Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
Siema. Mam nadzieję, że nie dostanę złotych kaleson za odkop

Jestem w trakcie doprowadzenia mojego 1.8T do stanu fabrycznego czyt. wymiany wszystkiego co zawiodło. Plan jest teraz na jakąś większą moc i dlatego właśnie znalazłem ten wątek. Proszę tylko nie pisać że to bezsens itd, pytam hipotetycznie.

Plan na 260-270km.
1. Do wymiany mam pompe paliwa, zapętlają się wtryski na logach i opóźnia zapłon. Jaka wybrać? Oryginalna z AUQ czy np z S3? Tylko ze ja mam ośkę, a S ma napęd na 4 łapy i jest inny bak chyba. Jaka pompe kupić, bo i tak jest do wymiany.
2. Aktualnie jest K03"s"-52, czyli seria AUQ. Myślałem nad hybryda k03/k04 od karambola, ale te turbiny są jak ruletka, czasami działają a czasami nie. Dlatego wybór padł na bezinwazyjne K04, pytanie które? Bo było kilka wersji. Które jest największe albo które się w takim zestawie najbardziej sprawdzi?
3.Wtryski z BAM i FPR 4bar.
4. Czy silikonowy TIP Samco pod K04 będzie pasował pod resztę wężykow podciśnienia?
5. Jak jest z tymi przewodami olejowych i wodnymi, pasują od K03 czy nie?

Pozdrawiam!
1.Pompa S3 , podejdzie bez problemu po zaslepieniu przelewu.
2.Tylko jedno jest k04 z TT 8N , k04-023 lub 022 - roznia sie wejsciem na czujnik egt ktorego nie masz, wiec defacto bez roznicy ktore kupisz.
3.Wtryski z bam FPR 3bar.
4.Zazwyczaj nie pasuje, trzeba rzezbic, poza tym samco to kibel , lepiej z kwasu kupic.
5.Przewody kupujesz od k04 i pasuja tak samo downpipe, tip, i fmic.
5.