Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
Przeplyw 224 g/s wiec ok 280km jest. Mozna cos z paliwem zrobic i zaplonem bo jest mozliwosc.

Chodzilo mi o to ze jak ma sie zrobione K04 to pozniej jak dla mnie jest sens robic tylko powyzej 370 km z calym silnikiem.

Jesli ktos nie do konca ogarnia i chce cos taniej i co wazne ma K03 to poszedlbym w okolice 330 moze 350 kni i okol 400nm na plasko bez robienia silnika.
Pierwsza sprawa to niestety ale przy takich mocach silnik wypadało by zrobić, 1.8T to porządna konstrukcja i zniesie wiele, ale bez przesady jeżeli jest świeży, nowy, a nie po 200tyś jak w 90%, wymęczony staruszek będzie żył, ale jak dowalisz mu drugie tyle to bez remontu szybko zejdzie i to jest fakt.
Odnośnie przepływu ja przed rozebraniem miałem 260g do odcinki co sugerowało by moc w granicach 300hp i co, wykres jest do wglądu było 230, motor przez 20tyś zgubił 60hp dla tego że nie był tykany przed założeniem BT.
Zakładając set-up k04 mamy seryjne graty w formie pakiet kitu za kilka tyś, w dobrych wiatrach dochodzimy do 270hp zrobienie 350-70 i dalej jak piszesz to co wydasz na k-04 starczy ci na dobry kolektor i turbinę no może jeszcze linie, tak że nie jest to pozbawione sensu jak piszesz, no chyba że budżet 350+ to 10-12tyś to życzę bez awaryjnej jazdy.