Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 271

Wątek: Auto detailing

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Ja zawsze demontuje Aku przed takim zabiegiem od razu przyjemniej się to prezentuje, dobra robota bardzo pomocne jest po umyciu użyć np dmuchawki z kompresorem, szybko i skutecznie pozbywamy się wody z zakamarków

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Ach tak, zapomniałem o tym napisać, ale tak też zrobiłem tzn. rozłączyłem, wyjąłem i przy okazji też obczyściłem tamte plastiki i na to wszystko dressing. Dzięki wielkie Kanapa. Masz rację co do kompresora, mógł się przydać, będę musiał kupić. Przyda się nawet do polerowania, żeby wydmuchiwać starą pastę z padów.

    A tutaj zdjęcie rozpórki. K2 spray do zacisków, więc wytrzyma temperature. Przedtem, oprócz odchodzącej miejscami farbe psującej wizualny efekt komory, to cała powierzchnia była w takie wystające grudki. Szlifowałem i szlifowałem, 120/300/600 żeby się pozbyć tych nierówności. Też takie macie czy ktoś po prostu nieumiejętnie przedemną malował?

    Całkiem niezle to wyszło. Jeszcze wymienię jeden wąż silikonowy na czerwony i będzie się to ładnie komponowało z czerwonymi kablami od bezpieczników nad aku. Warto by było pomalować tą małą płytke metalową gdzie N75 jest, ale za cholere nie wiem jak ją wyjąć - tam są takie dziwne nakrętki, które trzeba chyba wyłamać, ale wtedy nie wiem jak to potem zrobić, żeby się te sterowniki trzymały.

    Nazwa:  51156303_309751909889263_6360155788605915136_n (1).jpg
Wyświetleń: 298
Rozmiar:  131.8 KB

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Czerwona rozpórka bardzo fajnie tu pasuje (tak samo zrobiłem u siebie). Koniecznie wymień na nowy zbiornik na płyn chłodzący, efekt świeżości będzie od razu.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 01-02-2019 o 09:34

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Czerwona rozpórka bardzo fajnie tu pasuje (tak samo zrobiłem u siebie). Koniecznie wymień na nowy zbiornik na płyn chłodzący, efekt świeżości będzie od razu.
    Dzięki Sorprop. Fakt, przydałby się odświeżony zbiorniczek.

    Panowie, czy można wypolerować te metalowe elementy w naszych samochodach? Chodzi mi o np. gałkę do zmiany biegów: wygląda u mnie tragicznie. Wszędzie są jakieś zadrapania od, pewnie, pierścionków. U was pewnie tak samo to wygląda. W każdym bądz razie czy da się to zrobić? Próbował ktoś? Mógłbym zacząć od papieru ściernego, powoli zwiększając gradacje, a na samym końcu autosolem dać. Nie lubię ten czarny materiał na gałce, więc nie byłoby mi go szkoda. A co z resztą elementów jak np. ta klapa od radia? Da radę czy to jest jakiś inny matierał niż metal?

    Update: Można tj. sprawdziłem na spodniej strony pierścieni pod gałką skrzyni biegów (ta ze śrubami, która przy okazji wypolerowałem. Wiem, nudziło mi się dzisiaj). Otóż wykorzystałem do roboty papier ścierny 600/800/100/1500/3000 a potem autosol... i wyszło jak lustro. :0 Tylko teraz pytanie czy to by ładnie wyglądało. Wszystkie te "metalowe" elementy w TT-ce są lekko matowe. Wśród nich lustrzany pierścień mógłby dziwnie wyglądać. kurcze, ale dylemat.

    Panowie, nie zabijcie mnie, ale strasznie mi się ostatnio nudzi (po sesji jestem), więc dłubię przy samochodzie a oto mój dzisiejszy wyczyn. Nie sądziłem, że da się tak dobrze odnowić te metalowe elementy w naszych TT-kach. Fakt, one po prostu po tych nastu-pare latach (u mnie 1 wyglądają brzydko i nieschludnie. Cały czas kłuło mnie to w oczy- a to porysowana klapa od radia (kto tą TT-ką jezdził, że klapę porysował do cholery?), te mocowanie pod radiem (które są jednym z najlepszych elemetnów całej TT-ki wg. mnie) no i ta nieszczęsna centralnie usytuowana skrzynia biegów.

    Na szczęście, tak jak widać, DA RADĘ. Potrzeba tylko trochę czasu i chęci. No i papier 600/800/1000/1500/3000 i autosol na szlifierce stołowej. Jest ponoć metoda na rozpuszczenie tej warstwy wierzchniego "lakieru", więc to by mogło na prawdę ułatwić cały proces. Postaram się to znalezć w internetach i wrzucę to tutaj po przetestowaniu. Wtedy, wystarczy myślę papierem od 800. Bez sensu dawać większe rysy.

    Autosol spowodował efekt lustro. Nie wiem czy tak to też zostawię, bo to troszeczkę się kłóci z pozostałymi elementami, które są matowe, ale wystarczy to z powrotem przelecić papierem 3000 i efekt OEM jest przywrocony. Zresztą, z odległości (bo kto z lupą patrzy na gałkę) to się pięknie zlewa.

    Niedługo zajmę się regeneracją foteli i wtedy też tej skóry przy gałce.

    Niniejszym ogłaszam swoją kandydaturę na pozycję forumowego szlifierza.

    https://zapodaj.net/8ca4e4f7ddbb4.jpg.html
    https://zapodaj.net/50e2a32ab0e00.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 06-02-2019 o 15:21

  4. #4

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Zestaw bardzo spoko tylko jeśli ta gąbka jest do mycia to proponuję ją zamienić na gąbkę z mikrofibry. W przypadku takiej zwykłej gąbki piach który jest na aucie wchodzi w Jej pory i może powodować mikroryski. A jak się ich troszkę nazbiera to potem efekt jest lekko nieciekawy

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie chce krakac ale efekt zestawu colorL jest istotnie fajny...ale na chwile, wystarczy kilka razy usiasc i efekt matowej skory niestety znika, sam zobaczysz zreszta. Polimerowa wartswa ochronna raczej nie daje rady przy starych skorach. Rozmawialem ze starym detalingowcem i twierdzil ze najlepszy efekt mozna osiagnac naprawiajac ubytki i wyrownojac zalamania plynna skora a potem od nowa lakierujac calosc lakierem. Kibicuje twoim staraniom i ciekaw jestem jak wyjdzie odnawianie . Powodzenia

  6. #6
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cieszy oko taki widok jak już poczyścisz fotele to dawaj jakieś foto koniecznie 50/50 żeby efekt pokazać bo warto będzie na pewno. Cieszę się strasznie jak widzę że dbacie o swoje piękności. Podpinam się również pod kibicowanie!

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Moje wpisy z tego tytułu odnajdź. Opisywałem czyszczenie. Przypominając - używam APC PRO. Fajny środek do czyszczenia wszystkiego. W odpowiednim stężeniu nie ma problemu z doczyszczeniem wszelakich eksploatacyjnych zabrudzeń, włącznie z odciskami butów na podnóżkach, pedałami i innymi trudnymi do doczyszczenia miejscami. Ostatnio walczyłem z dyfuzorem i wydechem nigdy nie czyszczonymi, dopiero takie zabrudzenia wymagają większych stężeń niż 1/20. Zdecydowanie warte polecenia i nie kosztuje pół litra 100 złotych...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #8
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Moje wpisy z tego tytułu odnajdź. Opisywałem czyszczenie. Przypominając - używam APC PRO. Fajny środek do czyszczenia wszystkiego. W odpowiednim stężeniu nie ma problemu z doczyszczeniem wszelakich eksploatacyjnych zabrudzeń, włącznie z odciskami butów na podnóżkach, pedałami i innymi trudnymi do doczyszczenia miejscami. Ostatnio walczyłem z dyfuzorem i wydechem nigdy nie czyszczonymi, dopiero takie zabrudzenia wymagają większych stężeń niż 1/20. Zdecydowanie warte polecenia i nie kosztuje pół litra 100 złotych...
    Dzięki Marik Zaraz Twoje posty obczaje. W sumie przydałby się porządny APC...

  9. #9

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Szampon ADBL. Po pierwsze. Zapach mistrzostwo. Po drugie fajnie się domywa, spokojnie wystarczy 30 ml na 10L wody. Do codziennej pielęgnacji powłoki jest okej ale nie ma według mnie jakichś super właściwości odtykających

  10. #10

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Jeśli chodzi o APC PRO to szczerze nigdy go nie używałem do wnętrza auta. Jest to dla mnie produkt do „zadań specjalnych” wiec myślę, że nie ma za dużego sensu pakować go do wnętrza i męczyć plastiki mocną chemią. Nie daj Boże zapomnisz się kiedyś i zaczniesz bawić się tym na rozgrzanej desce czy w słońcu i potem mogą wyjść kwiatki. Przy okazji nie przemawia do mnie zapach mleczka do czyszczenia tłustych garów. A i przy okazji proporcji kosmetyków samochodowych. Jeśli producent podaje załóżmy 1:80 dla lekkich zabrudzeń jak to jest w przypadku PRO to trzeba przymróżyć na to oko i dolać trochę więcej tego preparatu. Dotyczy się to większości producentów
    Ostatnio edytowane przez Slim1799 ; 23-02-2019 o 00:02

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez Slim1799 Zobacz posta
    ... A i przy okazji proporcji kosmetyków samochodowych. Jeśli producent podaje załóżmy 1:80 dla lekkich zabrudzeń jak to jest w przypadku PRO to trzeba przymróżyć na to oko i dolać trochę więcej tego preparatu. Dotyczy się to większości producentów
    Kolego wrzuciłeś wypowiedź w której sam sobie przeczysz.

    No to idźmy dalej w tym kierunku. Na przykład z dokręcaniem śrub, producent podaje moment ale dokręcamy mocniej, najlepiej za każdym razem jeszcze pół obrotu.

    Uważam, że nie ma co poprawiać producenta. Dla konkretnych zastosowań poleca on takie proporcje by każdy użytkownik, na różnych materiałach uzyskał optymalny efekt w optymalnym czasie przy założeniu, że nie zmieni trwałości tegoż materiału (bo możesz go użyć na rozgrzanej słońcem desce czy karoserii jak sam zauważasz).
    Dlatego lepiej trzymać się zaleceń i dbać o auto regularnie a nie dopuszczać do totalnego zaszczurzenia samochodu i stosować większe stężenie środka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?
    Może w stężeniu 1ppm to bym spróbował
    Na poważnie to bym nie ryzykował ale jak to zrobisz to wrzuć relację pół na pół.
    I koniecznie napisz czy są zmiany po używaniu takiego r-ru przez cały sezon.
    Ostatnio edytowane przez Szewc ; 23-02-2019 o 12:03

  12. #12
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Kolego wrzuciłeś wypowiedź w której sam sobie przeczysz.

    No to idźmy dalej w tym kierunku. Na przykład z dokręcaniem śrub, producent podaje moment ale dokręcamy mocniej, najlepiej za każdym razem jeszcze pół obrotu.

    Uważam, że nie ma co poprawiać producenta. Dla konkretnych zastosowań poleca on takie proporcje by każdy użytkownik, na różnych materiałach uzyskał optymalny efekt w optymalnym czasie przy założeniu, że nie zmieni trwałości tegoż materiału (bo możesz go użyć na rozgrzanej słońcem desce czy karoserii jak sam zauważasz).
    Dlatego lepiej trzymać się zaleceń i dbać o auto regularnie a nie dopuszczać do totalnego zaszczurzenia samochodu i stosować większe stężenie środka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Może w stężeniu 1ppm to bym spróbował
    Na poważnie to bym nie ryzykował ale jak to zrobisz to wrzuć relację pół na pół.
    I koniecznie napisz czy są zmiany po używaniu takiego r-ru przez cały sezon.
    Postaram się jakoś w najbliższym czasie coś takiego zrobić. Może te progi tuż przy listwie, one zawsze są brudne od wsiadania/wysiadania. Wezmę najsłabszy zalecany roztwór i jeszcze go rozcieńczę. Dzięki.

  13. #13
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?

  14. #14
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?
    Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł, leży u mnie też ten greengine na półce. Kiedyś miałem podejrzenie że ten Greengine to po prostu nie rozcieńczone APC z ADBL (na opakowaniu APC pisze nawet że bez rozrobienia można nim również czyścić komorę silnika). Ja ogólnie jednak jak już wcześniej napisałem, odradzałbym akurat bo nie ma pewności że to to samo co APC.

    PS.przy okazji na stronie 8 w tym temacie możecie coś już zobaczyć z APC ADBL, zdjęcia widzę jeszcze działają.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 23-02-2019 o 20:44

  15. #15
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    A na opakowaniach z produktami do antypary nie ma informacji, żeby zostawić jedną szybę bez środka, aby tam zbierała się wilgoć? Takie info spotkałem na opakowaniu.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •