Panowie przeprowadziłem dziś sprawdzenie szczelności dolotu ale mam pewny niedosyt bo przy około 1 bar spada mi wąż z tip co na turbo siedzi tip mam z APR. Ale przy 0,5 bara dało się już coś zdiagnozować mianowicie pierwsza nieszczelność to wężyk z kolektora do DV był za słabo dociśnięty. Druga to układ PCV mianowicie wężyk pod kolektorem puszczał też dociśnięty następnie puszczało na tym trójniku co idzie ten wąż z pod kolektora i łączy się z silnikiem i pokrywą zaworów tam nie na 100% raczej usunąłem chociaż przy tym 0,5 bara już nie było słychać. Kolejna i najbardziej dziwna nieszczelność jest na łączeniu tej rury za turbo z gumowym kolanem tam syczy. Wydaje mi się że trzeba wyciąć te coś i zrobić na zwykłe opaski. Teraz pytanko co zrobić żeby rura z turbo nie spadała i można było więcej napompować i czy jak rura przy takiej sytuacji jak sprawdzanie ciśnienia około 1bar spadnie to czy to nie przeszkadza w użytkowaniu bo mechanik powiedział że nie bo tam i tak podciśnienie jest i to nie spadnie.