Strona 9 z 37 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 547

Wątek: Humidorek - czarne S-tronic 200KM z 2007r

  1. #121
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Przede wszystki zaczyna przybywać mkII na forum co nie zmienia faktu, że mody też sa mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć na żywo Twoje TT oraz jak sie spisuje po takich modach Rowniez gratuluje

  2. #122
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Przede wszystki zaczyna przybywać mkII na forum co nie zmienia faktu, że mody też sa mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć na żywo Twoje TT oraz jak sie spisuje po takich modach Rowniez gratuluje
    Dzisiaj była okazja bo Humidorek był z Zuczkiem w CS w Łodzi
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #123
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Gratuluję kolejnej modyfikacji i coś czuję, że niebawem będzie ich więcej fajnie, że coraz więcej MK2 zaczyna modzić.
    Tak, będzie pewnie Stage 3 i/lub quattro w przyszłym roku...

  4. #124
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję nowych koni w stadzie i oczywiście czekam na kolejne postępy .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #125
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    No i już po bólu, zastrzyk na 253KM i moment 361 zrobiony. Poniżej wykres. Auto jest odczuwalnie mocniejsze, a co ważniejsze zbiera się szybciej, już przy małych obrotach czuć siłę. Przyśpieszenie do setki (mierzone takim samym, profesjonalnym urządzeniem) spadło z 6,4s do 6,0s.


    Ale co najciekawsze, dowiedziałem się, że dodanie quattro nie jest wcale problemem, wystarczy ok 15 tys zł (minus zwrot za sprzedaż starych cześci), na szybko licząc wydaje się, że za ok 10 tys można będzie mieć quattro. Zatem już nie oferuję swojej TT do sprzedaży, za rok-dwa pewnie dodam quattro, jak chciałem
    Ech bardzo optymistyczna ta kwota wdg moich wyliczeń będzie znacznie więcej myślę że od kwoty ok 20tyś odejmuj kase za odzysk częsci, ale da się i to bez problemu, ogarnięcie elektroniki to też żaden problem.
    Odnośnie nowych koników, wykres może nie zachwyca wartościami, myślę że jest tych koników więcej, ale hamownia ma słaby nawiew i przy 35stopniach auto niestety puchło, ale przebieg w całym zakresie lepszy, jest odczucie i to spore co moja dupohamownia odczuła.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #126
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    No i już po bólu, zastrzyk na 253KM i moment 361 zrobiony. Poniżej wykres. Auto jest odczuwalnie mocniejsze, a co ważniejsze zbiera się szybciej, już przy małych obrotach czuć siłę. Przyśpieszenie do setki (mierzone takim samym, profesjonalnym urządzeniem) spadło z 6,4s do 6,0s.


    Ale co najciekawsze, dowiedziałem się, że dodanie quattro nie jest wcale problemem, wystarczy ok 15 tys zł (minus zwrot za sprzedaż starych cześci), na szybko licząc wydaje się, że za ok 10 tys można będzie mieć quattro. Zatem już nie oferuję swojej TT do sprzedaży, za rok-dwa pewnie dodam quattro, jak chciałem

    Z doświadczenia Ci powiem Mariusz, że przy tej mocy Quattro mocno zabierze Ci "odczuwalnej" mocy przy prędkości 120-200km/h i powyżej ze względu na bardzo duże straty na napędach, ale 0-100 będzie znacznie mocniejsze i ciekawiejsze.
    Musisz się zastanowić czy warto, czy wolisz pierdol*ięcie ze startu, czy "niezamulanie" powyżej 150km/h Życie to sztuka kompromisu.

  7. #127
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Rozumiem, więc pewnie trzeba to będzie zrobic razem ze Stage 3
    Natomiast dla mnie najważniejszy zakres prędkości to 60-140 - "trochę szybszy" ruch miejski

  8. #128
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Rozumiem, więc pewnie trzeba to będzie zrobic razem ze Stage 3
    Natomiast dla mnie najważniejszy zakres prędkości to 60-140 - "trochę szybszy" ruch miejski
    To ja bym zostawił ośkę i próbował oponami podreperować trakcję.
    Jeżeli teraz Ci nie brakuje trakcji to nie ma sensu psuć auto do pokonywania małych odcinków.

    Przy słabszej trakcji można zawsze 1cm zwiększyć opony i kupić z najwyższej półki Michelin Super Sport lub podobne - to pomoże. Tyle, że w deszczu będziesz gubił przyczepność (które auto jej nie gubi w deszczu?).
    Podam Ci przykład- zmieniłem opony w oplu GT na Continentale Sport 3 z Nexenów 3000 (tych na których lecieliśmy) i zapierdziela jak szalony, różnica 2-3 dodatkowych odległości przy starcie - sprawdziłem to na aucie z którym się często ganiam, więc nie jest to odczucie a fakt.


    Ps.: możliwe, że w weekend będę Oplem GT w Warszawie... więc już wiesz co zaproponuję

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Co do pakietu Stage 2, 3
    Polecam Ci bez wahania : http://www.compsport.pl/pojazdy/index/audi/tt/2008/1/29
    (bez quattro już się nie obejdzie, będzie palenie na wszystkich biegach
    Ewentualnie można pogadać z Patrykiem, może Ci zestroi moc po biegach, żebyś miał max stosunek mocy do przyczepności.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 19-06-2013 o 00:30

  9. #129
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Oponki o których Michał mówi (Michelin Pilot Sport) też mam i kupiłem je właśnie za namową Michała.

    Być może jeszcze nie widziałeś tych filmików wcześniej to polecam popatrzeć jak jeździ "słynne" już scirocco (silnik bardzo podobny do naszych 2.0 FSI) zrobione na 360PS i tyle też u nas można zrobić (rozmawiałem z Patrykiem).

    Porównanie Scirocco ośka vs Golf 4X4



    Z racji napędu na 4 łapy golf startuje jak z procy ale po chwili ośka go dogania bo jest lżejsza i ma mniejsze straty na napędach. Oczywiście taki wynik możliwy jest tylko na suchej i gładkiej nawierzchni. Na mokrej niestety nie mamy żadnych szans z napędem na 4 koła.

    Poniżej wklejam to co kiedyś dostałem od Patryka:



    Przykład z M3 (420PS)



    a tak wyglądał start z M3



    Jeśli masz ochotę to już możesz sobie zacząć zbierać graty co najważniejsze praktycznie wszystko fabryczne podejdzie bo przy tym stageu. Ja idę w tym kierunku tylko muszę się uporać z przyziemnymi sprawami.

    Poniżej to co dostałem kiedyś od Patryka (ceny usunąłem żeby nie były wiążące):

    1.
    Sprezarka K04 nowa + relokacja dv + montaż = XXX
    Intercooler z Audi s3 nowy + montaż = XXX
    Strojenie XXX
    Na paliwie RON98
    Uzyskujemy 315km-320km i 410-430nm

    2.
    dochodzi nam dodatkowo
    wtryskiwacze audi s3 + montaż= XXX
    układ dolotowy na podzespolach TTS z seryjna wkladka = XXX
    wydajniejsza pompa paliwa = XXX
    + dodatkowo widze,ze jest zrobiony tylko poczatek ukladu wydechowego ( downpipe), do mocy powyzej 320km nalezy zrobic reszte ukladu to w zaleznosci od firmy ok XXX (my robimy w firmie MGmotorsport)
    Na paliwie RON98
    Uzyskujemy ok 350km i 430nm

    Na paliwie Vpower można ugrać jeszcze ok 10PS więcej.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 19-06-2013 o 08:34
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #130
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Gratki Humidorku za nowe mody i większe stadko koników w zagrodzie Jestem też tego zdania, że quattro bardzo spowalnia auto powyżej 100km/h. Dzięki skrzyni DSG i dobrej trakcji ośka nawet do 360HP radzi sobie bardzo dobrze. Dlatego granica przy której duża moc dla ośki jest problem idzie coraz wyżej i na pewno jak pokazują to filmy 360HP nie jest problemem żeby przenieść to na asfalt. Właściciele m3 są na pewno zaskoczeni, że scirocco tak dobrze jeździ. Porównanie z golfem AWD również bardzo dobre. Ja mogę dodać mój filmik gdzie do setki wygrywam z mocno porobioną m3 a później dostaje laniepozdro
    http://www.youtube.com/watch?v=i2mRSL_dPwg

  11. #131
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Super, bardzo mnie cieszy, że mogę założyć quattro, ale do 360KM nie muszę, zatem moja TT zostaje ze mną a decyzja co do quattro zostanie podjęta jeszcze później, tymczasem więc będę zbierał graty na 350KM na przyszły rok
    Problemy z trakcją miałem na obecnych oponach 225/55/16 juz przy 200KM, w piątek mają przyjść 255/40/18 (Goodyear Eagle F1 Asymetric 2) więc chętnie sprawdzę te koniki na nowych podkowach
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 19-06-2013 o 09:10

  12. #132
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    super fura to i super mody, gratki Pogadamy w czwartek, bo jestem ciekaw kilku rzeczy

  13. #133
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Takie turbo to i do mnie mogloby wskoczyc :P takie nowe K04 i okolice 350km sie pojawiaja

  14. #134
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Humi, aż przyjemnie się to czyta

  15. #135
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A czy ta K04 to może być np. ta http://allegro.pl/turbo-k04-023-audi...277968671.html (ma uszkodzoną część gorącą) z zamianą części gorącej na tą http://allegro.pl/turbo-k04-audi-s3-...336000220.html?

    Czy ma sens kupowanie turbo z ogłoszeń?

Podobne wątki

  1. Czarne A3 8P AXX 2.0TFSI quattro 200Km
    Przez gregor10 w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 11:42
  2. Moje Audi tt 8j 2007r 2.0
    Przez jacekpom w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •