Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Prośba do chłopaków jeżdzących na MBC

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185

    Prośba do chłopaków jeżdzących na MBC

    Witam

    Chłopaki tak jak w temacie miałbym do was prośbe, czy mogli byście dla mnie przetestować auto z odpieta przepływką czy załaduje wam tyle samo co z podpietą przepływką??

    Bo zmagam sie się z problemem u mnie w aucie i chciałbym wykluczyc pewne rzeczy??

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Od razu mówię ci bez testu, że z odpietą pokaże jakieś śmieszne wartości stałe.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm jeśli mam być szczery to uważam że będzie podobnie...chyba że wejdzie w tryb awaryjny (bo ecu będzie bez MAF sensor i bez n75 ale oczywiście podpięte)
    i wtedy ujmie nam przepustnice na 0.5 bar aczkolwiek wydaje mi się że będzie to działać
    jedynie auto będzie mniej płynnie chodzić z racji dozowania mieszanki itp

    a czy kolega dobrze mbc wpiał? bo przy złym podpięciu bedą się działy jaja( ja początkowo też źle wpiąłem i wiecej niz 0.8 bar nie ładowało)
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 19-02-2012 o 22:18

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    no właśnie ale na MAF sensor nie mam diody a wiec czyta z niego doładowanie. I teraz nie wiem czy przepływka jest tez odpowiedzialna za doładowanie czy nie gdyż jeździ się na MBC. Bo kurcze mam problem z moim autem tak jak w temacie poniżej
    http://www.klubtt.pl/vag-com/9550-co...tml#post113113

    a przepływkę mam nową (i nie regenerowaną) ok 2-3 miesiące i chciałbym ją wykluczyć. Bo jak narazie wszytko wskazuje na przepływkę:/ i nie wiem właśnie

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tam pisałeś że po odpięciu n75 boost jest, jaki masz mbc?

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak dla mnie jak odepniesz przepływkę i ustawisz boost na MBC to będziesz taki mieć tylko że dawka paliwa może być raz za mała raz za wielka i doładowanie nie będzie stabilne.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Paweł jak narazie założyłem n75 aby nie majstrować przy MBC bo miałem dobrze ustawione. I żeby wykluczyć cze coś nie tak z turbo to zdjełem jeden wężyk z N75 i turbo ładowało konkretnie.

    Jutro założe z powrotem MBC podkręce bardziej żeby było te 1,2 bara i sprawdze przepływke co wtedy ona pokaże. Jeśli będą małe wartoście to w takim razie winna będzie przepływka.

    A co do MBC to mam typu bleed czyli ten bez kulki

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    skoro boost był konkretny to wypnij n75 i zrób logi kanału 115 i przepływki (wykluczymy przepływkę którą podejrzewałeś)
    ale coś czuję że n75 pada a mbc był źle wpięty i dlatego tak:P

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    hmm jeśli mam być szczery to uważam że będzie podobnie...chyba że wejdzie w tryb awaryjny (bo ecu będzie bez MAF sensor i bez n75 ale oczywiście podpięte)
    i wtedy ujmie nam przepustnice na 0.5 bar aczkolwiek wydaje mi się że będzie to działać
    jedynie auto będzie mniej płynnie chodzić z racji dozowania mieszanki itp

    a czy kolega dobrze mbc wpiał? bo przy złym podpięciu bedą się działy jaja( ja początkowo też źle wpiąłem i wiecej niz 0.8 bar nie ładowało)
    Ale co będzie podobnie kolega pytał o wskazania w logach 002 tak to zrozumiałem, czyli po odpięciu przepływki jak będzie mierzony przepływ, ecu wchodzi w tryb awaryjny działa na podstawie programu awaryjnego czyli danych uśrednionych zaprogramowanych.
    Jeżeli jest MBC, to pomimo wypiętej lub uszkodzonej przepływki, załaduje tyle ile ustawiłeś, jeżeli nie chce, to zle wpiąłeś zawór, na MBC, wartości doładowania nie zmieniają się w tym przypadku.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 19-02-2012 o 23:13
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Paweł czemu miał być źle wpięty jak jeździłem na nim jakies 5 miesięcy albo i wiecej, i było wszytko dobrze. Ostatnio coś nie tak zaczeło się dziać z moim autem. Miałem również dziwne dolegliwości ale chyba już o nich pisałem ze potrafiło cos sie zblokować i nie miałem całkiem doładowania, i samo sie naprawiało. Dwa przypadki takie miałem.

    A co do odpięcie wężyka i zrobienia logów to nic sie nie stanie?? bo kurcze jak depłem to zaraz powyżej 3 tysięcy miałem prawie dwa bary i zdjełem noge z gazu.

    Nie ZUCZEK chodzi mi o doładowanie jakie będzie po odpięciu przepływki na MBC, czy będzie takie same


    Zrobie chyba tak jak wyżej napisałem zamontuje MBC podkręce na właściwe doładwanie i wtedy zrobie logi przepływki
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 19-02-2012 o 23:14

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bo kurcze jak depłem to zaraz powyżej 3 tysięcy miałem prawie dwa bary
    aha no to jeżeli tak się dzieje to faktycznie nie rób tak:P
    odpięcie przepływki nie powinno mieć aż tak wielkiego wpływu na doładowanie skoro będzie ono sterowane MBC i jedyne co może je obniżyć to tryb awaryjny czyli domkniecie przepustnicy az do uzyskania 0.5 bar, ale to nie dzieję się od razu tylko po chwili (wiem bo nie raz tak miałem)
    no przyznam szczerze że zapomniałem że kolega śmiga już tyle czasu na mbc i że były te sporadyczne przypadki że boostu nie było.

    a czy było sprawdzane coś z tym WG i gruchą? bo jeżeli nie to ja bym dalej się przy tym upierał że tutaj się dzieje coś złego;/

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przepływka może być sprawna a jeżeli auto nie osiąga zadanego doładowania to takie wartości będzie pokazywać bo niby skąd ma być ten przepływ, wygląda to na nieszczelność ale jeżeli dobrze sprawdziłeś i na 100% jej nie ma to przyjrzał bym się turbinie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czy z przepływką czy bez , doładowanie na MBC bedzie takie samo ( do pewnego czasu )
    Jeśli chodzi o logi z zamkniętym WG i bez jego sterowania to odradzam , chyba że chcesz aby Twój silnik był dowodem że można pogiąć korby na seryjnej turbinie






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    no wiem artur o tym a wiec nie ma co przeginać. Co do szczelności to jestem jej pewien na 99% chyba że są jakieś inne przewody niż TIP i przewód co idze do WG w okolicach turbiny. Bo jedynie tam mi coś syczało ale to chyba przepływ powietrza.

    Paweł co byś proponował jak sprawdzić tego WG i gruche??

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odpisałem jeszcze w innym wątku o tym samym temacie, więc może piszmy tutaj a resztę wątków zostawmy w spokoju na razie bo bajzel nam powstał

    więc sprawdź pcv bo może on się zacina i czasem jest otwarty robiąc dużą nieszczelność ( ja bym go sprawdził poprzez wywalenie go z układu )

Podobne wątki

  1. Prosba o opinie DP
    Przez molendez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 19:33
  2. MK2 [8J] Prośba o rozkodowanie VIN
    Przez Darekk w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 13:07
  3. Prosba o VIN
    Przez szweda w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 15:36
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 14:41
  5. MAXVIBE VAG BLAD na życzenie chłopaków z forum
    Przez Maxvibe w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •