytając o modach znalazłem ciekawy wątek:
    MOFO (Mass Oxygen Flow Optimizer) album | Ttschwing | Fotki.com, photo and video sharing made easy.
    Do tej modyfikacji zakładają 4barowy regulator i nikt nie narzeka żeby pompy padały.
    Sam nie wiem jak to wyjdzie w praniu ale może inni tunerzy mogą coś powiedzieć.

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech messik nie bedę z Tobą już debatował odnośnie tuningu bo to strata czasu, TY wiesz najlepiej ;/
    Nawet Patryk ostatnio się śmiał przy mnie że ludzie z naszego forum dzwonią i chcą zakładać takie coolery jak ja (precision) do k04 (nie wiem kto to dzwonił ale może TY?) ,chcesz to kupuj nikt CI nie broni chodziło tylko o Twoją kasę gdyż obniżenie o 2 stopnie temp w dolocie nic nie da(zakładając że ten dużo mniejszy precision do 350hp będzie lepiej chłodził niż ten który testowałem) ale skoro wiesz lepiej i się lepiej znasz to bierz co chcesz.
    W sumie ten temat mnie już można powiedzieć nie dotyczy bo k04 dawno pogoniłem ale że sam kiedyś przechodziłem przez ten etap ( robiłem troszkę testów na swoim i cudzych autach z k04) i uważam że mam "troszkę" więcej doświadczenia z tym niż Messik który ostatnio wszystkie rozumy pozjadał,dlatego chciałem doradzić ale że mam sobie moje testy wsadzić w kieszeń to już nic nie piszę .
    Powodzenia w robieniu 280-300km na k04 i płaskich 400NM

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:18 15-04-2012 ---------- EDYCJA

    post messika oczywiście usunąłem bo przekręcał pewne fakty i poruszał wątki które zupełnie nie pasują do tematu ale dodam jeszcze 2 istotne kwestie odnośnie coolera:
    ta TT z k04 co były testy potrafiła dmuchnąć nawet i 1.1 bara(moja też tak czasem dmuchała na serii programie dzieki wydechowi i innym modom), testy były robione w ten sposób że auto miało x przejazdów na pełnym bucie a potem test od 0 do 4 biegu z pedałem w podłodze i patrzyłem jak się temp zachowywała i ile wyniosł maks gdy pedał był w podłodze.Dlatego właśnie nie wrzucałem logów bo byłby tam spory śmietnik ale maks różnica to 5 stopni miedzy dolotem a otoczeniem a to jest rewelacja
    Ponadto TEN SAM COOLER był testowany w aucie :
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/9537...-fp-white.html
    auto legitymuje się mocą 400+ wynik na hamowni to 417km a na innych pomiarach wyszło nawet 430km
    różnica w temp wyszła maks 16 stopni, testowane tak samo x razy auto butowane aby sprawdzić czy cooler wyrabia i różnica wyszła maks 16 stopni , fakt że bez zderzaka i dlatego ja właśnie go sprzedałem bo nie planowałem nic u siebie ciąć z przy mocnym zakryciu ten sam u mnie już gorzej sobie radził.
    Boost na BIG turbo to 1.65 bar i jest to maks z tego turbo bo ledwie utrzymuje to do odcinki więc turbo na pewno więcej grzeje niż Messika k04 na 1.3-1.4 bar.
    Po prostu chciałem sprostować aby nikt mi nie zarzucił że robiłem tylko logi na lajtowym sofcie z k04 bo skoro dało radę w aucie 400+ to przy k04 SPOKOJNIE SOBIE DA RADĘ
    to tyle odnośnie tego co chciałem dodać

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:25 15-04-2012 ---------- EDYCJA

    hmm dodam jeszcze tylko że kolega MESSIK jednak powróci do tematu dopiero za miesiąc ;/
    banana otrzymał w nagrodę za wiadomości PW jakie do mnie pisał ;/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-04-2012 o 11:20

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Ja zaczynam od standaru 180 ps ale zobaczymy jak sie to rozwinie. I tak jest to najmocniejsze auto jakie dotąd miałem. Pewnie z czasem zacznie mocy brakować. Mysle ze w lipcu pojdzie program na 200 ps. Z tego co rozmawiałem z moim kumplem bezpiecznie na programie do 210 ale wole zachować rezerwę tak jak w obecnym aucie zony ( passat 1,9 tdi 110 zrobione około 135 i 280 nm rocznik 1998 salon Polska, 235 t przebiegu) ustawiony jak na takie auto perfekcyjnie idzie od 2800 do 4500 ale zabawa zaczyna sie powyżej 170 kh kiedy większość nowych diesli zaczyna dyszec a mój staruszek idzie do 230. Dalsze modyfikacje TTetki będę pewnie kwestia czasu zobaczymy jak sie to rozwinie ale wstępny plan na koniec przyszłego roku to 300 - 350 PS i mnóstwo pytań do was na co zwrócić uwagę. A teraz troszke reklamy auto od przyszlego miesiaca (pierwszy serwis) bedzie robione w Starym Saczu w firmie King Soft, jeżeli bedzieciecie w tych okolicach serdecznie zapraszam w imieniu właściciela który jest pasjonatą tzw. Tuningu i w 100% profesjonalista w temacie. Link do strony KingSoft

    Pozd

    Łukass

  7. #22
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Mam takie pytanko, jaka jest najlepsza turbina pod seryjny dol? TD05 , gt28rs czy moze cos wiekszego? Chce zeby wstawala tak samo jak K04, co chyba nie bedzie problemem skoro bedzie prawdziwy kolektor wydechowy, a nie jego namiastka. Czy jest wiekszy sens robic porting glowicy i powiekszac kanaly w kolektorze, czy to raczej rzezba w gownie.

    Wiec cel jest taki: moment 380-400nm jak najbardziej plasko gdzies od 3 tys, moc +/-350km. Tak zeby seryjna, nowa pompa dawala rade, wtryski 440 na 3 barach juz beda male?

  8. #23

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    takie coś wystarczy? to wykres mojej s3 na TD05


  9. #24
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Nie chcesz sprzedac mi silnika? :P Seryjny dol? Jaka masz pompe paliwa? Wtryski 550 czy 630?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A jakie td05? Nie znudzilo Ci sie moze i nie chcesz is w 400+?

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    dopiero 2 tygodnie mam ten setup i to jest na paliwie 98, a mam jeszcze 3 program na paliwo 100
    TD05HR-16G6-9,8T
    wtryski 630
    walbro in-line
    głowica AGN + wałki AGN
    silnik AMK
    dół seria

  11. #26
    Awatar Klakier
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    86
    Powtórzę pytanie z mojego innego posta, może tu z nim lepiej trafie, jakich przewidwyalne +/- mocy można się spodziewać przy K03 (wersja 180 km) i K04( wersia 225 km) bez dodatkowych ingerencji mechanicznych, ewantualnie dolot IC i Wydech? Czy przy celowaniu w wyższe moce tzn 300 + nie ma znaczenia baza? mam na myśli: czy bez różnicy czy zaczniemy od 180 czy od225 konnej wersji, bo i tak wszytko czym te silniki się różnią idzie do wymiany?

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja pewnie też powtórzę nie pierwszy raz na tym forum
    K-04 do 280hp
    k-03 do 220hp
    k-03s-052 do 240hp.
    Jest pięć tysięcy czynników które będą miały wpływ czy dany wynik jest do zrobienia czy nie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar Klakier
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    86
    obie turbiny były produkowane w TT w 180 konnych silnikach?

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    K-04 jest 225.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    na k03 220ps teoretycznie jest mozliwe choc ja wykresu nie widzialem nigdy na ponad 205km przy k03-026/35 (ajq), k03s i k04 wyniki jak najbardziej realne do osiagniecia wielokrotnie sprawdzone, jednak piardylion czynników wpłynie na to że do takiej mocy będzie trzeba zmienić osprzetu za kilka kzł.
    Podstawowa sprawa - glowica + popekane turbiny, najwieksze bolączki 'po latach', które skutecznie uniemożliwią zrobienie dobrego wyniku.
    Niestety najczesciej dotyczą tych starszych wersji 1.8t ,ktore sa bardziej poddatne na uszkodzenia ze wzgledu na archaiczna elektronike, choć wiadomo i tutaj trafiają się rodzynki które plują sporo mocy. Inaczej - najwiekszym problemem jest poprzedni użytkownik.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny
    Przez evoq w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:32
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •