Pokaż wyniki od 1 do 15 z 555

Wątek: Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ten wezyk ma za zadanie podnosic membrane w srodku DVki za sprawa podcisnienia czyli jak ODEJMUJESZ gaz. Wtedy dvka zrzuca niewykorzystane cisnienie zeby nie wracalo one na lopatki turbiny. Wiec jak przyspiesza z opoznieniem to nie ma nic wspolnego z tym wezykiem, a raczej np. z samym dv ktory jest nieszczelny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na Twoim miejscu kupilbym ori dvke jak cos, bo jesli ta z allegro okaze sie gowniana to stracisz kase i w dalszym ciagu nie bedziesz pewny czy winna jest dvka. Dvki nie zmienia sie raz w roku takze mysle, ze warto zainwestowac w ori.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-11-2017 o 13:17

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Ten wezyk ma za zadanie podnosic membrane w srodku DVki za sprawa podcisnienia czyli jak ODEJMUJESZ gaz. Wtedy dvka zrzuca niewykorzystane cisnienie zeby nie wracalo one na lopatki turbiny. Wiec jak przyspiesza z opoznieniem to nie ma nic wspolnego z tym wezykiem, a raczej np. z samym dv ktory jest nieszczelny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na Twoim miejscu kupilbym ori dvke jak cos, bo jesli ta z allegro okaze sie gowniana to stracisz kase i w dalszym ciagu nie bedziesz pewny czy winna jest dvka. Dvki nie zmienia sie raz w roku takze mysle, ze warto zainwestowac w ori.
    Wiem że ori to ori - na pewno byłoby lepiej. Wziąłem ten tańszy na próbę - jak się coś będzie krzaczyć to wezmę ori bo mają w serwisie OOOO na półce. Jutro będę miał to w rękach - przelatam na nim troszkę i zobaczymy może czasami warto zaryzykować. Zobaczymy. Później będzie ew. opinia wyrobiona czy warto.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Wiem że ori to ori - na pewno byłoby lepiej. Wziąłem ten tańszy na próbę - jak się coś będzie krzaczyć to wezmę ori bo mają w serwisie OOOO na półce. Jutro będę miał to w rękach - przelatam na nim troszkę i zobaczymy może czasami warto zaryzykować. Zobaczymy. Później będzie ew. opinia wyrobiona czy warto.
    No i wymieniłem w piątek, polatałem trochę na tym DV z Allegro i powiem Wam że "niunia" jest jakaś ospała. Przy starym oryginalnym wydawała się jakby szybciej przyśpieszała. Zniknął dźwięk takiego upuszczania powietrza lub powietrza odbijanego od łopatek turbiny przy zmianie biegów - ale też brak takiego fajnego przyśpieszenia jak było. Podepne jeszcze vag-a aby zobaczyć błędy bo po wymianie też nie patrzyłem a jak DV był wadliwy to na pewno jakieś błędy są. Czy może mieć DV taki wpływ na przyśpieszenie czy jednak moga być nieszczelności lub cosik innego?

Podobne wątki

  1. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •