Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
Przemek, nie bralbym pod uwage info z naszego forum odnosnie dsg. Jest ich malo...

Jak szukalem auta to czytalem bardzo duzo nt DSG, jak juz wspomnialem wiem ze to jest rewelacyjna skrzynia, ale nie o to chodzi. Sęk w tym ze przy pewnym przebiegu jest to tykajaca bomba, moze sie nic nie stac ale jak sie stanie to portfel nadszarpnie.

Rozmawialem z kolega z ASO Skody z PL, mowil zeby nie brac uzywki bez sprawdzonej historii (w rozumieniu w ASO wchodzi w komp i widzi serwisy - nie zapewnienia sprzedawcy: Panie skrzyni aigla olej zmienialem czesciej niz skarpetki....)

Rozmawialem z kumplem z ASO Audi z Nowego Jorku - mowi Hubi nie pakuj się w nie sprawdzone DSG, my wymieniamy na potęgę mechatronikę - całych nie. Tutaj w US jest baaardzo dużo DSG, w zasadzie ciężej znalezc biegówke. Jakbym miał uzytkować w US to bym się tak nie bał bo mechatronikę można wymienić na gwarancji, ale też u dobrego dealera sa w stanie uzyskac zwrot kosztow z centrali audi.

Jedna MK2 mi uciekla sprzed nosa: DSG 90K km, serwisy w ASO - to bym kupil.

U mnie padło na biegówke - bo taka byla, kto zna historie mojego auta to wie. Jakby bylo DSG to moze i bym wzial i jak cos skrzynie wymienil - zapas $ został.



Troche chyba przesadzil pracownik tego serwisu....masowo pozbywają? hmm to ja kupie taka ze 100K km udokumentowanego przebiegu i serwisu

pzdr
Ja też bym nie brał bo zapomnieli ci w Hameryce powiedzieć, że w TT się nie psują, a dlaczego? bo TT zajebistym autem jest
Ja niedługo dołożę tej skrzyni przynajmniej drugie tyle mocy, i nm, wtedy zobaczymy ile ten pasztet wytrzyma.