Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 192

Wątek: Pozbywamy się katalizatora za i przeciw

  1. #121
    Awatar Pat
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Moga capnac w DE przy normalnej kontroli? Co wtedy?
    nie wyobrażam sobie, żeby w Niemczech podczas kontroli(na granicy, autostradzie) policjant zaglądał mi pod samochód/pod maskę w celu zlokalizowania katalizatora lub też podłączał się ze specjalnym urządzeniem pod tłumik..

    rozumiem jeśli jedziemy jakimś trupem, a za nami czarno, tak jak to w Polsce często bywa, wtedy rzeczywiście będą problemy

    chcąc poruszać się po całym terytorium Niemiec(chodzi mi głównie o większe miasta) trzeba posiadać zieloną plakietkę na szybie (Umweltzone), poruszamy się wtedy swobodnie nie bojąc się o mandat, plakietkę dostajemy na dowód rejestracyjny, można ją dostać nawet w Polsce...np. allegro

    co do przeglądu bez kata w Niemczech to jesteśmy raczej bez jakichkolwiek szans, lepiej nie ryzykować.. i pod żadnym pozorem 50 euro nie wręczać

  2. #122

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jest w idealnej kondycji, jak coś puszcza delikatnie, to wyjęcie kata może rozczarować, dlatego opcja na V-band jest najlepsza chces misz masz, nie chesz nie masz
    Czyli powiadasz jak na zimnym silniku bez kata śmierdzi z wydechu to coś nie halo z silnikiem? Bo raz też czułem smrodek od TT znajomego jak zapalił silnik bez kata, bardzo mnie to zraziło do tej operacji.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 07-03-2012 o 08:47

  3. #123
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Czyli powiadasz jak na zimnym silniku bez kata śmierdzi z wydechu to coś nie halo z silnikiem? Bo raz też czułem smrodek od TT znajomego jak zapalił silnik bez kata, bardzo mnie to zraziło do tej operacji.
    Panowie , nie popadajmy w przesadę bo zaraz będziemy diagnozować auta po zapachu spalin
    Jak auto bierze więcej oleju i ma za bogatą lub za ubogą mieszankę to jest oczywiste że będzie inny zapach spalin jak przy super sprawnym silniku ..
    Tyle że trzeba być mocno utalentowany aby wąchając spaliny powiedzieć co trzeba naprawić

    Odnosząc się do poprzednich postów to 2-ga sonda jest tylko po to aby monitorować pracę katalizatora .
    Jeśli komuś podniosło się spalanie to może dla tego że chętniej i częściej zaczął pałować








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #124
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108

  5. #125
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak szybko przeczytałem i wiele rzeczy im się tam miesza ,pierwsza sonda z drugą i dodatkowo LPG i emulator do oszukiwania pierwszej sondy, powstał bałagan i chaos.
    Oj Artur nie bagatelizuj tego, bo zapach z wydechu dużo ci powie, a przynajmniej tyle, że coś jest nie tak, jeszcze zależy kto i jak ma ten zmysł wyrobiony
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 07-03-2012 o 14:02
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #126

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tak szybko przeczytałem i wiele rzeczy im się tam miesza ,pierwsza sonda z drugą i dodatkowo LPG i emulator do oszukiwania pierwszej sondy, powstał bałagan i chaos.
    Oj Artur nie bagatelizuj tego, bo zapach z wydechu dużo ci powie, a przynajmniej tyle, że coś jest nie tak, jeszcze zależy kto i jak ma ten zmysł wyrobiony
    No to jak po odpaleniu u gościa czułem benzynę? Dosłownie jakbym kanister otworzył.

  7. #127
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    1. Jest prawdą że gdy dystans pomiędzy drugą sondą a tłumikiem będzie zbyt duży lub bd mial za małą średnicę to druga sonda zacznie znów wywalać błędy bo bd widziałą za mało spalin??
    2. Dzwoniłem do compsport i według nich wyłączenie drugiej sondy programowo cenowo bd porównywalne ze zrobieniem całego programu.... to rozwiązanie mija się z celem. pozdrawiam

  8. #128
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    1. Tak, jak będzie za duży odstęp, albo za mały to będzie wyrzucać błąd. To tak jakbyś zaślepił dziurę śrubą, a ona będzie wisiała w powietrzu przymocowana, też wyrzuci błąd.
    2. Gdzieś w Wawie widziałem MR czy w innym znanym, koło 300 zł pozbycie się drugiej sondy jak wywala błędy.

  9. #129
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez HENRY007 Zobacz posta
    Dzwoniłem do compsport i według nich wyłączenie drugiej sondy programowo cenowo bd porównywalne ze zrobieniem całego programu.... to rozwiązanie mija się z celem. pozdrawiam
    Jest tego taka zaleta że zapłacisz , pozbędziesz się błędu sondy i robiąc '' przy okazji '' program wyjedziesz mocniejszym autem .

    Z drugiej jednak strony tak jak kolega napisał , gdzie indziej to ogarną za znacznie mniejsze pieniądze








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #130
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Jako informację dodam post, że po raz kolejny przeszedłem badanie techniczne z tłumikiem środkowym zamiast kata i to na jednej z najbardziej restrykcyjnych punktów bo zależało mi na dokładnym zbadaniu zawieszenia Uważam, że jak ten zabieg jest wykonany fachowo i samochód zadbany to nie będą się czepiać.

  11. #131
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam mam pytanie,Audi TT Quattro 180km AJQ dwa katy i sonda przed nimi,chce wystukać,wybic srodek katow i zlozyc wszystko jak było bez inwestycji w DP i bez wstawiania rurek,czy samo wystukanie jest proste i czy nie uszkodze przy tym obudowy katow?polecacie taki zabieg? bo w tym temacie nikt nie pisal ze kata np. wystukal,tylko jakies rurki i strumienice,a ja tego nie chcem.Bo jak diagnosta zerknie to będzie ori ale puste w srodku.

  12. #132
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    U mnie diagnosta nigdy się nie doczepił braku katalizatora. Co ciekawe emisja spalin jest w normie Jak auto zdrowe to i nie kopci zapewne tak jak stare zjeżdżone auta i wtedy emisja spalin pewnie jest podwyższona.

  13. #133
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Witam mam pytanie,Audi TT Quattro 180km AJQ dwa katy i sonda przed nimi,chce wystukać,wybic srodek katow i zlozyc wszystko jak było bez inwestycji w DP i bez wstawiania rurek,czy samo wystukanie jest proste i czy nie uszkodze przy tym obudowy katow?polecacie taki zabieg? bo w tym temacie nikt nie pisal ze kata np. wystukal,tylko jakies rurki i strumienice,a ja tego nie chcem.Bo jak diagnosta zerknie to będzie ori ale puste w srodku.
    katy sa metalowe , nie wystuka sie tego latwo, ale sprobowac mozesz zawsze
    ja bym uderzyl w downpipe 3 cale.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #134

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Wielmoża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    117
    Wczoraj zabrałem się za kata , silnik 1.8 180km APP dwie sondy. Szlifierką rozciąłem na zgrzewie, widok środek masakra ,wywaliłem środek i zaspawałem ponownie.Silnik naprawdę odżył!!!!!
    Ostatnio edytowane przez piotrek_1221 ; 10-01-2014 o 18:18

  15. #135
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Pewnie, masz ok 10% więcej mocy

Podobne wątki

  1. blow off do TT . za i przeciw !!
    Przez blazejTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 07:55
  2. MK2 [8J] Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"
    Przez elmacho w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 18:16
  3. Brak katalizatora a przegląd.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 20:08
  4. prośba oi wymiary katalizatora
    Przez Adrian TT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •