Pokaż wyniki od 1 do 15 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    zach-pom
    Pojemność
    brak
    KM
    x
    Rocznik
    x
    Kolor
    x
    Posty
    10
    Mam parę pytań przed zakupem, będę wdzięczny gdyby ktoś potrafil pomóć.

    Wiem już, że tu większość uważa ze jak TT to quattro i tylko quattro, ale że trudno kupić 2.0 TFSI w Q (widziałem przez 2 miesiące 1 oferte), to mam pytanie do użytkowników napędu na 1 oś: czy w 2.0 przy fabrycznych osiągach, jako całoroczne auto na trase, TT sprawia jakieś problemy z trakcja, zwlaszcza chodzi o jazde zima? Możliwe ze z czasem zrobie chip na 250km, ale po kilku jazdach w fabrycznej wersji, nie czułem, żeby brakowało jej mocy, ale to może tylko na początku tak się wydaje Jak to się ma przy większej mocy, ESP i reszta systemó daje rade, czy szybka jazda takim autem zimą to już jest ryzyko?

    Drugie pytanie: jak z zywotnością zadbanego silnika 2.0? Czy powyzej 200k lepiej już myslec o sprzedazy, czy te silniki mogą wiecej polatac?

    Trzecie pytanie: zależy mi na automacie DSG/Multitronicu - czy przy przebiegu do 100k (bo takiego glownie szukam) jest to ryzykowny zakup, czy jesli znamy historie serwisu to mozna spokojnie kupowac taka skrzynie? Czy w ogole jest to auto przy ktorym duzo wiecej frajdy daje manual? Robie ok 40-50k km rocznie i nie ukrywam, ze automat to jednak jest duzy komfort, zwlaszcza przy duzym ruchu w wiekszych miastach.

    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Misfit Zobacz posta
    Mam parę pytań przed zakupem, będę wdzięczny gdyby ktoś potrafil pomóć.

    Wiem już, że tu większość uważa ze jak TT to quattro i tylko quattro, ale że trudno kupić 2.0 TFSI w Q (widziałem przez 2 miesiące 1 oferte), to mam pytanie do użytkowników napędu na 1 oś: czy w 2.0 przy fabrycznych osiągach, jako całoroczne auto na trase, TT sprawia jakieś problemy z trakcja, zwlaszcza chodzi o jazde zima? Możliwe ze z czasem zrobie chip na 250km, ale po kilku jazdach w fabrycznej wersji, nie czułem, żeby brakowało jej mocy, ale to może tylko na początku tak się wydaje Jak to się ma przy większej mocy, ESP i reszta systemó daje rade, czy szybka jazda takim autem zimą to już jest ryzyko?

    Drugie pytanie: jak z zywotnością zadbanego silnika 2.0? Czy powyzej 200k lepiej już myslec o sprzedazy, czy te silniki mogą wiecej polatac?

    Trzecie pytanie: zależy mi na automacie DSG/Multitronicu - czy przy przebiegu do 100k (bo takiego glownie szukam) jest to ryzykowny zakup, czy jesli znamy historie serwisu to mozna spokojnie kupowac taka skrzynie? Czy w ogole jest to auto przy ktorym duzo wiecej frajdy daje manual? Robie ok 40-50k km rocznie i nie ukrywam, ze automat to jednak jest duzy komfort, zwlaszcza przy duzym ruchu w wiekszych miastach.

    Z gory dzieki za pomoc.
    Ośka vs Quattro to całkiem różna jazda. Problem z trakcją jest w moim odczuciu w przypadku ośki dość irytujący.
    AUDI TT 8J - nie ma skrzyni multitronic, jest manual lub dwusprzęgłowe DSG/S-tronic. Zadbana skrzynia jest bardzo fajna, szybka i przyjemna. Osobiście polecam.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Misfit Zobacz posta
    Wiem już, że tu większość uważa ze jak TT to quattro i tylko quattro, ale że trudno kupić 2.0 TFSI w Q (widziałem przez 2 miesiące 1 oferte), to mam pytanie do użytkowników napędu na 1 oś: czy w 2.0 przy fabrycznych osiągach, jako całoroczne auto na trase, TT sprawia jakieś problemy z trakcja, zwlaszcza chodzi o jazde zima? Możliwe ze z czasem zrobie chip na 250km, ale po kilku jazdach w fabrycznej wersji, nie czułem, żeby brakowało jej mocy, ale to może tylko na początku tak się wydaje Jak to się ma przy większej mocy, ESP i reszta systemó daje rade, czy szybka jazda takim autem zimą to już jest ryzyko?
    Wprawdzie krótko po tym, jak kupiłem MK2 2.0 irytowało mnie tracenie trakcji, ale głównie z powodu niemożności przyśpieszania, a nie niebezpieczeństwa. Mimo, że mam teraz prawie 2x większą moc to z oponami 255 nie jest tak żle - auto po prostu nie przyśpiesza tak, jakby mogło, bo system ASR je dławi. Z bezpieczeństwem lub jego brakiem nie ma to raczej za dużo wspólnego. Jak nie dodajesz gazu na zakręcie to napęd też nie ma znaczenia, więc w TT z seryjną mocą moim zdaniem nie masz co się przejmować brakiem quattro. Oczywiście zaraz będą głosy przeciwne

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •