Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dziwna praca silnika odcinka przy 4 , 5 5,5 tysiacach obrotów.

  1. #1
    Awatar dejivid1111
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    58

    Dziwna praca silnika odcinka przy 4 , 5 5,5 tysiacach obrotów.

    Witam chciałbym sie poradzić forumowiczów.

    Zacznę od tego iż logi dynamiczne będę robił końcem tygodnia. :P aczkolwiek juz teraz chciałbym podzielić się z wami dziwnymi objawami mojej Titi.
    Rocznik 99 180 Koników ośka.
    Od pewnego czasu miałem problem z korelacja czujnika wału i wałków rozrządu. Wymieniłem czujnik wałków nic nie pomogło sprawdziłem wiązkę elektryczną wszystko sprawne. błędu nie dało się wykasować.
    Pewnego dnia wsadziłem stary czujnik tylko że dokładnie go wymyłem wsadziłem błąd zniknął. Niestety objawy zostały :
    Gdy stoję na postoju na biegu jałowym wciskam pedał gazu do końca odcina zapłon przy 6,5 tyś obrotów natomiast gdy jadę na 1 biegu odcina w okolicach 5.5 tyś wrzucam drugi bieg odcina jeszcze wcześniej i tak do 4 tysięcy obrotów. Zawsze odcina dużo przed 6,5 tyś obrotów, trochę to dziwne. Ale to jest nic. czasem odcina przy 4 tysiącach i auto dławi się szarpie i nie mogę tego progu przeskoczyć auto bardziej się nie rozpędzić a co ciekawsze jadąc z jakaś niewielka prędkością załóżmy 50 na godzinę wrzucę luz wcisnę pedał gazu dzieje się to samo mimo ze na postoju na biegu jałowym tego niema. i odcina mi np przy 4 tysiącach wkręci się na 5 odcina wkręci się na 5.5 tys odcina . Według mnie ten problem jest trochę śmieszny i irracjonalny gdyż nie widzę tutaj zależności żadnej.

    Logi wrzucę końcem tygodnia. Tylko muszę się dokształcić jakie bloki logować Ale nie wytrzymałem i musiałem już dziś założyć temat ponieważ interesują mnie nawet wstępne proroctwa co to za śmieszny problem. Byłbym wdzięczny każdemu forumowiczów za pomoc i rady

    Dodam tylko ze niedawno jakiś miesiąc temu około był robiony rozrząd hmm mechanik po czasie stał się dla mnie mało wiarygodny gdyż dostrzegałem braki w jego wiedzy. Problem w tym że nie umie określic czy działo sie to przed czy po wymianie rozrządu. Gdyż auto służyło mi głownie do dojazdu do pracy ( 5 km) a gdy już czasem wybrałem się w dłuższą trasę to nie szalałem gdyż liczba moich punktów karnych nie bardzo na to mi pozwala pozdrawiam wszystkich Dawid

  2. #2
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Paliwko dochodzi ? Świece masz ok ?Chyba dobrze ustawił rozrząd ?

  3. #3
    Awatar dejivid1111
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    58
    Świece wymieniane też niedawno. Rozrząd chyba dobrze ale nie mam pewności gdyż sprawdzić tego nie potrafię. Przyznam szczerze ze wtryski trochę zasyfione dookoła. ale dziwią mnie te objawy na biegu jałowym a pod obciążeniem.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z Twojego opisu wygląda na brak paliwa podczas doładowania czyli w skrócie padająca pompa .
    Nie mniej jednak aby coś konkretnie powiedzieć to przydały by się te logi i najlepiej prawidłowy pomiar ciśnienia paliwa pod obciążeniem .
    Przeskanuj też jeszcze raz na błędy po kilkukrotnym pojawieniu się tej '' odcinki '' a tak ogólnie to nie szalej tym autem w takiej kondycji , jedynie do logów i dalej jak emeryt do wyjaśnienia sprawy








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar dejivid1111
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    58
    Dzięki za radę może jutro uda mi się wcześniej urwać z pracy to wrzucę logi. A jak zrobić pomiar tego ciśnienia paliwa?

  6. #6
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Poszukaj na forum. Np TU masz trochę opisane I trochę TU Tak żebyś się oswoił z tematem
    Ostatnio edytowane przez VanWave ; 05-09-2012 o 23:04

  7. #7
    Awatar dejivid1111
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    58
    Witam ponownie udało mi się zrobić logi dynamiczne oto linki proszę o interpretacje .
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

    http://vaglog.rtnet.pl/dawidwaw1_96584.html
    http://vaglog.rtnet.pl/dawidwaw1_96585.html
    http://vaglog.rtnet.pl/dawidwaw1_96586.html
    http://vaglog.rtnet.pl/dawidwaw1_96587.html
    http://vaglog.rtnet.pl/dawidwaw1_96588.html


    Zaznaczam odrazu ze tam gdzie obroty konczą sie na np okolo 5 tyś lub 4 tysiecy i konczy sie wykres vag to poprostu wylanczalem logowanie gdyz auto szarpalo na tych obrotach i zanim odjąłem noge z gazu wylanczalem program. Auto i tak nie wkręca mi się na wyższe obroty .
    Wydaje mi sie ze cos z kątami zapłonu jest bardzo nie tak. Dziura w dolocie. a przepływka wedlug mnie nie wioadomo gdyż nie wkreca mi sie auto na 6.5 tys obrotów. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dejivid1111 ; 06-09-2012 o 17:19

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    sprawdz cisnienie paliwa bo masz za długie czasy wtrysków .mozesz miec uszkodzony regulator cisnienia paliwa lub pompe paliwa . to cofanie zapłonów z kanału 20 jest spowodowane własnie brakiem paliwa i spalaniem sie ubogiej mieszanki paliwowej . po wymianie pompy lub regulatora powtórz logi powina byc znaczna porawa we skazaniach przepływki i niepowino cofac zapłonu

  9. #9
    Awatar dejivid1111
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    58
    Rozumiem ze takie cofanie zapłonów moze pokrzywić mi korbowody wał panewki itd? Postaram się to sprawdzić czym prędzej.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    takie cofanie moze ci potopic tłoki . jak bedziesz mierzył cisnienie to zrób to w czasie jady tak samo jak robiłes logi ,cisnienie powino byc ok 3,8 bar .

Podobne wątki

  1. Drgania i dziwna praca silnika
    Przez przemode w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2017, 19:56
  2. 1.8T AUM dziwna praca silnika
    Przez dawidek103 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 18:29
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 21:39
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 18:18
  5. Dziwna praca silnika
    Przez micjed w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •