Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: nowy nabytek pytanie

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    blue
    Posty
    27

    nowy nabytek pytanie

    Witam clubowiczów.
    Od niedawana jestem posiadaczem audi tt 1.8 t z 1999 FWD. Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że autko ma 200km. Było mierzone na hamowni. Nie wiem czy to kwestia softu czy turbiny, czy jednego i drugiego. Na kompie wyszło mi, ze hula w niej ciśnienie nawet do 1.6 bara (pomiar na postoju). Wyskoczyło też kilka błędów w tym czujnik spalania stukowego 2 i podgrzewanie sondy lambda. Czas reakcji wtrysków ok. Mam w niej luźny wydech Remusa. Czasem słychać strzelanie jak w rajdówce. Wskaźnik temp. na desce pokazuje mi 110 C, co jakiś czas włącza się wentylator chłodnicy. Temp. mierzona w zbiorniczku termometrem analogowym to 91C, po pałowaniu 94 C. Na kompie też w tych granicach. Wiem, że są w niej 2 czujniki: jeden czteropinowy dający sygnał do ECU drugi dwupinowy dający na deskę. Komp nie wykazał ich błędu. Czy to wyświetlacz pada? Dodam, że po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłonu wskaźnik od razu startuje z 60 65 C. Czy u was tak samo pokazuje? Czy przekłamuje na starcie stąd później, gdy sie rozgrzeje pokazuje 110C?
    Odnośnie turbo. Jak sprawdzić skąd takie ciśnienie? Czy turbina oryginalnie montowana w tym modelu ma jakieś oznaczenie albo charakterystyczny wygląd bym mogł ją sprawdzić? Wiem, że fabryka to k03 a były k03s i k04. Czy może samym softem da sie podciągnąc fabryczną do takich wartości? Czy można sprawdzić czy było coś grzebane w sofcie? Jeśli tak to kogo polecacie? Pytam bo wiem, że takie cisnienie to też nic dobrego: obciązenie termiczne i fizyczne dla silnika, pozatym lejące wtryski starające się dopasować do ciśnienia, co powoduje przesunięcie niespalonego paliwa do wydechu stąd te strzały czasem.
    Pozatym zaświecała mi sie czasem kontrolka oleju: zbyt niskie ciśnienie. Ponoć kable były na czujniku posklejane, łapały masie i stąd sie świeciła. Po interwencji mechanika na jakiś czas spokój. Ostatnio znowu raz sie zaświeciła. Oleju nie jest za mało ( było za duzo, o dużo za dużo jak kupiłem, odessałem do normy). Postanowiłem zmierzyć fizycznie ciśnienie by być spkojniejszym: na dole 4,5 na gorze 2,5 więc ok.
    Teraz łącząc w całość.
    Turbo daje za duże ciśnienie, fabryczny IC ( bo nie ma FMIC, ani natrysku wody na IC, ani wtrysku wody do silnika) nie chłodzi dostatecznie stąd spalanie stukowe (samozapłon) i podwyższona temp. gazów wylotowych, stąd załatwiona sonda. Pasuje też do strzałów bo Ecu chcac dopasowac do doładowania dawkę wtrysku sprawia, że jest podawane za dużo paliwa, które w wydechu zapala się powodując strzały.Tylko z kolei temp. na kompie i fizycznie mierzona nie pasuje bo oscyluje 91 94 C.
    Czy błąd czujnika spalania stukowego 2 mowi o tym, że czujnik jest niesprawny, czy, że występuje spalanie stukowe? Jak sprawdzić, czy stukowe wystepuje rzeczywiscie? Podglądając kąt wyprzedzenia zapłonu? ( czy też nie jest to wiarygodne, bo mowi jedynie w jakim momencie cewka daje iskrę, a nie kiedy następuje zapłon). Czy na słuch da się to zrobić, czyt nie da się tego tak wychwycić?
    Czy możliwe, że lejące wtryski mogą spowodować rozrzedzenie oleju w silniku jak w dislu? Stąd może wcześniej było za dużo oleju?
    I pytanie zasadnicze: co z tym teraz zrobić? Dodać wtryski 440cm, pompę, FMIC, MAF 3 cale, czy w drugą stronę? Czy jeździć delikatnie jak jest.
    Aha. Na obrotach jałowych pokazuje mi spalanie raz 1,5, raz, 4,5, raz 7,5. To normalne? Jak sie dostać do icka? Trzeba demontować pas przedni?
    Napiszcie co myślicie.
    Dzięki za wszelkie info.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Czyżby kolejna okazja na forum? ;D

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wszystko opisywane na forum sto razy więc polecam poczytać a i regulamin też.
    Jedynie to mogę ci powiedzieć że dziwie się że ten silnik jeszcze żyje parametry o ktorych piszesz poprowadzą twój motor do rychłej śmierci, jak kolwiek już nie jest to trup
    Masz kilku forumowiczów z Łajdstocju więc pogadaj z nimi może poświęcą trochę swojego czasu aby obadać twój bolid
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 30-06-2011 o 23:41
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Martwi mnie to, ze nowi userzy rejestrują się na forum "chwalą", że kupili TT po czym od razu 10 tematów co nie działa itd. rozumiem, że mogą być jakieś drobne niedomagania ale coraz częściej pojawiają się w coraz gorszym stanie...
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jakiś engine killer chcial wyszarpać jakąś dużą moc z seryjnego auta 1.6bara to dla k-03s śmierć a na seryjnych gratach to już w ogole, niestety efekt jest odwrotny to auto tak puchnie że nie jedzie w ogóle
    Zacznij od wgrania mądrego softu a potem zobacz co da się uratować przywracając resztę do porządku, ogolnie temat powinien wylecieć do kosza no ale zrobimy wyjątek może da się uratować ten egzemplarz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Napisał że 1.6 bara na postoju - przecież to nie możliwe choćby jaki program tam był....

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No na postoju to nie ma szans by tyle biło turbo. Ja bym po powrocie do oryginalnego programu sprawdził kompresje na cylindrach. Chodź takiej TT to z dopłatą bym nie kupił.

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    piotr122 Jako nowy powinieneś pierwsze zacząć pisanie w dziale '' Tutaj się witamy '' i troszkę poczytać forum bo wiele z tematów o które pytasz były wiele razy omawiane .
    Jak zaczniesz przestrzegać zasad to się u nas zadomowisz bo lubimy tuning na tym forum

    Wracając do aspektów technicznych ..
    Jak już kolega zauważył nie jest możliwe uzyskanie doładowania na postoju , może 5 PSI jak się ktoś bardzo postara .
    To że widzisz coś na kompie ( domyślam sie że Vag - com ) jest faktem że MAP sensor w naszych silnikach pokazuje całkowiye ciśnienie czyli atmosferyczne plus doładowanie .
    Większość odpowiedzi na Twoje wątpliwości uzyskasz po przeczytaniu tematu o interpretacji bloków pomiarowych
    http://www.klubtt.pl/vag-com/3131-in...miarowych.html
    oraz zasady robienia logów dynamicznych ..
    http://www.klubtt.pl/vag-com/3335-za...styka-vag.html

    To czy auto jest po programie najlepiej stwierdzić robiąc logi z kanału 115
    Temperaturę płynu chłodzącego możesz widzieć w na klimatriniku w kanale 49 ( jest opisane na forum )

    Zapoznaj się z tym wszystkim zdiagnozuj auto i wtedy opisz co i jak zawężając trochę obszar
    Znacznie łatwiej będzie nam cokolwiek konkretnego doradzić i pomóc ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Fajnie, że wyprowadzasz od razu wnioski, ale nie koniecznie widzę związek z padnięciem sondy. Jak padnięta, trzeba wymienić, porobić logi, wtedy zobaczymy czy faktycznie jest tak źle jak opisujesz. Na postoju takie ciśnienie? Jak to wyszło? Chyba coś źle spojrzałeś. Zresztą na postoju się tego nie robi, tylko na 3 biegu.
    Możesz spróbować zalać lepszym paliwem, mógł być strojony na lepszym niż jeździsz (jak zalewasz 95).
    Dostęp do ic jest po ściągnięciu zderzaka.

    Tak z ciekawości, za dużo tego oleju to ile było na miarce?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Martwi mnie to, ze nowi userzy rejestrują się na forum "chwalą", że kupili TT po czym od razu 10 tematów co nie działa itd. rozumiem, że mogą być jakieś drobne niedomagania ale coraz częściej pojawiają się w coraz gorszym stanie...
    Haha, jednym z nowszych userów, którzy nie narzekają na nic ze swoją TTka (odpukać) jestem chyba ja

  11. #11
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    nie tylko Ty
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wpadł i wypadł nie ma sensu dale prowadzić tej rozmowy, bo sam zainteresowany nie jest zainteresowany, więc zamykam, gdy by coś się zmieniło to czekam na pw.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    blue
    Posty
    27
    Witam forumowiczów.
    Czy ktoś może polecić kogoś z Białegostoku biegłego w kwesti vaga i audi tt?

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja nie jestem w stanie nikogo polecić , ale nie w tym rzecz .

    Zastosuj się do tego co napisałem w moim poprzednim poście , zrób logi i do fachowca wybierzesz się z konkretnymi sugestiami co ma naprawić jeśli sam nie będziesz w stanie .

    Bywa czasami że poprawna diagnoza nie jest zawsze mocną stroną wielu mechaników , choć oczywiście nie jest to zasadą







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    blue
    Posty
    27
    Z mechaniorami to prawdę rzeczesz.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. TTeraz Mk2 8j nowy nabytek :)
    Przez TTeraz w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 16:53
  2. Nowy nabytek, kilka mankamentów, ale dopieścimy TTeczkę :)
    Przez szczygiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 11:16
  3. Audi TT S 2.0 TFSI cabrio nowy nabytek :)
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 22:16
  4. ICE nowy nabytek
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 14:05
  5. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •