Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem przy skreconych kolach

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8

    Question Problem przy skreconych kolach

    Witam serdecznie ; ))
    Mam nastepujacy problem w moim TT: przy skreconych kolach na max i powolnym ruszaniu slychac dziwny dzwiek jakby cos ocieralo o kola przednie i lekko blokowalo, podczas szybszej jazdy i skrecaniu kol tego problemu nie ma. Udalem sie z tym do mechnika ktory przepatrzyl wszystko i stwierdzil ze nie ma powodo do niepokoju gdyz nic nie obciera i wytlumaczyl mi ze samochod jest niski i ciezki z przodu i cos takiego przy pelnym naprezeniu kierownicy to norma. Czy uwazacie ze to nie jest problem ? Tez tak macie? Mam TT 1.8t quatro 2000r. Dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na pewno nie jest to normalne chyba że masz przesadnie obniżone auto ale pewnie byś o tym wspomniał gdyby tak było .
    Może być tak że nic nie ociera tylko przy maksymalnym (do oporu ) skręcie słychać dziwne dźwięki pompy wspomagania i to akurat jest normalny objaw i we wszystkich autach ze wspomaganiem występuje .

    Musisz się wsłuchać i sprecyzować czy faktycznie ociera czy to pompa wspomagania








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Jeśli chodzi o mechanika to chyba jest jakiś śmieszny (inni pewnie potwierdzą) bo nie widzę zależności skrzypienia od ciężaru przodu (nie mówiąc o wysokości). Wg mnie problem jest we wspomaganiu- może za mało płynu, może sama pompa, ale właśnie słychać to przy pełnym skręcie (więc automatycznie podczas szybszej jazdy nie ma jak skrzypieć).
    Może koledzy jeszcze potwierdzą moją mizerną wiedzę na temat mechaniki

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Dzieki za odpowiedz, sprobuje jeszcze raz do niego podjechac i dowiedziec sie wiecej.Wlasnie skonczylem rozmowe przez tel i powiedzial ze plyn jest ok. Natomiast zaproponowal mi przelozenie pompy na inna i sprawdzenie czy na niej bedzie poprawa,jesli tak to ok. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SERAFIN2007 ; 21-11-2011 o 18:14

  5. #5
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Wlasnie mialem zaklad oddzielny temat o pomie wspomagania.

    U mnie takie trzeszczenie wystepuje przy jakimkolwiek skrecie, skoro koledzy w temacie to bylbym wdzieczny za informacje ile moze kosztowac naprawa i czy mozna ja wykonac samemu (np. kupno pompki i jej samodzielna wymiana)

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Bierun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    Czerń
    Posty
    2
    Identyczny problem miałem z samochodem, przy maksymalnym skręcie i ruszeniu z miejsca samochód przyhamował zawsze, tak jakby opona o nadkole tarła. Okazało się ze przekładnia kierownicza była do regeneracji. Po regeneracji wszystko ładnie działa. Nie ignoruj tego problemu, ponieważ jeszcze gorzej na tym wyjdziesz z kosztami.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez SERAFIN2007 Zobacz posta
    Dzieki za odpowiedz, sprobuje jeszcze raz do niego podjechac i dowiedziec sie wiecej.Wlasnie skonczylem rozmowe przez tel i powiedzial ze plyn jest ok. Natomiast zaproponowal mi przelozenie pompy na inna i sprawdzenie czy na niej bedzie poprawa,jesli tak to ok. Pozdrawiam
    Spoko tylko ustal sam wcześniej czy to odgłos pompy czy faktycznie coś ociera

    Jeśli chodzi o odgłosy pompy to też radzę nie ignorować tematu zwłaszcza jak słychać przy każdym ruchu kierownicy .

    Rozbieranie i regeneracja pompy było opisane na forum przez Pawła-2005 , było też pisane o regeneracji maglownicy przez kolegę DORKNEST ....









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Arttur, bylbym bardzo wdzieczny za link do tego tematu z robieraniem i regeneracja pompy bo za cholere nie moge go znalezc ;/ a sprawe chcialbym zalatwic jak najszybciej.

    PS. czy jesli kupowalbym nowa to czy ktoras z tych jest odpowiednia? : Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

  9. #9

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Dzisiaj rano zacząlem sprawdzac jeszcze raz pelny skret kol przy ruszaniu do przodu i do tylu , w lewo i w prawo i..... Nic nie slychac !! Pompa pracuje bardzo cichutko slychac ja tylko bardzo delikatnie jak samochod stoi w miejscu a ja dokrecam kierownice do oporu. Nie ma zadnego efektu jak poprzednio "obcierania" kol. Bawilem sie z tym skrecaniem jakies 20min. Zadzwonilem do mechanika i powiedzial ze ostatnio dolal mi plyn bo bylo malo i prawdopodobnie sie odpowietrzyl.Takze jestem happy, zobaczymy czy cos sie zmieni w miare uplywu czasu. Jak na razie dziekuje wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam ; ))

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Strzela przy cofaniu na skręconych kołach
    Przez adamo230 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-08-2019, 23:33
  2. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  3. Strzał przy skręconych kołach i ruszaniu
    Przez schabek17 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 08:33
  4. problem przy skręcaniu
    Przez lismen w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 18:15
  5. Black TT 400 KM ma kolach- film
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2007, 03:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •