Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta
No a czy przy tym różnym doładowaniu nie odczułeś czasami zmian w mocy i w charakterystyce narastania doładowania? Jest SAI ale pytanie czy na 100% sprawny?
Na N75 było u mnie dokładnie na odwrót jak było cieplej doładowanie rosło i oczywiście moc. Znowu w Polsce nie ma takich ekstremalnych różnic temperatur a samochód zaprojektowany jest tak żeby jeździć nie tylko w Californi. Gdyby patrzeć na to pod takim kątem że jak jest ciepło to jest większe doładowanie a jak jest dajmy na to 10-20 stopni tak jak jest teraz i pokazuje 0,85 bara to jakie ciśnienie miałby pokazać przy -25 stopniach (gdzie tlenu w jednostce objętości powietrza jest dużo więcej)? 0,5 bara? Chyba nie pokaże tyle więc ta teoria mnie nie przekonuje...

Doładowanie powinno być stałą wartością +/- 0,1 bara (a nie 0,25bara) a do zmian warunków zewnętrznej temperatury są jeszcze czujniki sprzężone ze sobą takie jak LMM i IAT i na podstawie wskazań z tych czujników powinny być sterowane czasy wtrysków i kąty wyprzedzenia zapłonów.
Jest trochę więcej zmiennych które wpływają na gęstość powietrza. Wilgotność powietrza to jeden z tych czynników, które również ma duże znaczenie a w normalnych warunkach zmienia się on o kilka procent. Ciśnienie atmosferyczne wpływa również na gęstość powietrza. Jak każdego dnia doświadczamy czy jest zima czy lato to ciśnienie atmosferyczne powietrza względnie utrzymuje się takie same więc nie jest tak, że trubo będzie ładować 0bar i 1bar bo zmieniła się temperatura. W zimie odczujesz przyrost mocy przy niższym doładowaniu. W lato doładowanie musi być większe żeby dostarczyć tyle samo powietrza. Więc dlatego widzimy większe doładowanie. Swoją TT mam od około roku więc nie odczułem jeszcze takich różnic ale zobaczymy jak będzie teraz w upalne dni. SAI mam sprawne bo sprawdzałem to u siebie i słychać również jego prace na zimnym silniku.
pozdrawiam