Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    hjok;hio;'
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:53

  2. #2
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    Maciej22.86 jesteś wielki Twoje posty poprawiły mi humor
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 28-03-2013 o 16:05

  3. #3
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Nie ukrywam, że tymi fotami i opisem daleś mi do myślenia by to samemu rozbebeszyć i postarać się naprawić. Pytanie, czy mogę odpiąć wał przy skrzyni zdemontować haldex i użytkować auto na czas zabawy. Jak wygląda sprawa mocowania go do mostu?
    Nie miałem nigdy czasu by go dokładnie od spodu obejrzeć, a informacja się przyda.
    Patrząc na zdjęcia, to niewiele moge tam popsuć, a za demontaż nie zapłace za dużo, więc gra warta świeczki.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  4. #4
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    Szweda raczej nie dasz rady tak jeździć po wyjęciu haldexu wał będzie o strony haldexa opadnie i bedzie leżał na osłonie poza tym wał podczas jazdy cały czas się kręci nic z tym nie zrobisz chyba że wyciągniesz cały wał ale to bez sensu dzisiaj albo jutro rozbieram haldex i zregenruje te sprzęgło bo na 99% mi nie trzyma

  5. #5
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Po wyjeciu haldexa auto stoi nie jezdzic!!Tak jak kolega napisal wał opadnie na osłone po rura wydechowa...Sa to moje tarczki wyjete z mojego haldexa...Zrobilem dzis pewne podejscie... Pojechalem do serwisu niech mi pokaża te tarczki bo chcialem zobaczyc jak wygladaja nowe...Jak macie takie jak na moich fotkach to zapewniam ze sa DOBRE!!! To sa moje tarczki zaraz foto

    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05123ug.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05122ce.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/407/haldex.jpg/

    ostatnie foto poprawne złożenie
    Ostatnio edytowane przez maciej22.86 ; 28-03-2013 o 18:51

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    Jest ktoś w stanie wytłumaczyc co oznaczaja testy poszczególnych bloków w AWD?? Moze cos innego mamy skopane niz sam haldex??Sa tam m.in..Test pedału hamulca (LO i HI) czujników predkości obrotowej koła itp...Moze cos innego jakis czujnik recznego albo cos w tym stylu...
    Nie wiem co planowałeś dzięki temu osiągnąć ale właśnie wygrałeś wycieczkę na wyspy bananowe. Pozdrawiamy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    Po wyjeciu haldexa auto stoi nie jezdzic!!Tak jak kolega napisal wał opadnie na osłone po rura wydechowa...Sa to moje tarczki wyjete z mojego haldexa...Zrobilem dzis pewne podejscie... Pojechalem do serwisu niech mi pokaża te tarczki bo chcialem zobaczyc jak wygladaja nowe...Jak macie takie jak na moich fotkach to zapewniam ze sa DOBRE!!! To sa moje tarczki zaraz foto

    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05123ug.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05122ce.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/407/haldex.jpg/

    ostatnie foto poprawne złożenie
    Nie wiem co tutaj można nie rozumieć. Napisałeś, że to są Twoje fotki (a wszyscy wiemy, że nie są Twoje). Generalnie bardzo nie lubimy tutaj takich kłamczuszków jak ty...
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    Maciej moje tarcze są w takim samym stanie jak Twoje właśnie rozebrałm haldexa jutro kupię dwie butelki rozpuszczalnika i będę z nimi walczył powiedz mi papierem o jakiej ziarnistości je szlifowałeś???
    Jutro późnym wieczorem zapodam jakieś fotki

  8. #8
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Nareszcie jakies konkrety,dobre pytanie podaj ziarnistosc papieru zeby bylo jasne,Macieju dobrze ze sie podpytales jak to robia,az dziwie sie ze gosc powiedzial co i jak.Bedzie dla potomnych,jak zlozysz to daj znac jak zapina haldex.Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    papier 80 tylko przeszlifuj te cale metalowe tarczki

  10. #10
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    wiem, wiem o co chodzi jutro mam wolne więc od rana zaczynam zabawę, jeszcze muszę tą moją pompkę poprawić bo kiedyś włożyłem inny silnik elektryczny i teraz muszę coś poprawić mam nadzieję że wieczorem napęd będzie zapinałł tak ja trzeba i w sobotę wrzucę go do auta

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak tam maciej napęd ja dopiero zmatowiłem te tarcze niedługo składam haldexa

  11. #11
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Panowie jakie sa objawy uszkodzonego sterownika w haldexie ? Zauwazylem po testach napedu ze w bloku 051 pompa haldexa ma status HI, napedu brak, po zaciagnieciu recznego dalej HI, po przeprowadzeniu output test zmienila sie na LO, napedu dalej brak oraz brak bledow. Czy sterownik moze byc winny takiemu zachowaniu calego napedu ?

  12. #12
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    ale jak robiś output test to pompkę słychać jak pracuje ??

  13. #13
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Slychac, caly test przechodzi bez problemu, pompka pracuje tak dlugo jak jej kaze. Nie wiem gdzie szukac przyczyny braku 4x4

  14. #14
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    a czy przy numerze 452 słychać cyknięcie zaworu i jakbyś mógł to weź podnieś dupę auta do góry tak żeby koła były w powietrzu a przednie na ziemi zrób output test i zostaw na numerze 452(powinno być słychać jak zawór cyknie) i sprawdź czy zapina Ci tył po przez obrócenie kół rękami obracaj oba koła na raz jak będzie zapinał to nie dasz rdy obrócic jak nie nie obrócisz.
    Mi się stało tak że jak rozebrałem sterownik i przy składaniu go podczas wkładania silniczka który reguluje zaworem ciśnienia obróciłem tą bierznię zębatą i zawór nie pracował i nie miałem żadnych błędów a ale tył nie był zapinany a wszystko działo jak powinni tylko nie bylo słychać pracy zaworka

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a czy przy numerze 452 słychać cyknięcie zaworu i jakbyś mógł to weź podnieś dupę auta do góry tak żeby koła były w powietrzu a przednie na ziemi zrób output test i zostaw na numerze 452(powinno być słychać jak zawór cyknie) i sprawdź czy zapina Ci tył po przez obrócenie kół rękami obracaj oba koła na raz jak będzie zapinał to nie dasz rdy obrócic jak nie nie obrócisz.
    Mi się stało tak że jak rozebrałem sterownik i przy składaniu go podczas wkładania silniczka który reguluje zaworem ciśnienia obróciłem tą bierznię zębatą i zawór nie pracował i nie miałem żadnych błędów a ale tył nie był zapinany a wszystko działo jak powinni tylko nie bylo słychać pracy zaworka

  15. #15
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    U mnie jest tak ze po skasowaniu bledu, napedu brak, bledu nie wywala, gdy sprawdzam pompke w vagu jest HI i nie zmienia sie nawet gdy zaciagne reczny. Jednak czasem po skasowaniu bledu mam quattro, stalo sie tak np gdy wymienilem olej w haldexie. Za kazdym razem po skasowaniu bledu robie output test i pompka chodzi bez problemu ale nie zawsze naped jest i nawet gdy go nie brak to nie wywala bledu od razu tylko po jakims czasie np po 4 probach ruszenia na lodzie. Nie wiem czy to przez sterownik czy jakas inna przyczyne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •