Pokaż wyniki od 1 do 15 z 56

Wątek: DSG - awarie i problemy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Witam, dorzucę swoje trzy grosze, zwłaszcza, że piszecie, że nikomu na forum nic się ze skrzynią nie działo.

    Otóż mi się działo. Skrzynia całkowicie się rozleciała przy przebiegu 75 000 km. Nie dało się jej naprawić, więc wymieniłem na inną, sprawdzoną (pół roku gwarancji) i całość kosztowała mnie 3500zł, więc niemało, ale też i do przeżycia. Mechanik (który zajmuje się tylko skrzyniami biegów) twierdzi, żę jak na DSG to ten model z TT jest raczej porządny i niespecjalnie awaryjny (w porównaniu do innych dwusprzęgłówek) natomiast jest bardzo czuły na braki w oleju. Wchodzi go tam chyba ok. 8 litrów, a jazda z nawet małym ubytkiem to odliczanie do momentu, w którym auto po prostu stanie i już nie ruszy (jak u mnie).

    Oznaki niedostatku oleju to głównie szarpanie na niskich biegach i wyrzucanie biegów (zaczyna się od wstecznego). Przy większym ubytku słychać nawet lekkie syczenie wewnątrz samochodu. 60 000 km co które zalecana jest wymiana oleju to ponoć absolutna granica, dobrze by było robić to częściej, np. co 45-50 tysięcy. Wymiana oleju w ASO chyba z 800zł, u dobrego mechanika na wolnym rynku koło 300-400zł.

    Mam ośkę, 2007 rok produkcji, 2.0 TFSI oczywiście. Dewiza dla posiadaczy DSG: Dbać o olej i jeździć. Tyle w temacie.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez arthstudio Zobacz posta
    Witam, dorzucę swoje trzy grosze, zwłaszcza, że piszecie, że nikomu na forum nic się ze skrzynią nie działo.

    Otóż mi się działo. Skrzynia całkowicie się rozleciała przy przebiegu 75 000 km. Nie dało się jej naprawić, więc wymieniłem na inną, sprawdzoną (pół roku gwarancji) i całość kosztowała mnie 3500zł, więc niemało, ale też i do przeżycia. Mechanik (który zajmuje się tylko skrzyniami biegów) twierdzi, żę jak na DSG to ten model z TT jest raczej porządny i niespecjalnie awaryjny (w porównaniu do innych dwusprzęgłówek) natomiast jest bardzo czuły na braki w oleju. Wchodzi go tam chyba ok. 8 litrów, a jazda z nawet małym ubytkiem to odliczanie do momentu, w którym auto po prostu stanie i już nie ruszy (jak u mnie).

    Oznaki niedostatku oleju to głównie szarpanie na niskich biegach i wyrzucanie biegów (zaczyna się od wstecznego). Przy większym ubytku słychać nawet lekkie syczenie wewnątrz samochodu. 60 000 km co które zalecana jest wymiana oleju to ponoć absolutna granica, dobrze by było robić to częściej, np. co 45-50 tysięcy.


    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    ...awarię samej skrzyni, która jest następstwem braku serwisowania i/lub niewłaściwej eksploatacji?
    Tyle w temacie.

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Eksploatacja, serwis i awarie mk2 ?
    Przez Maggot w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 16:51
  2. VAG COM problemy!!
    Przez numberOne w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 23:00
  3. VAG-COM problemy
    Przez zyga w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 12:35
  4. problemy z ABS'em
    Przez offsiq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 20:05
  5. 2 problemy
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 20:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •