Ok. Dzięki. To zrobię tak jak mówisz, i może przy okazji ogarnę kolejnego tutka z wymiany pompy, bo w aktualnym chyba zdjęcia pouciekały. Pozdrawiam!

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Witam. Pompa została wymieniona dzisiaj

http://www.klubtt.pl/showthread.php?...l=1#post204501

Wrzuciłem parę zdjęć żeby było dla potomnych.

Przy okazji wyleciały kolejne śmieci spod maski, już drugi karton różnych "potrzebnych" części.


Przy okazji zrodziło się pewne pytanko. Otóż po pierwsze, gdybym nie rezygnował z Combi Valve to na 100% by tam nie wszedł żaden custom TIP z kwasiaka, nie wiem jak ludzie to montują, u mnie nie ma w ogóle miejsca... Po drugie, pomimo tego że większość tych rzeczy wyleciała to i tak nie ma mowy o nałożeniu kolanka silikonowego na turbo, bo przeszkadzają linie wodne, szczególnie taka jedna twarda. Gdzieś wyczytałem, że ją się da jakaś odkręcić i odsunąć czy coś. Ktoś może mi pomóc z tym?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

EDIT: Znalazłem chyba odpowiedź na swoje pytanie. Wklejam tutaj dla potomnych.

Step 5 - OPTIONAL
You may or may not have to do this step. Remove the 8mm allen nut that holds the coolant pipe to the
engine block. This is quite the biatch to get at, requiring the universal joint socket and maybe even a small
mirror to see where you're going. By removing this nut, you can move the coolant pipe around so you'll have
a bit more room to extract your old TIP and install the new one. It's a tight squeeze so I'd try to remove the
stock TIP first BEFORE you remove this nut, just to save you a bit of hassle. I removed this nut and had no
problems.