Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 106

Wątek: Wkładki łapy silnika

  1. #61

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Większość zakłada wkładki łapy skrzyni na wiosnę. Mówi że jest cudnie i nie telepie samochodem. Owszem ale poczekaj do zimy.
    Kuba ma te same odczucia co ja, im większy mróz tym bardziej lepie. Jak jest +5 na zewnątrz to już bardzo przyjemnie się śmiga.

  2. #62
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mam fotkę ori wkładki:
    Nazwa:  Zdjęcia-0050.jpg
Wyświetleń: 329
Rozmiar:  87.6 KB
    tu jest 9 dziurek jakieś fi 8 a ja mam 12 fi 6 ale z tej drugiej strony "klocka" i te rowki co są widoczne na elemencie z lewej to ja zrobiłem podobne tylko że także poprzecznie uzyskując taką kratkę

    odnośnie wkładek pod silnikiem to latałem autem i w -20 i nic mi nie telepało:P
    z tą łapą latałem przy -1 ale tak czy siak jest sztywno i nie przenosi się mega drgań więc będzie ok nawet i w większy mróz
    a z żywotnością to się okaże z czasem

  3. #63
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265

    Wkładki dolnej poduszki silnika dogbone Stronglfex/OEM

    Witam!
    Prześledziłem forumowe tematy o wkładkach dolnej poduszki silnika - dogbone.
    Teraz mam pytanie
    kto przejeździł na takich wkładkach cały sezon - tj lato i zime ? Konkretnie chodzi mi o te wkladki ze strongflexa czerwone

    http://www.strongflex.vot.pl/index.p...chk=1&Itemid=1

    Bylem u nich w firmie i powiedzili ze twardośc ok 80Sh. To dośc dużo się wydaje. Miałem w ręku tą wkładke, no i dość twarda, ale biorąc w dwie ręce można było ja odkształcić lekko, czuć że jest elestyczna w nieduzym stopniu ale jest. W porównaniu do poliuretanowych wkładek czerownych - tuleje w zawieszeniu itp to ta wkładka jest DUŻO twardsza, te tulejki w zawieszeniu to leciutko zginam , sa mega elastyczne, a ta wkładka do dogbone niestety nie. Nawet pisze na stronie strongflexu przy tej wklade 'Wkładki mają zastosowanie głównie w sporcie. Cześć nie jest odpowiednikiem oryginalnej części gumowej. '


    Osobiście zastanawiam się czy kupić ori nową lemfoldera czy kupić same wkładki. Wkładki nowe 76zł, łapa lemfoldera jakies 150zl po mega upustach. W aso 440zł nowa.

    Nie ukrywam że chciałbym załatwić problem raz na długi czas, w sumie ori wytrzymała 12lat i ponad 100tys przebiegu wiec jak założe nową to na kilka startów z 4buta powinna wystarczyć, gorzej jak zacznie się wyrabiać.

    Problem ogolnie mam tego typu - jak puszczam szybko sprzeglo , albo przepinam z 1-2 bardzo szybko , ew szarpne autem to slychac takie stukniecie, silnik na gornych lapach siedzi mocno, natomiast przy probie puszczania sprzegla na postoju tak zeby wywolac stuk widac ze silnik podchodzi do gory. tak jakby ta lapa od dolu nie trzymała. Chyba że to jeszcze coś innego...

    Co sądzicie jakie macie odczucia na tej lapie ze strongflexa- drgania /wibracje/buczenie wyczuwalne ?

  4. #64
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wkładki ze Strongflex -a są za twarde i u nas kilka osób nażekało na nie jeśli chodzi o zimową eksploatacje .

    Osobiście polecam wymianę ale na taką o cywilizowanej twardości , naprawdę dużo to daje .
    Poszukaj na forum bo był obszerny wątek o tych wkładkach i podawałem tam twardości wkładek produkowanych przez bardziej znanych producentów .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #65
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przeniosłem temat bo tutaj jest obszernie rozpisane:P
    w razie jak byś nic nie znalazł to możesz kupic te ze strongflex i zrobić małe dziurki np fi3:P . Jedynie obmyśleć w jakich miejscach i w jakiej ilości:P.
    W razie czego to ja mam idealne seryjne wkładki do tej łapy. Nie wiem ile mają lat ale ich stan jest serio idealny. A po bocznych łapach silnika widać było upływ czasu także być może te moje były wymieniane:P
    Polecam także zalanie tych bocznych łap i na pewno będzie git

  6. #66
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Czyli jednak strongflexa sobie chyba odpuszczę.... Chyba że ktoś ma takie poliuretany używane na zbyciu to bym odkupil na probe, a z drugiej strony to szkoda kombinować.
    Kupie Ori nową łape i będzie na pewno git. Co do propozycji Artura - co myslisz o Power Flexie - jaką maja twardośc bo nie znalazłem nigdzie

    Powerflex

    Powerflex

    Bo ten strongflex to za twardy , a przerabiac można ale wole kupic gotowe , założyć zapomnieć o sprawie i smigać.


    EDIT
    Znalazłem taki test http://www.youtube.com/watch?v=u_epDOCo4rI
    czyli spokojnie ta dieslowska wkładka byłaby idealna do 1.8T, bo nie przenosci drgań , a miększa od ori na pewno nie jest, no i jest niezniszczalna bo to w koncu poliuretan.

    EDIT 2
    wkładka zólta ma 70SH, a czerwona 65Sh. No to pozamiatane. Jak się zdecyduje to biore tą czerwona PowerFlex. Twardsza jak OEM ale nie powoduje drgań.

    Kwestia jedynie sprowadzenia do Polski.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 22-03-2012 o 16:31

  7. #67
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Powerflex będzie OK . Chodzi o to aby twardość wkładki mieściła się w zakresie 65-70
    Poniżej twardości o których wspominałem wcześniej

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    OEM VW | 50A | 3
    BFI Stage I | 65A | 2
    Turn | 65A-70A | 2
    ECS Tuning | 70A | 3
    Energy Suspension | 70A | 3
    VW Motorsports | 70A | 2
    Forge/Powerflex | 70A | 2
    WRD | 80A | 2
    BFI Stage II | 85A | 2
    Prothane | 85A | 2

    Jeśli chodzi o wkładki do diesla to na fotce widać że są delikatnie inne , pewnie nie na tyle aby nie dało się zamontować nie mniej jednak jeśli by nie przylegały dokładnie do obudowy metalowej to może mieć to wpływ na ich żywotność .
    Jeśli rozważasz właśnie te wkładki to warto zrobić dokładniejsze rozeznanie w temacie kształtu , być może to tylko uniwersalna fotka .

    Dodatkowo jeszcze dwa linki do tematów na forum
    http://www.klubtt.pl/ogallne/7130-dz...rzae-ga-3.html

    http://www.klubtt.pl/ogallne/9514-wymiana-dogbone.html








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #68

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Słuchajcie, musiałem wymienić dolne poduszki silnika. Postanowiłem więc zakupić coś lepszego niż ORI i zakupiłem gumy poliuretanowe powerflexa.

    Powerflex
    Powerflex

    Zamontował mi je mechanik i teraz cała buda trzęsie się jak szalona. Są tak mocne wibracje, że przy 1000-1200 obrotów czuć jakby się kombajnem jechało. Rozmawiałem z mechanikiem na temat za mocnego dokręcenia i powiedział mi, że gumy (te żółte) są trochę większe niż ORI i że należy je i tak przykręcić do oporu (końca gwinta), ponieważ tak to się śruba może odkręcić. Teraz pytanie, czy to bajki czy prawda? Czy tę śrubę należy po prostu dokręcić momentem 40nm? Czy śruba trzymająca gumy w łapie powinna być wymieniona na nową? (czytałem wcześniej, że są one jednorazowe, ponieważ się naciągają przy dokręceniu).

  9. #69
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    trzeba je skręcić na moment, nic nie powinno telepać, albo mechanik wkładki źle powkładał;/

  10. #70

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez kamil1.8 Zobacz posta
    Słuchajcie, musiałem wymienić dolne poduszki silnika. Postanowiłem więc zakupić coś lepszego niż ORI i zakupiłem gumy poliuretanowe powerflexa.

    Powerflex
    Powerflex

    Zamontował mi je mechanik i teraz cała buda trzęsie się jak szalona. Są tak mocne wibracje, że przy 1000-1200 obrotów czuć jakby się kombajnem jechało. Rozmawiałem z mechanikiem na temat za mocnego dokręcenia i powiedział mi, że gumy (te żółte) są trochę większe niż ORI i że należy je i tak przykręcić do oporu (końca gwinta), ponieważ tak to się śruba może odkręcić. Teraz pytanie, czy to bajki czy prawda? Czy tę śrubę należy po prostu dokręcić momentem 40nm? Czy śruba trzymająca gumy w łapie powinna być wymieniona na nową? (czytałem wcześniej, że są one jednorazowe, ponieważ się naciągają przy dokręceniu).
    Śruby nowe, dokręcone z odpowiednim momentem. Jednak wiele Ci to nie pomoże i tak będzie telepać. Jak wielu osobą na forum.

  11. #71

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    To udam się do nich z powrotem, żeby dokręcili je na moment odpowiedni - 40 nm, tak swoje dokręcaliście?
    A ORI gumy jaką mają twardość? Duża jest różnica w twardości między 70A a 65?

  12. #72
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez kamil1.8 Zobacz posta
    Słuchajcie, musiałem wymienić dolne poduszki silnika. Postanowiłem więc zakupić coś lepszego niż ORI i zakupiłem gumy poliuretanowe powerflexa.

    Powerflex
    Powerflex

    Zamontował mi je mechanik i teraz cała buda trzęsie się jak szalona. Są tak mocne wibracje, że przy 1000-1200 obrotów czuć jakby się kombajnem jechało. Rozmawiałem z mechanikiem na temat za mocnego dokręcenia i powiedział mi, że gumy (te żółte) są trochę większe niż ORI i że należy je i tak przykręcić do oporu (końca gwinta), ponieważ tak to się śruba może odkręcić. Teraz pytanie, czy to bajki czy prawda? Czy tę śrubę należy po prostu dokręcić momentem 40nm? Czy śruba trzymająca gumy w łapie powinna być wymieniona na nową? (czytałem wcześniej, że są one jednorazowe, ponieważ się naciągają przy dokręceniu).
    Tez kupilem se ten zestaw, tylko bez tej pierwszej. Nie jest polecana wymiana na twardzsza

  13. #73
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tzw koś dla psa wymaga starannego i fachowego montażu, w innym przypadku mści się mrówkami na tyłku, nowe ori śruby z ASO i moment dokrętu, i żadnych drgań, ta druga poducha, to jeżeli konieczna wymiana to tylko na Ori nową, no chyba że robimy 500koni do upalania, wtedy można pomyśleć, bo niestety ona generuje wibracje, więc do codziennego użytku może być upierdliwa, no ale coś za coś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #74

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    Tak to jest, jak się coś kupuje w pośpiechu.... Nauczka na przyszłość. Dam znać, czy się poprawiło, jak dokonam stosownych zmian.

  15. #75
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Reasumując .. Jeśli się kupi od producenta który '' nie odrobił zadania domowego '' przy doborze twardości to będą wyraźnie odczuwalne i może dokuczliwe wibracje .
    Powerflexem będzie ok . Będzie odczuwalne delikatne zwiększenie się wibracji na kierownicy przy biegu jałowym nie mniej nic upierdliwego .
    Powinieneś zainstalować tylko tą żółtą dokręconą właściwym momentem a zamiast tej niebieskiej dać nową seryjną .
    Śruby mocujące łapę ( nie śruba mocującą wkładkę ) oczywiście nowe i dokręcone prawidłowym momentem ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. łapy silnika
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 12:12
  2. Biała TeTi kuta na cztery łapy :P
    Przez Emilio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 11:43
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  4. Kod silnika 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •