Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #136
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Hmmmm Dziwne patrzyłem na te wszystkie kable i są one bardzo dokładnie "zakryte" nie wiem gdzie mogłyby być zaśniedziałe. Wszystko w kostkach... ale ważne, że pomogło.


    Cytat Zamieszczone przez LeoAmar Zobacz posta
    Sytuacja rozjaśniona. Kable zaśniedziałe od went do sterownika i od sterownika do aku. Elektryk w 4h opanował.

    Kolega gregor w swoim ogłoszeniu o sprzedaży czujnika napisał tak:


    Czujnik kupilem do siebie nowy , oryginalny 1H0 959 481B jednak po zakreceniu okazało się że mam inną wtyczkę i ten nie pasuje.
    Czujnik który sprzedaje ma kwadratową wtyczke. Temp zalaczania I bieg 95 / II bieg 102st.

    I to mnie zastanawia, bo u mnie wentylator włącza się przy 95st no może czasami przy 97st ale wydaje mi się że to drugi bieg. Nie wiem natomiast jak jest przy 102 stopniach. I teraz się zastanawiam, bo po odłączeniu kostki od czujnika przy chłodnicy i podłączaniu na krótko działą tylko jeden bieg. Nie wiem czy kupować nowy moduł, bo ten co miałem mieć dzisiaj okazał się zupełnie inny.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:09 31-07-2012 ---------- EDYCJA

    Jeszcze jedna sprawa/ prośba. Mógłby ktoś sprawdzić w etce jaki moduł był w TT z silnikiem AJQ ? Czytam o tym który dzisiaj wyciągnąłem czyli 1J0 919 506 H i ponoć literka H była raczej w dieslach. Nie widać by u mnie było coś tam modzone i już sam nie wiem co to może być.

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:11 01-08-2012 ---------- EDYCJA

    Moduł podmieniony i nadal lipa. Przy jakiej temp włącza się u Was drugi bieg tzn ten jedyny bieg jaki macie? Jak zrobiłem zworke to jeden bieg działa,a drugi nie. Nie działa ten jak łącze mase z czerwono-żółtym kabelkiem w wtyczce tej co idzie do chlodnicy. Heeelllp!!

  2. #137
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    witam koledzy podepnę się pod temat mam taki problem działają dwa biegi wentylatora sterownik ok ale raz jak patrze na climatronicu to raz wentylatory się załączają przy 97 stopniach i spada do 92 sprawdzałem vagiem i oszukuje o 5 stopni na desce cały czas 90 nigdy nie poszło wyżej jak jej porządnie dam też nie a dzisiaj po spokojnej jeździe stanąłem i na climatronicu 103stopnie i dopiero się załączają i spada do 98 co to może być zielony czujnik wymieniłem nawet dwa jak włączę clime cały czas to climatronik pokazuje 90 to wychodzi na to ze jest 85 stopni cały czas nie wiem czy się tym przejmować czy też nie zawsze na desce ma 90 termostat też jest nowy czujnik na chłodnicy podmieniałem i to samo ...który czujnik odpowiada za wskazania na climatroniku? może ktoś miał taki przypadek był bym wdzięczny pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź szukałem ale nic nie znalazłem co by mi pomogło rozwiązać ten problem

  3. #138
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Za wskazania temperatury na dece i climatronicu odpowiada ten sam czujnik co daje wskazania do ecu. Jest to 4 pinowy czujnik. Mam prawie identyczne objawy co Ty. I jeszcze dla spokoju wymienię ten czujnik. Zobacz jaką masz temp na VAGu.


    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    witam koledzy podepnę się pod temat mam taki problem działają dwa biegi wentylatora sterownik ok ale raz jak patrze na climatronicu to raz wentylatory się załączają przy 97 stopniach i spada do 92 sprawdzałem vagiem i oszukuje o 5 stopni na desce cały czas 90 nigdy nie poszło wyżej jak jej porządnie dam też nie a dzisiaj po spokojnej jeździe stanąłem i na climatronicu 103stopnie i dopiero się załączają i spada do 98 co to może być zielony czujnik wymieniłem nawet dwa jak włączę clime cały czas to climatronik pokazuje 90 to wychodzi na to ze jest 85 stopni cały czas nie wiem czy się tym przejmować czy też nie zawsze na desce ma 90 termostat też jest nowy czujnik na chłodnicy podmieniałem i to samo ...który czujnik odpowiada za wskazania na climatroniku? może ktoś miał taki przypadek był bym wdzięczny pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź szukałem ale nic nie znalazłem co by mi pomogło rozwiązać ten problem

  4. #139
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    za wskazanie na climatronicu odpowiada ten zielony, ostatnio miałem 2 nówki takie jak z aso i pokazywały bzdury (sprawdzałem gotujac wode + termometr) i okazało się że mój stary co był w aucie pokazuje prawde a 2 czujniki pokolei były skopane.....
    Odnośnie tych wentów to jest to troszkę pokręcone przynajmniej u mnie, wszstko działa ale jednak czasem na chwile 100 stopni się pokaze jak się zatrzymam:P
    tak ogólnie to dobrze trzyma dlatego już olałem to że czasem na chwilę się podniesie deko wyżej:P

  5. #140
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    jutro jak będzie ponad sto to go podłącze ok 22 to nie powinien chyba tyle mieć(dziś tak pokazywało po spokojnej oszczędniej jeździe ha ha) ale vag pokazuje na pewno dobrą temperaturę?jak będę wracał z pracy ja wymieniłem dwa czujniki te zielone oryginały i to samo

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:38 03-09-2012 ---------- EDYCJA

    tylko mi pokazuje cały czas na desce 90 a na climie wariuje możę podmienię jeszcze raz kolega ma cały worek w warsztacie z IC

  6. #141
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    generalnie nie rozumiem o co chodzi w tym poście:P
    vag pokazuje to samo co klimatronik, vag też musi miec jakiś czujnik który wysyła info o temperaturze, tym czujnikiem jest właśnie ten zielony który tak samo wysyła do vag jak i klimatronika:P

  7. #142
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Zawsze lepiej sprawdzić jeszcze jednym źródłem, a Vag wydaje się najbardziej wiarygodny. Zresztą chyba się nie spotkałem z sytuacją żeby ten czujnik pokazał złą temp do ecu. Natomiast na climatronic i zegary tak. Np miałem złe wskazania jak padał mi licznik- wtedy zła temp była wyświetlana i na klimie i na desce. Które dwa czujniki wymieniałeś ? Bo ten o którym piszę jest czujnikiem zespolonym i podaje temp na zegary i do ecu. Drugim może był ten przy chłodnicy, który odpowiada za załączanie wentylatoró ?

    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    jutro jak będzie ponad sto to go podłącze ok 22 to nie powinien chyba tyle mieć(dziś tak pokazywało po spokojnej oszczędniej jeździe ha ha) ale vag pokazuje na pewno dobrą temperaturę?jak będę wracał z pracy ja wymieniłem dwa czujniki te zielone oryginały i to samo


    EDYCJA ---------- Post dodany 21:42 03-09-2012 ---------- EDYCJA

    U mnie zawsze była jakaś mała różnica pomiędzy Vag, a klimatronikiem. Może 2-3 stopnie. Jak padałlicznik to wskazania już w ogóle nie były zgodne, ale to już inna bajka co nie zmienia faktu, że do ecu szedł dobry sygnał


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    generalnie nie rozumiem o co chodzi w tym poście:P
    vag pokazuje to samo co klimatronik, vag też musi miec jakiś czujnik który wysyła info o temperaturze, tym czujnikiem jest właśnie ten zielony który tak samo wysyła do vag jak i klimatronika:P

  8. #143
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    wymieniałem ten zielony czteropinowy dwa razy i ten trójkątny w chłodnicy ale miałem używkę a tamte oryginały stary wywalił błąd i czek się zapalił ten zielony

  9. #144
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    jutro jak będzie ponad sto to go podłącze ok 22 to nie powinien chyba tyle mieć(dziś tak pokazywało po spokojnej oszczędniej jeździe ha ha) ale vag pokazuje na pewno dobrą temperaturę?jak będę wracał z pracy ja wymieniłem dwa czujniki te zielone oryginały i to samo

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:38 03-09-2012 ---------- EDYCJA

    tylko mi pokazuje cały czas na desce 90 a na climie wariuje możę podmienię jeszcze raz kolega ma cały worek w warsztacie z IC
    Pewnie chodzi o to że wskaznik jest tak zaprojektowany aby tych wahań pomiędzy 88-96 nie pokazywa bo tak normalnie działa system chłodzenia,wskaznik rusza dopiero kiedy temp silnika zaczyna zbliżać sie do ok 100 stopni
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #145
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    na oryginalnym włączał sie dopiero pierwszy bieg przy 107 stopniach na climie na desce 90

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:50 03-09-2012 ---------- EDYCJA

    co ty mówisz to jak by była wyższa to by sie na liczniku podniosło normalnie bo sie martwie ze ja przegrzewam jak maske otworze to bije strasznie ciepło

  11. #146
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Vag pokazuje to co idzie z czujnika do ECU a klimatronik pokazuje to co idzie z liczników do klimatronica .
    Tak więc najwiarygodniejszym odczytem jest VAG oczywiście zakładając że czujnik nie jest walnięty

    Bywa że w liczniku silniczek krokowy jest zepsuty więc w takim przypadku klimatronik pokaże prawidłowo nie miej jednak jak sypie się oprogramowanie w liczniku to i na klimatroniku będą bzdury i wtedy tylko Vag-com

    tomus00000 To że po otwarciu maski '' bije ciepło '' to żadna diagnoza , pod maską jest gorąco i czy silnik bedzie maił 90* czy 120* to nie wyczujesz różnicy takim sposobem






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #147
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    a wenty chodzą normalnie na 1 biegu jutro potwierdzę vagiem dla spokoju bo nie będę mógł spać przez to

  13. #148
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zegrary i klimatronic bierze sygnał z tego samego czujnika, dzięki temu możesz sprawdzić poprawność działania wskaznika na desce, pierwszy bieg załącza się przy ok 98 drugi przy ok 105 generalnie to piszesz jakoś tak nie zrozumiale, ochłoń i sprecyzuj pytanie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #149
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Hmmmm u mnie wskaźnik na desce idzie powyżej 90st jak na klimatroniku jest równe 100. Wskaźnik na desce trzyma u mnie 90st jak na klimatroniku jest 81st do 99stopni- później w zależności od temp idzie w górę lub w dół. Muszę to potwierdzić z Vagiem koniecznie.

    Pewnie chodzi o to że wskaznik jest tak zaprojektowany aby tych wahań pomiędzy 88-96 nie pokazywa bo tak normalnie działa system chłodzenia,wskaznik rusza dopiero kiedy temp silnika zaczyna zbliżać sie do ok 100 stopni

    Wydaje mi się że jak na pierwszy bieg 107st to za późno :/ A jak wyłączysz auto z taką temp to działają Ci dalej wentylatory ? Bo u mnie nie i to mnie martwi :/

    na oryginalnym włączał sie dopiero pierwszy bieg przy 107 stopniach na climie na desce 90

  15. #150
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    raz mi się włączają na climie prze 97 i spada do 92 nieraz ma tak ze pokazuje 105 i się włącza pierwszy bieg i spada do 98 na desce non stop 90 jak włącze klime na postoju na dłuższy czas to klimatronik pokazuje 89 najmniej ,jak podłączam vaga to clima oszukuje o równe 5 stopni czyli pierwsze wskazania sa ok a to co piszesz ze licznik poszedł by w góre jak by był za gorący motor czy moze być jakaś wada ze pokazywać bedzie 90 non stop

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:59 03-09-2012 ---------- EDYCJA

    u mnie jeszcze nigdy nie poszło wyżej 90 na desce tylko na climie raz tak raz tak jak podłączałem pod vaga bo juz z tym walczyłem to pokazywał o 5 st mniejszą

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:01 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    możę ten zielony dalej coś oszukuje?

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:02 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    może licznik mam walnięty

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •