Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: usuwanie nieszczelnosci Charge Pipe (Turbo outlet to pancake) kilka pytan

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    usuwanie nieszczelnosci Charge Pipe (Turbo outlet to pancake) kilka pytan

    poki co wrzucam do ogolnego dla "szukajki"
    nie kazdy czyta cale forum, wiec w kazdym razie wstep w skrocie:
    moja dluga walka z wartoscia z bloku 032
    ( patrz np. http://www.klubtt.pl/vag-com/7821-in...pytania-4.html ),
    doprowadzila mnie do koniecznosci poprawy slabego ogniwa w moim AJQ, najbardziej optymalne rozwiazanie, ktore zasugerowal mi arttur to poprawienie nieszczelnego laczenia na wzor z postu 25 ponizszego tematu:
    VWVortex.com - Charge Pipe (Turbo outlet to pancake) - Safe to use sealer??

    komu nie chce sie klikac pokazuje wyjsciowe elementy, ktore sa mi potrzebne:


    zakupilem juz nowy OEM waz ten czarny (06a145790c), rura ktora sie z nim laczy zostaje ta co byla, tylko trzeba bedzie ja przyciac,

    potrzebuje jeszcze te opaski i laczniki ze zdjecia (metalowy i silikonowy),
    autor postu opisuje je tak:
    opaska: Mikalor 63-68mm T bolts (na zdj. widac jeszcze oznaczenie W2 <chyba>)
    silikon: 57mm ID x 76mm length of silicon hose
    rurka: 57mm alloy hose joiner


    moje pytania zanim je kupie:

    odnosnie tej obejmy:

    nigdzie nie widze u nas mozliwosci jej zakupu (chyba, ze w ilosciach hurtowych), czy to jakas profi obejma? czy po prostu dal przyklad czym to spiac ?
    czy to ma byc koniecznie mikalor, czy moze byc cos innego?
    google podpowiedzialo mi takie cuda:
    1 Opaska zaciskowa JCS Hi-Grip rozmiar 70 - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.
    2 Opaska zaciskowa 60.5-67 mm :: RallyShop.pl
    3 Opaska zaciskowa 60-80 mm :: RallyShop.pl
    4 Obejma opaska zaciskowa GBS 64-67mm SGB dolot fmic (1832017903) - Aukcje internetowe Allegro
    5 Obejma opaska zaciskowa 60-68 mm nierdzewna dolot (1856230907) - Aukcje internetowe Allegro
    6 Obejma opaska zaciskowa 63-71 mm nierdzewna dolot (1856230801) - Aukcje internetowe Allegro

    Prosze o info, ktore - jesli jakiekolwiek (a moze wszystkoe? ) numery z w/w nadaja sie zamiast tego mikalora

    odnosnie tej rurki:

    tu moje pyt, jak wyzej, na cos zwracac uwage? grubosc, material, firma ?
    wygooglowalem:
    1 Łącznik aluminiowy Joiners Samco Sport - 57mm (2 1/4 inch) - Alloy Joiners - Łączniki Joiners - Samco - Uniwersalne - Top End Power
    2 Rura łącznik prosty aluminiowy 57mm tuning turbo (1856231332) - Aukcje internetowe Allegro
    ew 3 jesli mieliby 57 mm Łącznik aluminiowy 60 mm x 73 mm polerowany (1804629949) - Aukcje internetowe Allegro

    i tu znowu pyt. co z tego powyzej bedzie ok? ew. co innego i gdzie kupic ?

    i ostatni element czyli ten silikonik laczacy niebieski:


    sa 3 samco:
    1. Łącznik Samco: 57 mm :: RallyShop.pl
    2. Łącznik Samco Xtreme: 57 mm :: RallyShop.pl
    3. Łącznik silikonowy prosty zbrojony 57 mm. SAMCO Xtreme - Samco Xtreme - Samco - Uniwersalne - Top End Power

    i inne:
    4. fmic.pl Łącznik silikonowy 57mm -tuning, nie samco FMIC_PL (1835611203) - Aukcje internetowe Allegro
    5. re5pect Łącznik prosty 57 mm. (2 1/4") - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.
    i 2 grubosci od estd:
    5. Łącznik silikonowy 57 mm dolot fmic intercooler (1835919726) - Aukcje internetowe Allegro
    6. Łącznik silikonowy prosty 57 mm 6 mm dolot turbo (1809059487) - Aukcje internetowe Allegro

    i tu znowu pytanie, brac najtanszy, najgrubszy, firmowy ? zaden z nich ?

    generalnie pytania sprowadzaja sie do jednego standardowego, co kupic by bez sensu nie przeplacac - bo tego nie lubie,
    ale jednoczesnie, by uszczelnienie to zrobic na lata, a nie na jeden sezon i sie rozpadnie wszystko, bo chcialem zaoszczedzic...

    z gory dzieki za pomoc i ew. wskazowki czym kierowac sie przy zakupie ? material, grubosc, cena, firma itp.
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 05-10-2011 o 13:46

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 15:04
  2. wymiana TIP (Turbo Inlet Pipe) na Forge AJQ 180KM
    Przez M and V w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 00:06
  3. Usuwanie nieszczelności
    Przez barwa73 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 17:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •