Pokaż wyniki od 1 do 15 z 62

Wątek: Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No jestem mocno ciekaw jak one wypadną, będziesz miał super porównanie jak EFR zachowuje się w 2.0 względem 1.8 - kiedyś miałeś takie turbo u siebie więc będziesz mógł podzielić się doświadczeniami, no i może wykresem

    To wiem że przy przejściu z TD na EFR czekałoby przerobienie DP, TIPa i linii. Pisałem to w zamyśle, że słupek i głowica już byłyby ogarnięte.

    TD05 masz hybrydę czy serię ? gdzieś wyczytałem że były dwa rodzaje, "mniejsza" 9.8 i większa 10.5 ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W przypadku użycia wału od 2.0TFSI w zasadzie potrzebujesz tylko wymienić zębatkę napędzającą pompę oleju i wał korbowy pasuje bez żadnych dalszych modyfikacji.
    Uszczelką się teraz nie martw, nie pamiętam teraz wszystkich numerów części ale jest kilka do wyboru. jak będzie trzeba to znajdę
    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    No jestem mocno ciekaw jak one wypadną, będziesz miał super porównanie jak EFR zachowuje się w 2.0 względem 1.8 - kiedyś miałeś takie turbo u siebie więc będziesz mógł podzielić się doświadczeniami, no i może wykresem

    To wiem że przy przejściu z TD na EFR czekałoby przerobienie DP, TIPa i linii. Pisałem to w zamyśle, że słupek i głowica już byłyby ogarnięte.

    TD05 masz hybrydę czy serię ? gdzieś wyczytałem że były dwa rodzaje, "mniejsza" 9.8 i większa 10.5 ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?
    znam jeden przypadek w pl połamania bloku. Gościu atakował 800ps i dmuchał 2.6 bara z gt35/40 dlatego myślę ,że CI to raczej nie grozi Potem odprężył bardziej i wypluło na wykresie 820km...Zanim blok się "zapadł" łamał sworznie itp dlatego raczej nie martwiłbym się cienkimi ściankami bloku...

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta

    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?

    Jeśli chodzi Ci o przekładkę montowaną między blokiem a miską ( przykręcaną tam gdzie główne panewki ) to jest to wzmocnienie zabezpieczające przed siłami skręcającymi blok i w zasadzie nic to nie ma do grubości ścianek..
    W rzeczywistości ścianki nie są naprawdę tak cienkie jak to można wyczytać gdzieniegdzie

    Przez te wszystkie lata spotkałem się z tylko jednym przypadkiem pęknięcia ścianki i był to ten sam silnik o którym wspomniał kolega wyżej.
    Ludziom się przytrafiały różne awarie , ''podniesienie'' głowicy przy 45PSI , wygięte sworznie tłoków , pęknięte wały korbowe ( odlewane nie z TFSI które są kute) a ścianki cylindrów w bloku całe.. Przy czym stroker na 83mm jest bardzo popularną opcją w USA i jeździ tego sporo.












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 06:45
  2. Mody ukł wydechowego
    Przez kori w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:18
  3. MK2 [8J] NOwe MOdy
    Przez archi781 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 18:25
  4. audi TT fwd+mody vs bmw 1,8i
    Przez max1236454 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •