Pokaż wyniki od 1 do 15 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli chodzi o tył to zaciski z golfa V r32 , TTS , TTrs albo TTr32. Przymierzałem Marcina Zaciski na moją tarczę i wyszło ,że rzeźby jest bardzo niewiele w porównaniu do tego ile ja musiałem wykonać aby wcisnąć tam zaciski od Phaetona.
    Odnośnie dozowalności u mnie to właśnie ona jest. Tylko po prostu jak się przesiadam z A3 która też ma poprawione hamulce to jest przepaść. Po prostu pedał hamulca chodzi bardzo lekko i nie trzeba używać dużej siły aby auto hamowało. Jest to właśnie ten efekt który chciałem osiągnąć bo na starym kicie musiałem się mocno zapierać nogą aby auto zblokowało koła a teraz po prostu sobie tylko to dozuję.
    Bardzo istotnym elementem w tym wypadku jest klocek. Żuczek ma takie same heble jak ja, większe serwo w aucie i inna pompe czyli powinno brać jeszcze ostrzej ale ma twarde ceramiczne klocki i początkowo było słabo. Po dotarciu hamuje ale pedał jest bardziej twardy lecz mocniejsze naciśniecie już powoduje efekt. Ja mam u siebie klocki ori które są miekkie ale właśnie dają ten rezultat jak w nowszych lepszych autach czyli to ,że hamowanie jest przyjemnością a nie treningiem dla nogi
    Co do zacisków ,że są mało wydajne i zastosowano duże tarcze. Szczerze bym nie powiedział bo w porównaniu do brembo z boxterS widać różnicę:

    WIDAĆ FOTKĘ ,bo często mam z tym problem???
    Średnica tłoczków jest duużo większa i z tego co rozmawiałem z osobami które budują hamulce do różnych aut (np APSIK) to jest jeden z lepszych zacisków brembo i stosują je z wieloma tarczami
    Waga tarcz hmm niestety prawie 12kg sztuka ale przy tym rozmiarze i grubości niema cudów a przecież dzwon jest aluminiowy więc lżejsza może być tylko ceramika która jest niestety nie tania;/
    Dystanse pod tarczami nic u mnie nie zmieniły bo kiedyś miałem dystanse pomiędzy tarcze a felgę a teraz pomiędzy piastą a tarczą
    Co do rozstawu 5x112 to u mnie bardzo mi to pasowało bo i tak zmieniam go z powodu felg więc tarcz nie musiałem tykać. Jeśli ktoś zostaje przy seryjnym rozstawie to niema najmniejszego problemu zaadoptować takie tarczę robiąc fasolki albo nowe otwory ( jestem za fasolkami ale z otworami jeżdzą takie auta które miały 800+ mocy więc patent sprawdzony)

    Co to zestawu bremo 328 x28 to szczerze jestem rozczarowany. Jeździłem TT która miała konkretnie ten zestaw z tymi pływającymi tarczami i był z tym tylko problem. Była naprawa tarcz i się poprawiło ale nadal nie jest to jakiś mega efekt. Cena zestawu na nasze to 10+ tys a ceny samych tarcz to 1700zł sztuka ;/
    Osobiście odradzam tę opcję bo jest strasznie drogo a hamowanie tylko "coś tam lepsze".
    Oczywiście nie chcę pisać ,że mój zestaw jest naj naj ale chodziło mi o to ,że można zrobić coś taniej i dużo lepszego. Z doświadczenia obecnie w życiu bym teraz nie kupił gotowego kitu za takie chore pieniądze bo przy odrobinie pracy i chęci można być zadowolonym tak jak ja. Dodatkowo montując heble z innego auta mamy ten plus ,że możemy wybierać sobie w częściach.
    Ja u siebie mam do dyspozycji gamę firm ktore produkują klocki na przód a z tyłem jest tak samo. Jak się coś skończy to idę do sklepu i kupuję a nie czekam aż mi sprowadzą klocki albo tarcze za taką cenę za jaką bym zrobił nowy zestaw bo właśnie z tym dylematem borykał się kolega od TT QS :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-10-2015 o 12:42

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •