Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Moje pierwsze logi. Nieszczelnośc?

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    Moje pierwsze logi. Nieszczelnośc?

    Cześć.
    Zrobiłem chyba jak należy. Droga była trochę z wybojami
    Dziwne, że dziś ECU chce mniej doładowania. Może dlatego, że temp wody była równa ok 75*?
    Jak widać, moim zdaniem turbo wstaje zdecydowanie zbyt późno. Przepływka też troche mało podaje ale tu winie albo filtr bo jeszcze go nie zmieniłem odkąd kupiłem auto albo właśnie nieszczelność.
    Zaczynam słyszeć turbo i słychać je w aucie i przy otwartej i zamkniętej szybie, chyba głośniejsze "sapanie" niż było. Grzebałem przy DV, sprawdzałem jego szczelnośc (wyszło, że jest dobry, tłoczek trzymał) ale może coś źle skręciłem.
    W bloku 032 mimo ze troche pośmigałem nadal mam w jednym i drugim oknie 0 i 0
    W związku z tym, że jestem niemal pewny, że potwierdzicie tą nieszczelność to jak zacząć szukać? a może poprostu oddam do jakiegoś mechanika to będzie umiał to szybko znaleźć?
    Czy przez nieszczelność może przepływka mniej podawać? a może turbo wstaje później bo filtr powietrza jest zafajdany? wygląda niby dobrze, ale co dziwne ma jeszcze taka gąbkę przyklejoną, nigdy nie widziałem czegoś takiego na filtrach i jest szara. Normalny filtr z gąbką wkejoną od spodu.
    1.jpg | audittcoupe | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    MARUDA

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    przeplywka w okolicach 80% mocy, wiec w granicach normy - na pewno jest ok,
    w kwestii nieszczelnosci i wstawania T sie nie wypowiadam, bo nie czuje sie kompetentny - poczekajmy na bardziej doswiadczonych kolegow,
    w bloku 032 masz rowno 0 i 0 w obu ? czy cos po przecinku ? jak masz same zera to cos jest nie tak
    co do szczelnosci, wieksze sprawdzisz tak:
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...szczelnoa.html
    jak chcesz sprawdzic dokladniej to cisnieniowo

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    jest równo 0 i 0 ale to pewnie dlatego ze robilem reset pare km temu.
    Mam samostart i moge próbować w ten sposób ale z drugiej strony czy od tego samostartu nie dojdzie do jakiegoś zapłonu?
    jak zaczne psikać pod maską gdzie popadnie to nic się nie stanie? (szczegulnie w okolicach gorącej części turbo?)
    MARUDA

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Zrobiles nowe logi ale i tak za duzo z nich nie widac, Najlepiej kazda grupe logowac osobno i zapisane pliki .xls przerobic programem CSVconv wtedy wkleic na np. strone VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    0 i 0 to wlasnie przez to, ze usunales bledy z ecu, przez to tez korekta z sondy tez sie wykasowala, trzeba troche pojezdzic i wtedy zobaczyc
    Przeplywka jak dla mnie mierzy za malo jak na nowke 167g/s nawet przy tym doladowaniu, turbo troszke pozno uzuskuje zadane ale mniejwiecej je utrzymuje wiec poszukal bym raczej nieszczelnosci.
    A jesli chodzi o ta nieszczelnosc przepatrz wszystko dobrze od samego filtra powietrza (ktory tak i tak proponuje wymienic skoro ci podpada bo i koszt nie wielki a moze tylko pomoc), porzez turbo, platanine przewodow pod obudowa do przepustnicy

    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    W platanie węży psikałem samostartem parę dni temu ale bardzo delikatnie bo wiem jak łatwopalne to jest, no chyba, że można psikać gdzie się chce bez obaw. Jak jest?
    Skoro mało przepływka podaje to co jest tego powodem? skoro jest nówka z hologramem.
    MARUDA

  6. #6
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Co do turbo to chyba późno nie wstaje bo przy ok 2900obr wartość zadana powinna zrównać się z wartością otrzymaną. W Twoim przypadku wygląda na to że tak jest

    Daj zdjęcie tego filtra. Czy czasem ta gąbka nie jest zabrudzona? Czy filtr bardziej przybrudzony jest po lewej stronie tam w okolicach wejścia przepływki?

  7. #7
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    tak tak tak było własnie to obróciłem zeby miał czyste
    Skoro tak ma wstawać turbo to ok... myślałem ze turbo ma wstawać od 2 tys obr.
    Ciśnienie turbo jest teraz mniejsze ale z tego co wiem może zależeć to od wielu czynników.
    Czyli są nieszczelności czy nie ma?
    moze teraz mniej pompuje bo było ok 75* temp wody a nie wymagane 80? poprzendio było
    MARUDA

  8. #8
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    To nie przewracaj go tylko jaknajszybciej odłącz tą rurkę co dochodzi od dołu puszki filtra i zmień sam filtr. Najprawdopodobniej masz uszkodzony zaworek COMBI albo pompę SAI bo lecą Ci tam spaliny. To jest norma w APX Masz nową przepływkę i może się szybko zasyfić w ten sposób. Jak odłączysz tą rurkę to daj na nią jakiś filterek albo poprostu kawałek gąbki.

  9. #9
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    moze teraz mniej pompuje bo było ok 75* temp wody a nie wymagane 80?
    Logujesz na nie rozgrzanym silniku?? jesli temp wody byla 75 to oleju pewnie ponizej 60

    Bart227 chodzi ci chyba o niesprawny zaworek PCV ???

  10. #10
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Nie chodzi mi o niesprawny zaworek kombinowany od systemu SAI. Ten złoty po lewej stronie akumulatora.

    Limbo pisał że nie słychać u niego załączającej się pompy na zimnym silniku. Do tego teraz pisze że ma przybrudzony filtr powietrza po tej stronie więc wnioskuję że SAI nie działa a co gorsze spaliny i para wodna idą na dolot!! Przerabiałem to u siebie (zresztą nie tylko ja...). Kupił nową przepływkę i szkoda żeby się usyfiła.

  11. #11
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Logujesz na nie rozgrzanym silniku?? jesli temp wody byla 75 to oleju pewnie ponizej 60

    Bart227 chodzi ci chyba o niesprawny zaworek PCV ???
    Nie, chodzi o ten metaliczny zaworek który idzie do kolektora wydechowego. Jest on sterowany ciśnieniowo przez elektrozawów N112 który w fazie zimnego rozruchu załączany jest przez ECU. Jeśli CombiValve jest nieszczelny tzn, że wpuszcza spaliny przez wtórną pompe do filtra powietrza. Widzę, że Bart227 był szybszy
    pozdrawiam

  12. #12
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Mozna w takim razie usunac N112 i N249 wtedy system SAI juz nie dziala i zakupic zaslepke, przykrecic do glowicy i combi valve usunac calkowicie (sam planuje takie cos kupic, Arttur napisal mi, ze mozna takie cos dostac u Forge)

  13. #13
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Mozna w takim razie usunac N112 i N249 wtedy system SAI juz nie dziala i zakupic zaslepke, przykrecic do glowicy i combi valve usunac calkowicie (sam planuje takie cos kupic, Arttur napisal mi, ze mozna takie cos dostac u Forge)
    N249 steruje upustem DV i to nie jest już system SAI. Usunąć też można ale wtedy pozbywamy możliwość sterowania przez ECU upustem boostu turbiny DV. Nie wiem czy ECU tego używa ale taka jest chyba tego funkcja.
    Ostatnio edytowane przez marini ; 10-05-2011 o 19:13

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    można kupic ale można i dorobic...ja mam u siebie taka zaślepke z płaskownika 4mm ładnie dociętego z 2 otworkami z kwasówki przeszlifowanego z jednej strony
    dorobienie tego zajęło mi z 20 min i latam już tak z rok i nawet śladu niema w okolicach zaślepki
    koledze w leonie dorabiałem identyk z płaskownika 3mm i tez jest ok..cieńszy już nie polecam bo może byc nieszczelne

    ---------- Post dodany o 18:14 ---------- Poprzedni post z 18:09 ----------

    n75 nigdy nie usuwamy(chyba że wpinamy mbc ale n75 elektrycznie zostaje wpięty)...jedynie n249 ,n112 i n80 możemy odłączyc na stałe lecz zostają wpięte elektycznie jeśli nikt programem tego nie wyłączył

  15. #15
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    N249 steruje upustem DV i to nie jest już system SAI. Usunąć też można ale wtedy pozbywamy możliwość sterowania przez ECU upustem boostu turbiny DV. Nie wiem czy ECU tego używa ale taka jest chyba tego funkcja.
    Tak masz racje mozna wiecej dowiedziec sie tutaj http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...-tt-180km.html

    Tak to Arttur okreslil "takie dmuchanie na zimne"

Podobne wątki

  1. Pierwsze logi ABT :)
    Przez Kanapa w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 01:27
  2. Pierwsze Logi
    Przez michal26 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 16:36
  3. Moje pierwsze logi i błędy
    Przez irusss w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 19:14
  4. Pierwsze Logi 180 KM
    Przez wolomo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 22:45
  5. kupuję moje pierwsze TT - problem z klimą
    Przez m1rek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 07:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •