Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: brak mocy

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37

    brak mocy

    Witam jestem tu nowym uzytkownikiem i mam maly problem z moca. Chodzi o to ze jak przyspieszam to czuje pod pedalem jak auto przestaje przyspieszac przez chwile co jakis czas, tak jakby pulsacyjnie. Najczesciej przy 5 tys obr. przestaje.
    mam paru kolegow tu na miejscu w irlandi-polakow ktorzy tez troche siedza w temacie aut i kazdy mi powtarza ze na pewno moja perla nie ma 225 koni, sadza nawet ze tylko 150. nie mam tu dostepu do hamowni, ale oni sami maja auta o podobnej mocy wiec w miare dobre porownanie, ale nikt z nich niestety nie ma tt-ki. od zakupu porobilem juz pare rzeczy przy aucie, bo jak sie okazalo nie bylo w takim super stanie jak myslalem. Wymienilem rozrzad, czyscilem turbo, wymienione zawieszenie przod-tyl, opony, 4 tarcze z klockami, oraz zmieniony olej i filtry. ceny w irlandi u mechanikow nie sa takie jak w polsce, tak wiec wykosztowalem sie na to wszystko troche, zwlaszcza ze musialem to zrobic wszystko naraz i jestem zly bo caly czas mam malo mocy i nawet nie wiem co moge z tym zrobic.
    nastepnym moim zamyslem zeby poprawic moc byla wymiena przeplywomierza, ale nie wiem moze macie inny pomysl? bede wdzieczny za pomoc koledzy
    a i jeszcze jedno jaki musi byc przeplywomierz do '01 r. 1.8T quattro z silnikiem BAM?

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    obstawiam N75 lub jakaś nieszczelność której jeszcze nie znalazłeś. Jednak najlepszym i najszybszym pomysłem będzie przeskanowanie auta Vagiem

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    wlasnie zaczalem pisac o vagu .....ale kolega byl szybszy wiec tekst obcialem ... a swoja droga to zeczywiscie juz troche Wsadziles do interesu _ale nie martw sie to Ci nie zginie - fakt faktem iz wszystko naraz - a nadal mocy brak- bedzie ok
    I TT

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    kumpel bedzie mi robil skan w przyszlym tyg. zobaczymy co wyjdzie pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    przy okazji mogą Ci logi porobić, w odpowiednich działach masz napisane co i jak z logami

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    limerick
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    a po za tym wisienka na torcie jest to ze musze tez zrobic termostat i czujnik temperatury bo zaczal mi sie grzac, jestem umowiony na pn. zeby to zrobic, ale mowie wam ciagle cos...

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    a po za tym wisienka na torcie jest to ze musze tez zrobic termostat i czujnik temperatury bo zaczal mi sie grzac, jestem umowiony na pn. zeby to zrobic, ale mowie wam ciagle cos...
    ...zycie.... (zachcialo sie starego autka ) a tak serio ja tez termostat + zawor upustowy do roboty a moj mechanik w Grecji sie opala wiec jesli nie Masz konkretnych ustawek na dniach to spokojnie da sie jezdzic :P
    I TT

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    eee... jak zrobisz to te ich pedziwozy objedziesz az sie w gacie porobią
    Uważam tak jak koledzy... najpierw vag potem działaj przyczyn może być milion i wcale nie muszą byc kosztowne (moze się okazać, że trzeba podociskać opaski, wymienić wężyk
    Pozdro
    MARUDA

  9. #9
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Nikt w ciemno nic nie wymysli bo to nie wróżenie z fusow
    Jak juz tyle wsadziles w auto to kup sobie jeszcze kabelek za 19.99zl i sam sobie bedziesz diagnozowal usterki z pomoca forum je rozwiazywal.
    Tymczasem pozostaje zapoznac sie z http://www.klubtt.pl/vag-com/3335-za...styka-vag.html zrobic logi i zalozyc temat w odpowiednim dziale
    Sluze pomoca ale do Cork musial bys sie dostac

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez michu Zobacz posta
    ... mam maly problem z moca. Chodzi o to ze jak przyspieszam to czuje pod pedalem jak auto przestaje przyspieszac przez chwile co jakis czas, tak jakby pulsacyjnie. Najczesciej przy 5 tys obr. przestaje.
    Mam podobny problem, z tym że czasem jedzie normalnie, a czasem jak Tobie. Jutro jadę do diagnozy, napisze co i jak, ku pamięci potomnych.

    ---------- Post dodany 09-11-2011 o 19:36 ---------- Poprzedni post 07-11-2011 z 23:26 ----------

    Chłopaki, Vag nic nie wykazał. Wymieniłam wszystkie filtry, oleje, płyny i świece i nic... nadal to samo! A jak wrzuciłam mu 5tys. obrotów w czasie jazdy to zapaliła się żółta kontrolka kontroli napędu (ten trójkącik z wykrzyknikiem) i w ogóle nie ma mocy, na wolnych obrotach totalnie falują, a na postoju gaśnie. Macie jakiś pomysł???

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tylko logi zgodnie ze wskazówkami z działu Vag-com i dodatkowo blok 118 i wartoci z 032 (nie logi) .
    Dodatkowo test na szczelność układu pod ciśnieniem z kompresora ..

    Jak bym miał wróżyć to N75 do wymiany , jeśli raz jest dobrze a innym razem auto nie jedzie .....









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    7
    Sorry, ale jestem laikiem. Powoli proszę... Czyli jeszcze raz dać na Vag i sprawdzić wyniki? A co to N75?
    I o co chodzi w tej kontrolce? Czy mogę z nią jeździć, bo do następnego ,,speca" jestem umówiona dopiero w poniedziałek?

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Logi to nie skan na błędy , wejdź w dział Vag -com to z pierwszych przyklejonych tematów wszystkiego się dowiesz ..
    N75 to zaworek sterujący doładowaniem , też się wszystkiego dowiesz bo jest o nim obszerny temat całkiem na wierzchu .

    Nikt nie wiedział od razu wszystkiego ale pewien poziom wstępnego samo dokształcenia przy takich podstawach byłby mile widziany i pozwoliłby nam się lepiej porozumiewać i udzielać pomocy
    Zapraszam więc do lektury forum .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarna
    Posty
    7
    Dzięki. Oczywiście jak na właściciela TT przystało wczytam się w forum głębiej. Póki co bynajmniej bierna nie byłam, tyle że nie w tych działach.

    pozdrawiam serdecznie,,

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och , teraz się zorientowałem że to kobieta pyta , pewnie bym ładniej ubrał moją myśl w tekst
    Koniec OT , Przepraszam












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez Wilczyca w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 18:58
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •