ogólnie fajny temat dla tych co chcą modzić na seryjnym turbo ale jest małe ale:P


*Wydech, DP 3" reszta moze byc 2,5" - ok 2k
*Fmic (warto zainteresowac sie Precisionem bo jest nawet w dobrej monecie) - ok 2k
*Stozek/wakbox 250/0
*Tip najlepiej 3" cos jak badger5 ok 800zl
*Wtryski 440 ok 800zl
*oczywiscie program ok 1500zl
Po tych modyfikacjach mamy ok 280km
kupowanie precision do k04 to totalna bzdura, pozatym nie kosztuje 2k bo ja płaciłem 1600zł za taki do 600hp ale można kupić taniej (nie wiem o ile ale na pewno sporo) tego do 350 ale po co? po co skoro chiniec za 400zł robi robotę że temp w dolocie jest o 5 stopni większa???????? co chcesz chłodzić do poziomu niższego niż otoczenie? a na precision będziesz miał 2 stopnie i da to jakiś efekt? chyba po kieszeni, pisałem o tym już wiele razy że po co przepłacać;/

odnośnie TIPa to 3 cale rozumiem że przy przepływce, a przy turbo oczywiście mniej czyli tyle ile jest wlot turba , bo 3 calami się tam nie przeciśnie w serii a poza tym to nic nie da;/

zniana wtrysków na 440ccm jest bezpodstawna nie konieczna i generalnie kolejna kasa wyrzucona w błoto, jeżeli wtryski są sprawne i pompa także to paliwa wystarczy , a jak nie wystarczy to dajemy regulator 4 bary za 30zł i wtedy na pewno starczy (4 bary jest seryjne w AEB 1.8t i tam pompa paliwa nie zdycha także w 225 też jej nic nie będzie)

poza tym niema recepty na 280 km a co będzie jak się okaże że jest 270? jeżeli zdrowy motor i turbo to 270 jest to pewniak ale zakładanie że ma być więcej może skonczyć się rozczarowaniem;/

odnośnie bonusów to tylko metanol mógłby coś dać a pozostałe rzeczy nic nie dadzą albo efekt zupełnie niewspółmierny do nakładu pracy lub kasy ;/