Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #136
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    A jak zrobisz test..tzn **** w górze zapniesz go papka rozumiem ze tylnych kół nie idzie obrócic
    dokładnie tak robie na vagu output test tył w górze przód na ziemi i przy numerze 452 podczas testu jest zapinany tył i nie ma szans obrócić kołami niewiem co jest grane jeszcze raz rozbiorę ten haldex i zobaczę co tam się dzieje

  2. #137
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Jest ktoś w stanie wytłumaczyc co oznaczaja testy poszczególnych bloków w AWD?? Moze cos innego mamy skopane niz sam haldex??Sa tam m.in..Test pedału hamulca (LO i HI) czujników predkości obrotowej koła itp...Moze cos innego jakis czujnik recznego albo cos w tym stylu...

  3. #138

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    iop]\'
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:46

  4. #139
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Kolego maciej22.86 troszkę mi się nie podobasz. Gadasz, że masz rozpruty hadlex i sprawdzasz blaszki. Pokazujesz zdjęcia które nie są Twoje i pytasz się czy ktoś chce więcej fot rozprutego hadlexa bo możesz porobić. Szperałem na necie by jakoś wam pomóc rozwiązać problem i odnalazłem te same zdjęcia co Ty zamieściłeś dodatkowo z 2007r.

    Pewnie czekasz, aż ktoś sam rozbierze i zda Ci relacje.

    Link:
    VWVortex.com - Rearend disassmbly pics
    ICE czuwa i dobrze,ale nie dobrze dla kolegi maciej22.86,pewnie bedzie urlop od forum to i czas na rozgrzebanie i własne zdjęcia się znajdzie

  5. #140
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Kolego maciej22.86 troszkę mi się nie podobasz. Gadasz, że masz rozpruty hadlex i sprawdzasz blaszki. Pokazujesz zdjęcia które nie są Twoje i pytasz się czy ktoś chce więcej fot rozprutego hadlexa bo możesz porobić. Szperałem na necie by jakoś wam pomóc rozwiązać problem i odnalazłem te same zdjęcia co Ty zamieściłeś dodatkowo z 2007r.

    Pewnie czekasz, aż ktoś sam rozbierze i zda Ci relacje.

    Link:
    VWVortex.com - Rearend disassmbly pics
    Ale jaja ... ICE szacun
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #141
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    zle mnie rozumiecie zrobilem swoje fotki i pokazywalem tamte i napisalem ze takie tarczki musza być oki!!!

  7. #142
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    Jest ktoś w stanie wytłumaczyc co oznaczaja testy poszczególnych bloków w AWD?? Moze cos innego mamy skopane niz sam haldex??Sa tam m.in..Test pedału hamulca (LO i HI) czujników predkości obrotowej koła itp...Moze cos innego jakis czujnik recznego albo cos w tym stylu...
    Nie wiem co planowałeś dzięki temu osiągnąć ale właśnie wygrałeś wycieczkę na wyspy bananowe. Pozdrawiamy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    Po wyjeciu haldexa auto stoi nie jezdzic!!Tak jak kolega napisal wał opadnie na osłone po rura wydechowa...Sa to moje tarczki wyjete z mojego haldexa...Zrobilem dzis pewne podejscie... Pojechalem do serwisu niech mi pokaża te tarczki bo chcialem zobaczyc jak wygladaja nowe...Jak macie takie jak na moich fotkach to zapewniam ze sa DOBRE!!! To sa moje tarczki zaraz foto

    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05123ug.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc05122ce.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/407/haldex.jpg/

    ostatnie foto poprawne złożenie
    Nie wiem co tutaj można nie rozumieć. Napisałeś, że to są Twoje fotki (a wszyscy wiemy, że nie są Twoje). Generalnie bardzo nie lubimy tutaj takich kłamczuszków jak ty...
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #143

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    uiop[
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:46

  9. #144
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    żeby nie było podejrzeń że coś ściemiam
    moje tarcze jedna przed druga po szlifowaniu


    tutaj wszystko gotowe


    no i rozkręcony haldex


    sprzęgło działa jak należy zapina jak diabli ale tylko podczas testu jak robie vagiem w czasie jazdy nie działa wogle.
    Napewno nie odpuszczę tak łatwo bo jestem uparty i zawzięty ale narazie muszę ochłonąć z nerwów bo się napracowałem a tu dalej kicha. Jestem pewny że haldex złożyłem dobrze bo budowa jego nie jest trudna i nie idzie tam coś inaczej włożyć no alei tak go rozbiorę jeszcze raz ale to w następnym tygodniu narazie mam dość i wolę podejść na spokojnie do tematu

  10. #145

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    yukl
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:45

  11. #146
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    ICE włąśnie słuchaj jest taka akcja że w całą sobotę jak cały napęd byłwyjęty wałczyłem ze sterownikiem bo mi walił błędami no to go wyczyściłem z tego oleju no i gitara działa bezbłędnie napięcie dostaje 12V reaguje na ręczny na pedał hamulca patrzyłem na wykres na vagu. no to jak ster mam w porządku to wtedy przykręciłem go do haldexa podpiąłem wtyczkę pod auto i robie output test no i pompa chodzi cały czas są jakieś tam numerki 449 potem 451 i cały czas napęd rozpięty jest potem klikam jest 452 słychać jak zawór kliknie i już tył zapięty sprawdzone na różne sposoby i sprzęgło nie ma szans uślizgu flansze do których przykręca się półośki były zblokowane a ja starałem się obrócić tym mocowaniem wału i nie dało rady po zluzowaniu flanszy i kręceniu mocowaniem wału napęd działa jak należy
    Druga sprawa jak robię tak że odłączyłem wtyczkę od auta pompę pod prostownik na krótko no pompa działa a napędu wogle ale to wogle nie zapina, a kiedyś na jesieni jak regenerowałem dyfer to wtedy robiłem taki sam test i zapinal jak trzeba więc niewiem co jest grane podejrzewam że popełniłem jakiegoś babola przy składaniu haldexa
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 02-04-2013 o 21:36

  12. #147
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Dobra Panowie bez urazy....moze mi nie chcecie uwierzyc ze go rozebrałem....jutro zrobie nowe fotki ustawie date i godzine w aparacie bo tamte foty (MOJE) robilem tele. Jutro zamieszczam moje fotki rozebranego Hldx tarczek itp. NAPRAWDE nie jest tak jak myslicie!! Nie jestem zadnym amatorem ani nie oczekuje "na sepa" zeby ktos inny to robil zeby wiedziec swoje!!To czego sie dowiedzialem o tarczkach itp nie wzialem z kosmosu tylko pragnalem sie z Wami podzielic tymi info zebi rowniez pomoc innym!!! Wiem dokladnie jak dziala haldex!!! Che tylko dzielic sie informacjami i spostrzezeniami z innymi na forum!! Wielu z nas ma z tym problemy i trzeba sobie pomagać!! Jutro jeszcze raz moje fotki OKI???

  13. #148
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    Co do kolegi Maciej22.86 to nie chce mi się wierzyć że coś kombinuje dzwoniłem do niego w sobotę w sprawię tego haldexa i po rozmowie z nim jestem w stanie uwierzyć że rozbierał ten haldex.
    My się nie znamy prywatnie nie znamy wogle tylko przez forum i ja go nie bronię tylko piszę jak jest
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 02-04-2013 o 21:30

  14. #149
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ok więc czekamy
    Temat mnie interesuje bo jak z pompką napęd nie zadziała to też zaczynam robić demolkę z haldexem i nie bedę opierał się na cudzych fotach na pewno....

  15. #150
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    W poście 149 się pomyliłem zamiast napisać regenerowałem dyfer napisałem regenerowałem haldex już poprawione

    ICE tutaj masz mój filmik jak na jesieni po regeneracji dyfra testowałem napęd na krótko

    Teraz jak robię taki sam test wogle nie zapina tyłu nic nawet nie czuć oporu jakiegoś wszystko się kręci tak samo jakby pompka nie chodziła a przcież chodzi, tył tylko zapina jak robię test vagiem i tylko przy numerze 452

    nie sprawdzłem wtedy jak trzyma sprzęgło bo nie miałem wogle z tym problemów w tamtym czasie problemy pojawiły się po prawie pół roku czyli teraz napęd padł a na kompie wywaliło mi 3 błędy jeden był od sprzęgła błędy skasowałem i nie wróciły ale napęd też nie wrócił jak robiłem test na krótko sprzęgło zapinało ale dało się obrócić kołami choć stawiały opór czyli nie trzymało na tyle aby przekazać moment na nawierzchnię. po tygodniu od skasowania błędów w haldexie sterownik mi zwariował zaczał wywalać ciągle błędy po przekręceniu na zapłon zawór regulujący cisnienie w haldexie non stop tykał a i nieraz dochodziło włączanie i wyłączanie pompki na 1 sek i tak cały czas jak przekręciłem zapłon.

    Pamiętajcie jakby wam kiedyś pojawiły się problemy ze sterownikiem to zanim go wymienicie najpierw go wyczyście bo prawdopodobnie będzie w nim olej a elektryka nie lubi zanieczyszczeń i może czyszczenie pomoże mi pomogło bo sterownik działa jak należy a nawet lepiej bo kiedyś od samego początku jak kupiłem eskę mój sterownik nie widział wogle dźwigni ręcznego a teraz już reaguję
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 03-04-2013 o 14:46

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •