Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
zawsze jest przedział w otwarciu, minimalna wartość podana to uchylenie a maksymalna wartość to maksymalne otwarcie
to wynika z samej budowy i logiki jego działania
nie ma czegoś takiego że jest 87*C i pstryk się otwiera a jak jest 86*C pstryk zamyka
Rzeczywiście standardowy termostat audi ma podany zakres od 87* do chyba 102*. Jutro go zainstaluje i zobaczymy jaki będzie efekt.
Do aut modyfikowanych zakres pracy termostatu jest od 80*.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez saxon Zobacz posta
mialem podobnie , temperatura podczas jazdy oscylowala mi w granicach 96-98 stopni bez znaczenia czy szybko czy bylo zimno +5 st,wygladalo to ze dol silnika jest zbyt zimny w porownaniu do glowicy i termostat nie otwieral sie ,jazda bez termostatu to porazka ,wiec zrobilem to o czym juz pisalem i mam spokoj , do konca nie wiem czemu tak jest ze termostaty sie tak pozno otwieraja bo obieg plynu jest
prawidlowy , wentylatory nie zastartuja jak termostat nie pusci obiegu ,to on jest winowajca calego zla ,
No i jestem po wymianie termostatu z Wahler na oryginał, i jest różnica... Na plus oczywiście Przejechałem kawałek ale już widzę, że temperatura nie jest większa niż 95* w korku a podczas jazdy schodzi 93-92*...

Porównując oba termostaty widać różnicę w ich budowie. Ten oryginalny ma chyba większy zakres otwarcia, jest bardziej drożny niż Wahler, może to był powód...

W każdym razie jestem kolejną osobą, która potwierdza że jak termostat to oryginał.
Dzięki wszystkim za wskazówki!