Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pochylone przednie koło - negatyw

  1. #1
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047

    Pochylone przednie koło - negatyw

    Witam

    Od jakiegos czasu nurtuje mnie jedem problem a mianowicie po nastepujacych wymianach:

    - sworzni wahacza
    - lacznikow stabilizatora
    - koncowek drazkow kierowniczycz
    - zawieszenia gwintowane - obnizenie o ok 25mm
    - gorne mocowania McPersonow z łozyskami
    - koncowek drazkow kierowniczycz

    Zauwazylem, ze lewe kolo jest mocno pochylone (negatyw) w stosunku do prawego (ktore tez ale nie az tak bardzo - na geometri prawe 1* miesci sie w tolerancji, lewe 3* znacznie przekracza)
    Przed wymiana nastepujacych czesci kola byly prawie idealnie z lina nadkola poniewaz zalozone sa dystanse 15mm.
    Przy zakupie nowych opon kilka dni temu bylem na ustawianiu geometri i "szanowny pan" powiedzial mi, ze do wymiany ponownie sa mocowania McPersona wiec wymienilem i rzeczywiscie łozysko bylo uszkodzone, po powrocie na geometrie pna powiedzial, ze w tym aucie nie da sie tego ustawic bo nie ma zadnej regulacji ;/
    Podjechalem do mechanika, ktory rzucil okiem i jedyne co udalo na mnie zrobic to troszke przesunac sworzen na fasolkach ale i tak za wiele to nie dalo
    I stad moje pytanie co moze byc przyczyna tego pochylenia?? bo obnizenie o 25mm nie spowodowalo by chyba az taz duzej zmiany kata nachylenia koł?? a napewno nie tylko po jednej stronie
    Z tego co sie orientuje to wielu userow ma poobnizane TTki i nikt jak narazie nie nazekal na tak duzy kat a moze jestem slepy i nie widzialem takiego tematuto przepraszam i prosze od podeslanie liku do watku


    Nazwa:  IMG_0551.jpg
Wyświetleń: 892
Rozmiar:  103.2 KB Nazwa:  IMG_0550.jpg
Wyświetleń: 915
Rozmiar:  106.2 KB
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Skoro przed wymianą było ok, to wiadomo , że trzeba szukać w nowych częściach. Skoro na geometrii wyszło , że nie mieści się w normie to kicha. Wahacze przednie nie są regulowane. Ja obstawiam zawieszenie gwintowane. Ja mam taki sam problem z tyłu auta. Po założeniu sprężyn Eibach Pro Kit -25mm. Dopóki nie dokupię regulowanych drążków to tak będzie.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    w TT jest regulacja pochylenia przez przesuwanie kołyski zawieszenia . jest to regulacja połowiczna i ma nie zbyt duzy zakres regulacji ale zawsze moze pomóc .

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Skoro przed wymianą było ok, to wiadomo , że trzeba szukać w nowych częściach. Skoro na geometrii wyszło , że nie mieści się w normie to kicha. Wahacze przednie nie są regulowane. Ja obstawiam zawieszenie gwintowane. Ja mam taki sam problem z tyłu auta. Po założeniu sprężyn Eibach Pro Kit -25mm. Dopóki nie dokupię regulowanych drążków to tak będzie.
    No tak, tył to wiadomy problem wiec nawet o tym nie wspomnialem. Tam potrzeba przerobic albo zakupic regulowane drazki ale tutaj chodzi o przod.
    Tylko dlaczego jedna strona mieci sie w normie a druga juz nie?? i to dosc znaczna roznica, przeciez gwint skrecony na takiej samej wysokosci.
    A mozliwe aby wahacz byl krzywy lub nowy sworzen jakos powodowal to pochylenie??
    german81 gdzies juz czytalem wlasnie o tym przesuwaniu na kolysce, zobacze czy cos to da jak bede nastepnym razem u jakiegos mechanika

Podobne wątki

  1. TYLNIE KOłA NEGATYW kupie/help
    Przez unsuitable w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 23:44
  2. Co to za koło?
    Przez vwcorjacek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 23:28
  3. Koło G60
    Przez d_matys w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 22:34
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •