Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Usterka nie jest skomplikowana i poważna ale niestety kosztowna w naprawie..
Przyczyną zamieszania jest cyklonowy separator oleju połączony z zaworem redukującym podciśnienie PCV a ta część jest zamontowana pod pokrywą zaworów i niestety niedostępna osobno. Trzeba kupić nową pokrywę zaworów a za jej wymianę też sobie mechanik policzy bo w VR6 trzeba do tego ściągać kolektor dolotowy...

Mógł byś jeszcze pomyśleć o przerobieniu systemu PVC na taki ze zbiorniczkiem + zaworek redukujący podciśnienie z nowszych 1.8T ale jeśli nie znasz się na tym na tyle aby ogarnąć to sam to wątpię aby jakiś ''standardowy'' mechanik podjął się tematu i zrobił to taniej ( i zgodnie ze sztuką ) jak w przypadku zamówienia nowej pokrywy i jej wymiany ....










Pozdrawiam
Arttur tam jest coś mądrego w tej pokrywie? Ja rozbierałem pokrywę Marcina bo szła do proszku i generalnie nie pamiętam aby tam jakieś bardzo dziwne rzeczy były poza jakimiś plastikami .
W kolektorze dolotowym też jakiś cudów niema ale w razie czego 1 szt od r32 mi leży a za jakiś czas będzie ich więcej bo kolejne vry do uturbienia czekają.