Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #196

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Zestaw bardzo spoko tylko jeśli ta gąbka jest do mycia to proponuję ją zamienić na gąbkę z mikrofibry. W przypadku takiej zwykłej gąbki piach który jest na aucie wchodzi w Jej pory i może powodować mikroryski. A jak się ich troszkę nazbiera to potem efekt jest lekko nieciekawy

  2. #197

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Nie chce krakac ale efekt zestawu colorL jest istotnie fajny...ale na chwile, wystarczy kilka razy usiasc i efekt matowej skory niestety znika, sam zobaczysz zreszta. Polimerowa wartswa ochronna raczej nie daje rady przy starych skorach. Rozmawialem ze starym detalingowcem i twierdzil ze najlepszy efekt mozna osiagnac naprawiajac ubytki i wyrownojac zalamania plynna skora a potem od nowa lakierujac calosc lakierem. Kibicuje twoim staraniom i ciekaw jestem jak wyjdzie odnawianie . Powodzenia

  3. #198
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To prawie cały zestaw, gąbkę z mikrofibry i ścierkę z mikrofibry mam w aucie, do tego jeszcze coś tam w mieszkaniu mam. Ale akurat tu taki zestawik za kilka stów przyszedł, to i fotka
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #199
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cieszy oko taki widok jak już poczyścisz fotele to dawaj jakieś foto koniecznie 50/50 żeby efekt pokazać bo warto będzie na pewno. Cieszę się strasznie jak widzę że dbacie o swoje piękności. Podpinam się również pod kibicowanie!

  5. #200
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dziś padło na robienie wnętrza, w oczekiwaniu na deszcz. Temu też nie zrobiłem odpowiednich zdjęć. Podsumowanie mogę jednak napisać;

    ColourLock Strong nie dał znaczących efektów, dobrze utrzymane fotele lepiej nie wyglądają. Może trochę bardziej nawilżone. Bez efektu wow.

    ADBL APC PRO w roztworze 1:80 zdecydowanie poprawił kolor plastików. Bardzo dużo roboty, za to efekt znaczącego odnowienia. Na pewno godny polecenia.

    W kwestii zdjęć, to dajmy kilka dni na wyschnięcie. Jak po tygodniu będziecie wiedzieli efekty, to znaczy że warto
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #201
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W kwestii detailingu dnia poprzedniego, efekt nie jest powalający. Czyściej.
    W kwestii dnia dzisiejszego, szampon, ipa i wosk.

    ADBL Shampoo 12 do 4600 bardzo ładnie wyczyścił auto. Trochę dużo zabawy w suszenie.

    Cleaner IPA 60 oczyścił, co tu dużo mówić. Bezproblemowo.

    Collinite 476s zapowiadany był lepiej. Efekt wizualny nie poprawił się mocno, a pojedyńcze krople jednak pozostawały dość łatwo na lakierze.

    W swoim temacie wrzucę jakieś fotki "po".
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #202
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    W kwestii detailingu dnia poprzedniego, efekt nie jest powalający. Czyściej.
    W kwestii dnia dzisiejszego, szampon, ipa i wosk.

    ADBL Shampoo 12 do 4600 bardzo ładnie wyczyścił auto. Trochę dużo zabawy w suszenie.

    Cleaner IPA 60 oczyścił, co tu dużo mówić. Bezproblemowo.

    Collinite 476s zapowiadany był lepiej. Efekt wizualny nie poprawił się mocno, a pojedyńcze krople jednak pozostawały dość łatwo na lakierze.

    W swoim temacie wrzucę jakieś fotki "po".
    Patrząc w Twój temat sam pewnie już zauważyłeś że daliśmy się nabrać efektowi zdjęć czyli ja i jeszcze jeden kolega napisaliśmy o czarnym kolorze lakieru a finalnie jak sam wspomniałeś masz szary/grafit ... masz bardzo zadbane i błyszczące autko co spowodowało problem z rozpoznaniem koloru przez efekt "szkła"... jeszcze nie próbowałem szamponu z ADBL do tej pory, mówisz że jest wydajny? czy nie bardzo ? bardziej niż ShinyGarage ? (w shiny wychodzi 30ml szamponu na 15 litrów wody i jest super ładnie odtyka woski a jak na koniec po wysuszeniu użyjesz QuickDetailera np. z goodstuff jest elegancko na znowu dwa lub trzy tygodnie bez mycia - dziś sprawdzane na audi A4 B7 oczywiście wcześniej aktywna piana z ShinyGarage )
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 16-02-2019 o 20:44

  8. #203
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Szamponu idzie 25-30/10000. Sam na 1 mycie robiłem połowę tego. Jakość mycia bardzo dobra. Z inną profesjonalną chemią nie mam porównania, a przez ilości raczej szybko mieć nie będę. Szampon zdecydowanie godny polecenia. Kolor auta jest specyficzny i pod wpływem światła pokazuje swoje "szare" oblicze.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #204

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Szampon ADBL. Po pierwsze. Zapach mistrzostwo. Po drugie fajnie się domywa, spokojnie wystarczy 30 ml na 10L wody. Do codziennej pielęgnacji powłoki jest okej ale nie ma według mnie jakichś super właściwości odtykających

  10. #205
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jak już nawiązujemy do zapachu - określiłbym Cola, choć nie ma nigdzie o tym wzmianki, a sama Pepsi Czy Coca Cola nie pachną w taki sposób. Jednak aromaty pachną mniej więcej w ten deseń. Na pewno przyjemny zapach. 10 litrów to trochę dużo, zależnie od metody nakładania. A, może kogoś zainteresuje - zdecydowanie mało się pieni, powinien więc dobrze współpracować z nakładaniem pod ciśnieniem.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  11. #206

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    To ja nie wiem jak Ty szukałeś, że nie znalazłeś wzmianki XD
    Nazwa:  52441768_390613371738615_5548439177621667840_n.jpg
Wyświetleń: 155
Rozmiar:  138.9 KB

  12. #207
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ok, przegapiłem a co do innych z APC/Pro - też macie wrażenie, że przy 1:80, 1:60 efekt nie jest zbyt trwały? Obawiam się, jednak będę musiał dać większe stężenie.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #208
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    W przypadku APC u mnie (ale zwykle nie PRO) to często robię już taki mocniejszy roztwór na zewnatrz 1:10 (różnie), do wewnątrz to taki robię zazwyczaj od 1:30 do 1:50 ale to zwykle APC a nie PRO więc może stąd ta różnica. Oczywiście wiadomo że też bez przesady i zawsze jest test na małym kawałku czy jest ok. A trwałość ? Szczerze to nie do końca zrozumialem chyba powiedziałbym bardziej skuteczność w czyszczeniu.
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Ok, przegapiłem a co do innych z APC/Pro - też macie wrażenie, że przy 1:80, 1:60 efekt nie jest zbyt trwały? Obawiam się, jednak będę musiał dać większe stężenie.
    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  14. #209

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Jeśli chodzi o APC PRO to szczerze nigdy go nie używałem do wnętrza auta. Jest to dla mnie produkt do „zadań specjalnych” wiec myślę, że nie ma za dużego sensu pakować go do wnętrza i męczyć plastiki mocną chemią. Nie daj Boże zapomnisz się kiedyś i zaczniesz bawić się tym na rozgrzanej desce czy w słońcu i potem mogą wyjść kwiatki. Przy okazji nie przemawia do mnie zapach mleczka do czyszczenia tłustych garów. A i przy okazji proporcji kosmetyków samochodowych. Jeśli producent podaje załóżmy 1:80 dla lekkich zabrudzeń jak to jest w przypadku PRO to trzeba przymróżyć na to oko i dolać trochę więcej tego preparatu. Dotyczy się to większości producentów
    Ostatnio edytowane przez Slim1799 ; 23-02-2019 o 00:02

  15. #210
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •