Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Obserwując doładowanie widać ze wymagane jest z delikatnym opóźnieniem i kiedy osiągnie odpowiednią wartośc to spada na chwilę względem wymaganego by następnie znowu wzrosnąć .
Moim zdaniem wygląda to na nieszczelność w układzie i sugerowałbym sprawdzić wszystkie węże układu doładowania oraz dodatkowo system PCV i wszystkie wężyki podpięte pod kolektor + DV
Jesli chodzi o to to mam małą dziurke w Tipie Czy to tez ma znaczenie ?
jesli chodzi o orurowanie to jak był stary IC było to samo gdy teraz zamontowałem cały nowy duzy to juz jest odrobine lepiej.
może splitera skrecic z 16 klików na 20 ?? będzie mniej powietrza wypuszczał i pozniej ??
PCV to jest to odpowietzrenie skrzyni korbowej ?
Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Dziwne jest też dla mnie że masz zera w 2 -giej kolumnie w 32 , skanowałeś na błędy ostatnio ? .
Fakt jest taki że po wykasowaniu błędów pojawiają się zera a właściwe wartości dopiero po przejechaniu ok 50km
Sprawdź te wartości jeszcze raz tak z ciekawości , nie musisz robić logów . Wystarczy że na włączonym zapłonie zobaczysz i zapiszesz na kartce .
powiem tak gdy nacisnołem clear w VAGU to pzrejechałem juz conajmniej 500 Km i robiłem lagi na tych blokach
dziwne bo na dzisiejsyzm lagu blok 032 znowu jest dziwny

Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Jak już diagnozujemy to można by było sprawdzić jeszcze wartości z sondy lambda czyli logi dynamiczne z bloku 031 .
Ok

o to dzisiejsze Lagi: