A i owszem, to prawda

Teraz znow kupilem MK2 i tez FWD No wiec niestety roznica jest W porownaniu do 180Q moje 200 KM FWD zbiera sie O WIELE LEPIEJ, jest o wiele bardziej dynamiczna, tyle ze miewa problemy z trakcja. Zapomnij o szybkim ruszaniu na nierownym asfalcie, bo wtedy jest beznadziejnie. Na rownym nie jest jeszcze zle. Oponki 255 robia swoje i auta sie w miare trzyma, jednak nie jest to to samo co w Quattro. Ostatnio padal lekki deszcz i z lezka w oku wspomnialem, ze dla mojej Q nie robilo to roznicy czy deszcz czy suchy asfalt Pamietam, ze zima tez nie jest za wesolo. Jak ostatniej zimy jednego dnia spadla rekordowa ilosc sniegu i warszawa zostala doslownie sparalizowana (10 KM po miescie jechalem DOSLOWNIE 4 godz.) to moje stare TT czulo sie w tym kopnym sniegu jak ryba w wodzie, nawet przez zaspy sie nim przebijalem i smialem sie pod nosem z reszty aut FWD. Teraz tez niestety bede dzielil ich los. COs za cos. 3,2Quattro nie chcialem, bo za ciezkie i bez perspektyw na podniesienie mocy. Jeszcze jedym minusem sa opony przednie, ktore dosc szybko sie zcieraja.

Podsumowujac, ponazekalem troche na FWD ale pewnie kazdy sie tego spodziewal Mimo to jest dobrze, auto daje ogromna frajde, jest naprawde SPORO bardziej dynamiczne od 180Q, ktore troche tracilo wlasnie przez quattro. FWD moim zdaniem wiecej wymaga od kierowcy niz AWD, trzeba sie nauczyc optymalnie ruszac, ale jak juz wystartuje to ma przewage nad Q. Jak zrobie program jak nasi koledzy z forum na okolo 250-270 KM, to TTS w sloneczny dzien niechaj sie zacznie bac Ogolnie polecam mk2 jako nastepce mk1, rozwazalem wiele innych aut (poszukaj na forum) ale i tak wybor padl znowu na TT Ma to cos...