Zobacz wyniki ankiety: Które TT lepsze

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • MK1

    17 60.71%
  • MK2

    11 39.29%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: TT MK1 czy MK2

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    TT MK1 czy MK2

    Trochę latam po forum i widzę że bardzo dużo jest MK1, a mało MK2... Czy to wynika z ceny? Czy z wykonania? Chcę znać wasze zdanie; które TT; MK1 czy MK2 jest lepsze? I dlaczego?

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mk1 ludzie kupują już od 20 tys MK2 od 70 tys w górę, sam pomyśl dlaczego tak dużo MK1. W żaden sposób nie chcę tutaj dyskryminować MK1 bo są tacy co je mają dlatego, że właśnie im odpowiada pomimo, że mogliby spokojnie mieć MK2 niemniej liczby raczej mówią same za siebie. Co do "które lepsze" to zależy kto co lubi. Oba auta są świetne, MK2 po prostu jest trochę nowsze.

  3. #3
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Bezsensowne pytanie. Raczej dziwne porównanie konstrukcji, którą dzieli prawie 10 lat. Nie oddaję głosu a topic moim zdaniem zbędny.

  4. #4
    Awatar marxel
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Silesia
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    37
    Blerx ma racje, prędzej zasadne pytanie by było, która wersja ładniejsza, choć i ono do najsensowniejszch nie należy

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Bezsensowne pytanie. Raczej dziwne porównanie konstrukcji, którą dzieli prawie 10 lat. Nie oddaję głosu a topic moim zdaniem zbędny.
    Podzielam zdanie. Prędzej pasuje "Które TT wyprzedzało swoja epokę". Wtedy głosy były by wiadomo jakie.

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Podzielam zdanie. Prędzej pasuje "Które TT wyprzedzało swoja epokę". Wtedy głosy były by wiadomo jakie.
    Albo które na zawsze wpisze się stylem jako auto jedyne w swoim rodzaju, a które jest niewyróżniającym się małym sportowcem w rodzinie

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Trzeba przyznać, że tt mk1 było krokiem w przyszłość samochodów sportowych audi.. I te silniki, które były lepsze niż niektóre nowoczesne... A jakie były ceny nowych tt 98'-06'?

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    http://www.klubtt.pl/testy-i-poralwn...vs-tt-2-a.html
    jeszcze tu mozesz troche poczytac odnosnie opinii mk1/mk2:
    http://www.klubtt.pl/ogallne/8188-au...jak-dziaa.html

    co do salonowych cen mk1,
    kurcze ktos wrzucal gdzies cenniki z poszczegolnych lat (blerx, nie ty przypadkiem ?),
    ale lekka reka ponad 100 tys, jak znajde watek to wkleje,
    posty z 2007:
    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski Zobacz posta
    TT MK1 kosztowały na poczatku ok. 125-130 tys.; w ostatnich latach ok. 150-160 tys.)
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    powiem CI, ze o wiele wiecej. Mam gdzies katalog, gdzie ceny zaczynaly sie jakos od 170 tys zl. Jeszcze jak byl konfigurator na stronie audi do Mk1, zlozylem sobie identyczna TT jak moja i ku memu zdziwieniu wyszlo jakos 198 tys, wiec uwazam ze BARDZO drogo. Fakt, ze jakies koncowki rocznika moze i byly po 150 tys, ale ogolnie TT byly duzo drozsze.
    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski Zobacz posta
    Na poczatku (lata 98-00) to było jakieś 125-130 tysiecy, później cena rosła z walutą DEM, później Euro... W ostatnich latach cena była przerażająco wysoka, to było 150, 155, 160 tys. za podstawowy model (180 KM bez quattro), a najdroższy model 3.2 Q roadster to były okolice 200-215 tys. zł,
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 13-09-2012 o 18:53

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #9
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Najważniejsze już zostało napisane:
    Cytat Zamieszczone przez pabloes Zobacz posta
    Nowe TT - to już nie jest TT..

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nowe TT jest fajne ale moim zdaniem 1 rzecz audi zjebało. To nowe TT jest takie jak wszystkie inne audi z przodu. Takie same kształty lamp zderzaków itp. Jedynie tył ma w miarę oryginalny i nie przypomina innych audi. MK1 można rozpoznać z daleka, a MK2 ginie tłumie aut na autostradzie w DE po prostu z przodu takie jak inne audi.

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    właśnie to był ten krok na przód lata temu w mk1

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Nowe TT jest fajne ale moim zdaniem 1 rzecz audi zjebało. To nowe TT jest takie jak wszystkie inne audi z przodu. Takie same kształty lamp zderzaków itp. Jedynie tył ma w miarę oryginalny i nie przypomina innych audi. MK1 można rozpoznać z daleka, a MK2 ginie tłumie aut na autostradzie w DE po prostu z przodu takie jak inne audi.
    Ok a czy zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Mimo wszystko TT bardziej się różni od A5/A6 zgadzam się, że A4/A5/A6/A8/ z przodu są bardzo podobne i czasem trudno odróżnić ale TT jest już innej "postury" podobnie jak Q5/7 raczej widać, że to nie jest A6. Wracając do mojego pytania zadam kolejne czy widziałeś premierę iPhone'a 5? 4,4S,5 wyglądają praktycznie tak samo a wszystko wynika z gustów ludzi po prostu pewne rzeczy są na tyle doskonałe, że nie trzeba tego od razu diametralnie zmieniać, wszystko przyjdzie z czasem. Firmy liczą kasę i zbyt "inny" wygląd niekoniecznie mógłby się sprzedać stąd też wybierają bezpieczniejsze sprawdzone rozwiązania. MK1 było swojego rodzaju rodzynkiem i eksperymentem. Nie cieszyło się taką popularnością jak dzisiaj MK2 dlatego, że wygląd na tamte czasy faktycznie wyprzedzał epokę niemniej jednak na dzisiejsze czasy MK1 wygląda już staro

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Hmm MK1 okrągłe kształty = babski MK2 bardziej ostre kształty = męski i tak jest ze wszystkimi samochodami.

    Im więcej kątów ostrych tym samochód dla większego SAMCA. Podobnie z rocznikiem. Typowa wieś u mnie jak patrzy na szybę widzi 3 więc 2003 rocznik i mówią nawet ładnie wygląda wewnątrz jak na ten rocznik. Typowy pogląd ludzi czyli im nowsze auto tym oczywiście musi być lepsze, a prawda taka, że w pupie byli i tasiemca widzieli. Nawet słyszałem jak gościu mówił, a to moje punto z 2004 i się cieszył. Chcesz wiedzieć co ludzie sądzą o samochodzie? Zrób to co u mnie się sprawdza.
    Opcja 1 zaparkuj samochód koło kościoła w trakcie mszy wyjdź z niego i gdzieś sobie stań i udaj, że na kogoś czekasz, po końcu mszy opinii będziesz mieć MNÓSTWO. Opcja 2 zaparkuj gdzieś w okolicach liceum gdzie przechodzą uczniowie i też stań w okolicy najlepiej z teczką xD. Osłuchasz się jak nigdzie indziej.

    Co do wyglądu iPhona to wybacz ale ludzie to bezmyślna masa która też patrzy na numerek w swoim telefonie. Przykład

  14. #14
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Mi sie wydaje, że szkoda ze z bryłą nowej TT nie poszli bardziej w kierunku Peugeota RCZ... moim zdaniem to taki logiczny nastepca starej ttki

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Hmm MK1 okrągłe kształty = babski MK2 bardziej ostre kształty = męski i tak jest ze wszystkimi samochodami.

    Im więcej kątów ostrych tym samochód dla większego SAMCA. Podobnie z rocznikiem. Typowa wieś u mnie jak patrzy na szybę widzi 3 więc 2003 rocznik i mówią nawet ładnie wygląda wewnątrz jak na ten rocznik. Typowy pogląd ludzi czyli im nowsze auto tym oczywiście musi być lepsze, a prawda taka, że w pupie byli i tasiemca widzieli. Nawet słyszałem jak gościu mówił, a to moje punto z 2004 i się cieszył. Chcesz wiedzieć co ludzie sądzą o samochodzie? Zrób to co u mnie się sprawdza.
    Opcja 1 zaparkuj samochód koło kościoła w trakcie mszy wyjdź z niego i gdzieś sobie stań i udaj, że na kogoś czekasz, po końcu mszy opinii będziesz mieć MNÓSTWO. Opcja 2 zaparkuj gdzieś w okolicach liceum gdzie przechodzą uczniowie i też stań w okolicy najlepiej z teczką xD. Osłuchasz się jak nigdzie indziej.

    Co do wyglądu iPhona to wybacz ale ludzie to bezmyślna masa która też patrzy na numerek w swoim telefonie. Przykład
    Raz miałem taka sytuację gdzie zaparkowałem samochód i widziałem z daleka jak ludzie sobie focie strzelali na jego tle nie powiem miło się zrobiło

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:40 13-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Mi sie wydaje, że szkoda ze z bryłą nowej TT nie poszli bardziej w kierunku Peugeota RCZ... moim zdaniem to taki logiczny nastepca starej ttki
    Peugeot powinien mieć sprawę wg mnie za RCZ raczej każdy gołym okiem widzi jak bardzo jest podobny :/ ale zawsze to będzie i tak peugeot.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •