Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Witam wszystkich!!!!

  1. #1
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57

    Witam wszystkich!!!!

    Dziendobry forumowicze! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Audi tt Quattro 225km i przyznać muszę że jako auto sportowe przerosło moje oczekiwania (jest dużo ciszej i bardziej miękko niż się spodziewałem co nie zmienia faktu że jest głośno i twardo ale do za akceptowania ) Jestem z Pisza (Warmia i Mazury) tak apropos mojej osoby Oglądałem wczoraj 10 tt i powinienem dostać odruchu wymiotnego wsiadając dziś do tego auta jednak ma w sobie to coś że człowiek aż chce wsiadać i jechać gdziekolwiek poza paroma drobiazgami kosmetycznymi w moim aucie (połamana kratka w jednym wentylatorze czy zepsuty prztyczek od regulacji lusterek) jest jedna rzecz której nie ogarniam mianowicie jak odpalić zmieniarke zmieniarka fizycznie jest po lewej w schowku wyjmuje sie wkłada się płytę zasysa ją i tasuje jednak na samym radiu (kasetowe) które swoją drogą gra bez zarzutu nie mam pojęcia jak przełączyć się na tą zmieniarkę. Nie mam przycisku CD czy cos w tym stylu naciskałem już wszystko i tak sie zastanawiam czy jest na to jakiś myk czy zmieniarka jest po prostu niepodłączona? albo musze wymienić radio na jednak takie które będzie miało przycisk? prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie a teraz lece się przejechać do zobaczenia

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hehe niezla trase machnales za ta TTka
    co do radia jesli masz to:

    to zmieniarke przelaczasz guzikiem 'mode' w prawnym dolnym rogu,
    jesli nie zaskoczy to cos jest nie tak - moze odlaczona,
    jesli wywali error, to sprawdz, czy nie masz plyt odwrotnie umieszczonych w zmieniarce

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    dzieki za szybką odpowiedź no trasa była niepowiem... rzekłbym NIGDY WIĘCEJ ale za tym autem warto było radyjko mam takie jak na zdjęciu z tym że z innym układem przycisków. tzn Ty masz właściwie na każdym przycisku napis ja mam tylko na górnych i są inaczej porozkładane np MODE nie mam tak samo jak scan więc co radio do wymiany czy można to jakoś podłączyć ?

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Witam na forum

  5. #5
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    strzel kilka zdjec auta i od razu radia w dziale nasze auta
    poki co nie wiem jakie masz radio, jest na nim nazwa ?

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #6
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Najprawdopodobnie masz radio Audi Chorus. Mozliwe, ze poprzedni wlasciciel wymienil je poniwaz dopadla go typowa przypadlosc radii w Audi - problem z potencjometrem glosnosci (opisywane na forum). Raczej nic nie zrobisz. Pozostaje chyba wymiana na radio Audi concert

  7. #7
    Awatar Marcin180
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Zakopane
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    311
    Witam nowego clubowicza,na seryjnym wydechu to chyba głośno nie jest...

  8. #8
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Witam i pozdrawiam

  9. #9
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    no faktycznie jest audi chorus moze to i lepiej bo chociaz potencjometr sprawny :P pamietam ta udreke z regulacją głośności w passacie.. pracuje teraz do późna ale przy odrobinie czasu zrobie fotki i wrzuce auto mnie póki co i fascynuje i przeraża... prowokuje do zapier.... lania to jest niesamowite po prostu jechać 140/h cisnac pedał gazu i jeszcze mieć taki odrzut :O 200/h chwila moment.. nie wiem może niepotrzebnie przeżywam ale jestem po prostu zauroczony tak korzystając z okazji i nie nabijając na siłę postów ekranik od komputera pokładowego nie wyświetla dobrze wszystkich lini mniej wiecej 3-4 są dużo ciemniejsze lub gasną wcale śmieje się z tego bo mi to nie przeszkadza ale powiedzcie czy i co trzeba wymienić żeby było ok? i jeszcze jedno pytanie na ile precyzyjny jest w tt wskaźnik paliwa? pytam bo po zalaniu do pełna (60 litrów) zrobiłem 520km (głównie trasa) a wskazówke mam na 1/2 baku.. to w ogóle wykonalne żeby za 300zł zrobić tym autem 1000km? bo wskazówka mi to właśnie sugeruje

  10. #10
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    Mi kiedys nie czytalo dobrze CD i przerywalo to wsadzilem plytke taka czyszczaca ,chwile pokrecilo i zmieniareczka hula jak nowa Zużycie paliwa mierzy się na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy, co przeliczane jest na obrót koła.Problem w tym, że średnie zużycie paliwa cały czas się zmienia. Jeśli jedziemy 80 km/h (a komputer wskazuje 100 km do końca) i nagle przyspieszymy do 150 km/h albo staniemy w korku, to paliwa może zabraknąć już np. po 50 km/h.Wnioskuje ze przez pare minut jechales tzw eco-drivem i komputer wskazal że przejedziesz jeszcze sporo wiecej kilometrow ale i wylacznie taka jazda jaka jechales do tej pory przez te pare ostatnich minut.Najmniej ile spalilem na 100 to jakies 8,5 L stylem na emeryta,bak tj 62L przeliczajac moge tak przejechac okolo 730KM w co watpie bo czasem trzeba dac wiecej gazu czy to na wzniesieniu czy wyprzedzajac kogos.Ale jak sie puscisz na taka trase gdzie powiedzmy 400 km jest z górki a reszta trasy normalana to przejedziesz:P
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  11. #11
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    wskazówke masz pewnie zepsuta tak jak u mnei dochodzi max do polowy i dalej nie spada:d jak masz duży fis to możesz sprawdzic ile jeszc dasz rade przejechac, ja tak robie. Tak pozatym to dość czesty problem w TT

  12. #12
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    ja sie nie sugeruje komputerem tylko wskazowka mowisz ze zepsuta wskazowka... no to dlaczego zanim zatankowalem byla na rezerwie i w miare jazdy schodzila do zera? ktos przeciez kiedys zatankowal ja do pelna ale no wole sie spytac zeby nie miec przykrej niespodzianki po drodze... stylem na emeryta raczej nie jezdze.. nie umiem sie powstrzymac w trasie jako ze bylem zmeczony staralem sie jechac 120 bo i ciemno i ja juz ledwo patrzylem a tu lasy sarny itp.. no i tym sposobem po powrocie z trasy mialem 480km przejechane i wskazowke nieco ponad polowa baku. Teraz zrobilem po miescie 40km i jest nieco poniżej polowy baku. Ciekawe jak to bedzie... co do radia to mozna widze nowke concert kupic za 250zl na allegro lub za 300 chorus II moze sie skusze (ktore lepsze?) choc i tak najwygodniej mi podlaczyc ipoda pod ta sprytna przejsciowke kasetowa i tego sie narazie trzymam <ok> nadal czekam na odpowiedz odnosnie wyswietlacza komputera pokladowego i dodaje nowe pytanie.. mam w dwoch nawiewach polamane kratki tzn poprzeczki sa cale ale nie ida z suwakiem lataja jak chca to tez znam bardzo dobrze z passata... widze na allegro ze za 50zl mozna wymienic tylko pytanie ile z tym roboty? wymiana łatwa czy trzeba sie dobierać tam jakoś do tego nawiewu? no i czy da sie kupic prztyczek od regulacji lusterek ? bo mi sie zlamal czy to jest zintegrowane jakos i caly mechanizm trzeba wymienic? cena nie gra roli ale na allegro nie widze ani prztyczka ani mechanizmu ktos pomoze?
    Ostatnio edytowane przez longinpastusiak ; 13-05-2011 o 23:48

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    jak nie chcesz stanac bez paliwa to zalej do pelna teraz i zoabczysz ile wejdzie odejmiesz od 62 i bedziesz wiedzial jak wskazowka,
    faktycznie czesto padaja zegary w tt, wiec mozesz miec problem ze wskazaniem paliwa - ale nie ma co krakac, wyjdzie w praniu lada moment
    jesli cena nie gra roli zadzwon do aso i zapytaj o cene nowki na allegro wszystko jest do upolowania tylko trzeba cierpliwosci
    brak kilku linii to poczatki padajacego wyswietlacza komputerka, ale czy padnie calkiem za miesiac czy za 2 lata to juz ciezko wyrokowac
    wtedy trzeba bedzie go wymienic rowniez przerabiane na forum - zabieraj sie do czytania, bo masz co nadrabiac, zacznij od wyszukiwarki

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Wyświetlacz można zregenerować. Kolega robił to ostatnio w S3 i efekt jak nowy:d Ale zastrzelcie mnie za cho*** nie przypomne sobie ile go to wyszło:d

  15. #15
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    Hej, wyświetlacz do regeneracji powiadasz właściwie nie jest mi to niewiadomo jak potrzebne bo póki co jest czytelny ale staram sie ogółem doprowadzić auto do stanu salonowego co mi całkiem nieźle wychodzi nie chwaląc się wczoraj pozbyłem się wszelkich otarć i rysek choc nie było ich wiele teraz ich nie tyle nie ma co wcale ich nie widać ah ta moja magiczna pasta... skórka umyta lśni w słońcu jak przystało na porządne autko kratek w nawiewach nie będę już wymieniał.... bo je naprawiłem poprzeczki po prostu pouciekały z prowadnic szczypce w dłoń odrobina precyzji i krateczki jak nowe hehe sprawe ze zmieniarką załatwiłem tak że wcale ją póki co wyjąłem a założyłem sobie elegancki transmiterek i muzyczka leci elegancko bez zbędnych kabli zostaje mi jeszcze ten prztyczek od regulacji lusterek zrobić i jakoś usztywnić / wygłuszyć tą wewnętrzną ruchomą klapkę przy klapie od bagażnika bo przy każdej dziurze to właściwie tylko ją teraz słychać macie jakieś pomysły? generalnie to mam ubaw po pachy przy tym aucie w życiu nie miałem takiej radochy robiąc coś w samochodzie po prostu bomba pozdrawiam i życzę udanej niedzieli!

    PS. Tak się jeszcze spytam... otóż chodzi o klimę. Samochód w momencie kiedy go kupiłem stał cały dzień na słońcu a było gorąco czym tłumaczyłem sobie to że nie załącza się/ nie chłodzi klima z resztą przy takiej kasie byłem skłonny kupić nową sprężarke więc to olałem. Pic w tym że w drodze powrotnej klima się na chwile załączyła co można było odczuć na właśnej skórze (no i ten specyficzny smrodek ) po czym po 5 minutach znowu zdechła od tamtej pory nie załącza się ani sama ani ja jej nie umiem załączyć pytanie brzmi... czy trzeba ją po prostu nabić czy może to kwestia wymiany jakiegoś czujnika ? bo ewidentnie sprężarka daje rade skoro potrafiła z nienacka zrobić z kotłowni lodówkę. Wiem że w tt te wszystkie czujniki to porządek dzienny czekam na odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez longinpastusiak ; 15-05-2011 o 09:51

Podobne wątki

  1. witam wszystkich, z małym poślizgiem, ale witam :)
    Przez lesnygrzyb w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 10:59
  2. Witam wszystkich :)
    Przez tkds w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 19:57
  3. Witam wszystkich
    Przez ADAM_WWY w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 05:04
  4. Witam wszystkich
    Przez pr0metheus w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 18:20
  5. Witam wszystkich :)
    Przez violinka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •