Pokaż wyniki od 1 do 15 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeździłem TT które miały modyfikowane hamulce a nawet między innymi dedykowane bardzo drogie zestawy. Szczerze jakoś żaden mnie nie zadowolił na zaciskach z brembo takie jak są w boxterS lub boxter. Odczucia innych z którymi rozmawiałem niestety się zgadzają z moimi.
    Poprawa jest ale to nie to czego się ludzie spodziewali.
    Poza tym ceny takich zestawów są na prawdę strasznie duże i pamiętam za jakieś sensowne zestawy K-sport ceny były od 7 tys w górę za jedną oś a tarcze raptem 330mm. W dodatku trzema pomyśleć ,że to się kiedyś zużyje i klocki , tarcze bedą w kosmicznych cenach;/
    Osobiście w pl mało kto kupuje takie dedykowane zestawy bo ceny są bardzo zaporowe a taki sam lub lepszy efekt można uzyskać sporo taniej i wcale nie będzie to kosztem jakości.
    Nie wiem jak traktować poprzedni post Arttura lecz w ramach sprostowania nie są to moje tylko subiektywne odczucia ,że u mnie tarcze 370mm na 4 tłoku + 312mm na innych większych zaciskach zrobiły mega robotę bo każdy kto ze mną wsiadał do TT był w szoku i ja początkowo też. Nie jedna osoba wleciała na deskę przy leciutkim hamowaniu także przeciążenia są a skoro są i przeciążenia to znaczy ,że i auto wytraca prędkość co widzę po wskazówce prędkościomierza Zapewne poprawa zawieszenia jeszcze sporo pomoże i właśnie po zrobieniu hebelków jeszcze bardziej zaczęło być widać ,że czas najwyższy .
    Jeśli kto kolwiek wątpi ,że taki zestaw nie hamuje to zapraszam na jazdę testową. Żadnych problemów z ABS nie mam ani z wpadającym pedałem także to trochę mity są iż są jakiekolwiek problemy. Porównanie mam duże bo w swoim TT to jest 3 zestaw hamulców jakie tam są a ponadto śmigałem wieloma autami ze zmodyfikowanymi układami hamulców i mam spoore porównanie .
    U siebie w TT kiedyś myślałem nad mocniejszą pompą, serwem bo wymyślałem ,że może coś z tym jest nie tak ale stanowczo jeśli jest to ,sprawne i szczelne to niema potrzeby. Ja swój zestaw bardzo polecam i jeśli ktoś chce takie coś mieć to mogę pomóc ale jeśli na prawdę ktoś liczy ,że zmiana na zaciski brembo albo tarczę 323 lub nawet 330 zrobi mega robotę to się po prostu rozczaruje. Jeden kolega z forum u nas założył tarcze 330 z alfy brera na zacisku z boxterS a tarcza ma 28mm grubości ( tak jak Arttur pisał ,że przy 28mm działa ok) i sam mi przyznał ,że niema tego efektu którego się spodziewał. Wiele osób które ostro siedzi w hamulcach twierdzi ,że te zaciski są po prostu średnie i zdecydowanie lepiej założyć coś innego
    Podsumowując ja bym skupił się na tym aby zrobić solidne adaptery i wybrać dobry układ z innego auta na pewno efekt będzie bardzo wyczuwalny
    tutaj na allegro jest coś :
    http://allegro.pl/audi-rs3-ttrs-tarc...688274590.html
    lecz cena taka średnia ale to zestaw od RS3 czyli to samo co ja mam. Do tego potrzebne są jeszcze dystanse pod tarcze i adaptery do zacisków
    Lecz tak jak pisałem felga min 18( ale nie potwierdzone ) ale 19 cali na 100% lecz zależy też od ET bo zacisk mocno odstaje od tarczy :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 05-10-2015 o 12:04

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •