Strona 10 z 34 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 507

Wątek: [ Arttur ] Black TT quattro 225

  1. #136
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    ....... a u Ciebie trochę tak jakbyś płynął statkiem w nieznane i chciał odkryć nowy kontynent
    Trochę tak trochę nie
    1.8T jest dość rozpracowany z drugiej jednak strony modyfikacje na 2,0 można w PL policzyć na palcu jednej ręki ( co być może też się zmieni ) . Nie mniej na święcie też jest to już przetarty szlak .
    Faktycznie jednak nikt nie zrobił jeszcze setupu z tą konkretną turbiną







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #137
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    2 miesiące minęły , są jakieś dobre wieści?

  3. #138
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Uch , ale ten czas szybko leci

    Niestety nie wiele się sprawy ruszyły do przodu ..
    Jeśli chodzi o kolektor to mam tylko fotkę jego początków ( Paweł już widział ) .



    Generalnie sprawa jest skomplikowana ..
    Z jednej strony jest to bardzo trudny setup do zrobienia w TT a założenie jest takie że ma być wszystko idealnie bez sztukowania i kompromisów .
    Turbina jest duża ale problemy z wpasowaniem utrudnia duża flansza T4 w konfiguracji Twin scroll .
    Właśnie przez taką konfiguracje flansza musi być bardziej odsunięta od głowicy bo kanały kolektora muszą iść w kolejności pierwszy i czwarty cylinder do jednego kanału i oczywiście trzeci i drugi do kolejnego .
    Tak więc przebieg rur musi być bardzo dokładnie zaprojektowany i przemyślany bo mają się tam jeszcze zmieścić 2 zewnętrzne WG z powrotem do DP i oczywiście DP a miejsca w TT jest o 2 cale mniej niż w innych autach z poprzecznym 1.8T ...

    Z drugiej strony gość poza moim ma z 10 innych projektów mniej skomplikowanych i spore zaległości na każdym z nich .. Pewnie jak by usiadł tylko przy moim na kilka dni to już by dawno skończył .
    Sprawę dodatkowo komplikuje fakt że jego ojciec się ciężko rozchorował i często jeździ do niego do Teksasu ( z NY )
    Jeśli man być jednak szczery to już poważnie mnie irytuje ta sytuacja , niby rozumiem że gość się nie rozdwoi ale jednak postępy w stosunku do czasu są śmieszne .
    Niby było już kilka wersji kolektora które nie spełniły jego oczekiwać i robota była zaczynana od nowa ..
    Poczekam jeszcze jakiś czas bo mimo wszystko chcę aby on to robił bo jak już zrobi to jest duża szansa że będzie to ''mistrzostwo świata ''

    Wracając do spraw technicznych ...
    Dla mniej zorientowanych w temacie przykład z setupu Twinn Scroll z Mitsubishi EVO, koncepcja podobna tylko u mnie ma być turbina na górze i mam nadzieje lepsze wykonanie







    W związku z brakiem podstawowych gratów niezbędnych do kontynuacji prac zajmuję się drobiazgami kiedy mam na to czas .

    Do auta idzie nowy FMIC PTE 750HP a dotychczasowy płynie sobie już do PL





    Jako że mam czas na '' pierdołki '' to postanowiłem że zrobię porządną prowadnicę przepływu na FMIC która będzie kierować powietrze na całą powierzchnię intercoolera .

    Oczywiście wiemy że przeszkadza w tym belka ale zmodyfikuję ją w taki sposób że sama będzie częścią prowadnicy

    Po dokładnych pomiarach belka została poddana operacji



    Górna linia to miejsce do którego sięga FMIC , od tej linii do miejsca cięcia na dole będzie dospawana blacha aluminiowa o grubości takiej z jakiej zrobiona jest belka .
    Dzięki temu będzie możliwy przepływ powietrza do górnej części FMIC- a a belka bedzie dalej mocnym profilem zamkniętym tyle że o przekroju trójkątnym w miejscu gdzie będzie FMIC .

    Dalsza cześć kanału od belki do dolnej kratki w zderzaku będzie zrobiona z cienkiej blachy aluminiowej .
    Materiały ju zakupione , dodatkowo na fotce widać kątowniki z których zrobię mocowanie FMIC-a



    Jest jeszcze do zrobienia osłona termiczna Od strony silnika idzie przyklejana osłona , a w komorze od wewnątrz będzie rozpylony wysokotemperaturowy silikon .





    No i taj jak wspomniałem w pierwszym poście , jednak będzie dokładka na tylny spojler , och i nie jest to 3,2 styl



    Na fotach dostępnych w sieci spojler nie wygląda ani w połowie tak dobrze jak w realu więc nie wrzucam fotek a na efekt końcowy trzeba będzie poczekać do czasu aż go zamontuję








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #139
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Mnie zastanawia jedno, jak możesz wytrzymać tyle czasu bez jazdy TT ;> wielki szacun

  5. #140
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Mnie zastanawia jedno, jak możesz wytrzymać tyle czasu bez jazdy TT ;> wielki szacun
    No jest ciężko , na pocieszenie dosiadam czasami A3 quattro ale w automacie i nie daje tyle frajdy co TT

    Nie mniej jednak w końcu widać jakiś postęp , pewnie jeszcze chwilę to wszystko potrwa ale przynajmniej mam na co popatrzyć i dziele się z wami













    Kolektor jest w trakcie budowy tak więc przymknijcie oczy na drobne niedoskonałości

    Skończyłem też przerabianie belki wzmacniającej , myślę że nie jest słabsza od seryjnej a za to będzie nawiew na cały FMIC . Też nie jest jeszcze gotowa i będą dorabiane jeszcze dodatkowe kierownice przepływu z cienkiej blachy ....





    No i jeszcze dokupiłem dodatkowy gadget do zabezpieczania przed ciepłem




    Pracy przy układzie doładowania zostało jeszcze trochę ale ogólnie cieszę się że już widać postęp i mam nadzieję że teraz już pójdzie z górki






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #141
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Kurde wielka ta suszarka <wow> Artur na jednym zdjęciu widać tyłek srebrnej TT przemalowałeś?:d

  7. #142
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ta flansza przy głowicy bedzie miała jakieś podcięcia albo wybrania? bo zastanawiam się czy za mocno nie będzie prężyć na szpilki;/
    u mnie według ostatniego pomiaru wyszło że turbina odsuwa się o jakieś 2mm od silnika i idzie z dobre 3mm do góry albo i deczko więcej także 4mm po skosie a ciekawe ile taka flansza się rozciąga;/

    swoją drogą super robota, może niech koleś cyknie od razu 2 takie same:P kupie takie turbo bo moje już małe:P
    a czy ono się na pewno zmieści? bo tak przyznam że mam wrażenie że jest bardziej oddalone od głownicy niż moje a ja przecież podginałem grodź aby był zapas miejsca:P

  8. #143
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jestem bardzo ciekawy co na to wszystko powie skrzynia o pół ośki, bo że mało nie będzie to wiemy.
    Artur być może pisałeś, a co ze sprzęgłem??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #144
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Co tu nazekac, super to wszystko wyglada Fajny patent z ta belka wymysliles, kilkinij jeszcze pare fotek jak bedziesz gotowy

  10. #145
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Motor z tym turbo przeraża... kolektor wygląda ładnie, ale będzie chyba bardzo ciasno zaraz za nim. W każdym bądź razie dobrze że prace poszły o krok dalej.

  11. #146
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , nie przemalowałem i zostaje wierny czerni Wszystko jest przymierzane i projektowane na innej TT i silniku a moja sobie czeka na efekt końcowy

    Jeśli chodzi o flanszę przy głowicy to jako jedyny element kolektora jest wykonana z innej stali i nie dotyczy jej w aż w takim stopniu to zjawisko .
    Turbo było przymierzane na aucie i podobno mieści się bez tykania grodzi czy pokrywy zaworów .
    Zauważ Paweł że turbina będzie znacznie niżej '' siedzieć '' niż we wszystkich setupach jakie widzi sie turbiną montowaną na górze . Podobno jest to jedyna idealna pozycja w której da się zamontować tą turbinę .
    Być może jest dalej od głowicy niż Twoje , trzeba by porównać jak będzie więcej fotek . Nie mniej jednak jest to bardzo prawdopodobne , flansza T4 jest większa i przez to musi być bardziej oddalona aby dało '' złapać zakręt ''

    Sprzęgło będzie to które było , choć osobiście uważam że to grzech mieć ściągniętą skrzynię i nie zrobić tego przy okazji.
    Nie mniej jednak musi tak być bo tarcze ceramiczno metalowe ( a takie u mnie się sprawdziły ) wymagają dotarcia a procedura ta jest zupełnie inna niż docieranie świeżego silnika ..
    O półośki raczej się nie martwię duży moment nie będzie tak nisko aby je ukręciło

    Przeróbka belki była koniecznością aby zmieścił się za nią FMIC a skoro ju miałem przerabiać to tak wymyśliłem aby od razu jakoś poprawić dopływ powietrza Dodatkowe prowadnice już prawie gotowe jak zamontuję to wrzucę fotki , pewnie gdzieś w niedziele albo w poniedziałek


    Turbina faktycznie robi wrażenie zamontowana na silniku , wymiarami zewnętrznymi jest porównywalna do GT40 podczas gdy w zasadzie jest to coś pomiędzy 3076 a 3582 .
    Ciasno będzie ale nie na tyle aby uniemożliwić prawidłowe działanie wszystkich powiązanych ze sobą części

    Trzymajcie kciuki żebym mógł szybko wstawić kolejne foty z postępów bo to niestety nie jest zależne ode mnie

    Muszę jeszcze podjąć decyzje odnośnie WG , miały być TIAL MV-S 38 mm ale pojawiły się ostatnio świetne jakościowo i technicznie Turbosmart Comp-Gate 40 mm
    Tial po lewej ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #147
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Odnośnie WG to pamiętaj nad dobrym chłodzeniem bo często się zdarza uszkodzenie membrany z powodu ciepła. Tial ma teraz opcje WG z podłączeniem się do układu chłodzenia a czy ta druga firma oferuje taką opcje?

    Docieranie sprzęgła na mój gust nie będzie kolidować z docieraniem silnika. Silnik docierasz dodając gazu od dołu gdy sprzęgło masz puszczone i NM będzie narastał powoli gdy sprzęgło będzie sklejone Jeżeli planujesz zmienić sprzęgło to zrób to od razu. Takie moje zdanie. Ja u siebie nie zauważyłem problemu docierania;/ Jedynie początkowo się ślizgało już gdy ruszałem z procedury, ze lekkie 3-4 przypalenia i zaczęło kleić tak jak powinno a na sprzęgle było już zrobione ze 2 tys a więc jakoś dużo. A jak będziesz docierał silnik to nie będziesz strzelał ze sprzęgła i ruszał z procedury także nie przesadzajmy z tym że potem trzeba ponownie zwalać skrzynię i zmieniać sprzęgło z jego docieraniem:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-06-2012 o 09:29

  13. #148

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    44
    Jeżeli flansza jest z innego materialu niz makaron to jest wieksze prawdopodobienstwo pekania.A jeszcze lepiej jakby jeszcze innym drutem bylo spawane . Super ze w koncu prace ruszyły. pozdr

  14. #149
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o WG to zgadza się , MV-S ma opcję podłączenia do układu chłodzenia .
    Turbosmatrt tego nie ma nie mniej jednak to akurat nie jest problemem bo i tak nie planowałem wykorzystywać tej opcji .
    Bez wątpienia jednak Turbosmart będzie miał lepsze przepływy i ogólnie jest lepiej wykonany W tym temacie już decyzja zapadła

    Paweł , nie doczytałeś chyba o jakiej tarczy sprzęgła jest mowa .
    Gdyby chodziło o tarcze organiczną to pewnie bez wahania zrobiłbym tak jak sugerujesz .
    W przypadku tarczy o których mowa prawidłowe dotarcie jest kluczem do długiej eksploatacji sprzęgła i do tego aby przenosiło ono wysoki moment .
    To co jest jest z dużym zapasem więc pewnie sobie poradzi , stopień zużycia jest też niewielki co mnie bardzo na + zaskoczyło .

    Nie widzę też powodu dla czego wykonanie flanszy z innego materiału miało by się przyczynić do zwiększenia ryzyka pęknięcia w tym miejscu . Spawy są od wewnątrz i od zewnątrz flanszy i wszystko spawane przez gościa z nasto-letnim doświadczeniem Jeśli już miało by gdzieś pęknąć ( odpukać ) to na pewno nie tam .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #150
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Pięknie to wszystko wygląda! Już nie mogę się doczekać finalnego efektu

Podobne wątki

  1. Black TT by Dominik
    Przez nebeu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 10:18
  2. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  3. [SebasTTian] Black TT, FWD, 180 ps
    Przez SebasTTian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:46
  4. TT 225 Quattro '99 Black Yoda
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 19:34
  5. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •