Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: audi tts

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    5

    audi tts

    Mam zamiar kupić Audi TTS rocznik 2008/2009 + tiptronic.
    Chciałem się dowiedzieć od osób zorientowanych, czy zaszły jakieś zmiany w aspekcie technicznym pomiędzy tymi autami z roku 2008 a 2009.

    dziękuję za odpowiedzi,

    pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Od 2009 są lampy z LED z przodu a tak technicznie nic się nie zmienia. W TT nie ma tiptronic (na szczęście ) jest s-tronic przy czym jeśli nie planujesz się ścigać na 1/4 lub brać udziału w innych rajdach ta skrzynia to "cud techniki" jeśli jednak zamierzasz się ścigać to musisz znać jej jedną poważną wadę a mianowicie Lunch Control ma 1sekundowe opóźnienie po spuszczeniu nogi z hamulca. Dlatego start jest niezwykle trudny i ja osobiście na 10 startów z 8-9 przegapię lub zwyczajnie przeciwnik będzie szybszy. Natomiast z rolki jak wystartujecie jednocześnie NIKT nigdy nie będzie szybszy od tej skrzyni

  3. #3
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Trochę się ostatnio interesowałem i chyba się nie pomylę pisząc, że w zwykłych TT wsadzali opcjonalnie ledy od 2009r. a w TTS te światła były od początku produkcji modelu. W zwykłych TT poprawili wadę silnika (bród w kolektorze i nadmierne pobieranie oleju poszczególnych seriach 2.0 TFSI) od 2011r - między innymi wprowadzili do zwykłych TT wersję 211KM. W TTS nie mam informacji, ale chyba nie było tych dolegliwości.

    warto jeszcze zerknąć na tę stronę: Olej i jego spalanie w silniku Audi 2.0 TFSI - Spalacz Benzyny
    dorzucę jeszcze ten topic - parę stron interesujących rzeczy http://www.klubtt.pl/ogallne/8188-au...jak-dziaa.html
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 03-09-2012 o 16:00

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    to ponoc ten 211 konny jest gorsza konstrukcja. Raz, ze mowili mi tak w ASO, dwa wystarczy poczytac na forach, np. A4. Ten 200 konny jest raczej udana jednostka.

    Jesli chodzi o LEDy to jes tak jak mowil Blerx. Widzialem jednak na kilkaset TTSow na mobile.de kilka sztuk bez ledow

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    szczerze to nie zagłebiałem się aż tak mega w te silniki ale znam przypadek zatarcia się tego 211konnego silnika, nie wiadomo czemu padła pompa oleju, i ktoś musiał drugą motorownie kupić:P

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wy mówicie o 211 TTS?! Wydawało mi się, że TTS to było tylko 272PS.

  7. #7
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Otoz jak wiesz doskonale nie bylo 211 konnego TTS. To jest wolna dyskusja i nie widze problemu, zeby wspomniec przy okazji o 211 konnej odmianie tego silnika TFSI

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    5
    oczywiscie chodzilo mi o s-tronic, sorry za pomylkę.

    głównie chodzi mi o konkretną informację- czy w roczniku 2009 TTS, wprowadzili zmiany na tyle istotne, żeby skupić się na tym roczniku niż na 2008.

    przeglądam sporo TTS[2008,2009...] i nie spotkałem się, żeby była BEZ ledów w reflektorach (?).

  9. #9
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Ktora tam byla generacja haldexa 4 czy 5?

  10. #10
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez tts Zobacz posta
    czy w roczniku 2009 TTS, wprowadzili zmiany na tyle istotne, żeby skupić się na tym roczniku niż na 2008.
    Reasumując - nie było żadnych zmian. A ledy są w każdym TTS. Jedyne co zostało zmienione to od 2011r. są poziome żeberka w przednich kratkach i atrapie - co wygląda zacnie (: Jak wspominałem wcześniej, po więcej detali warto przejść do Audi TT 8J - jak to działa?
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 04-09-2012 o 07:52

  11. #11

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    5
    dzięki za wszelkie informacje. pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •