Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 69

Wątek: 180AJQ, FWD by akrisu

  1. #46

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Nie chcę Cię martwić akrisu, ale samym FMIC'em raczej nie dobijesz do 200KM. U mnie wyskoczyło ledwie 215 po zrobieniu FMIC'a, zmianie turbiny na hybrydę i chipowaniu. Też nastawiałem się na więcej i miało lekką ręką wydmuchać 250KM, a tu lipa. Jednak Nm podskoczył na 320 i to czuć.

  2. #47
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nielogiczny, w takim razie masz jakas bardzo slaba hybryde albo cos Ci nie domagalo i zostawili moc na takim poziomie jaki masz.. oczywiscie ze dobije do granic 200KM na swoim turbo fmicu i chipie. Zreszta nie ma co sie licytowac, wystarczy na forum poczytac jakie sa przyrosty na zwyklej k03s.

    Ps. A ile uda sie ugrac na hybrydzie na bazie k03s za jakis czas mam nadzieje pochwale sie i ja

  3. #48
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Nielogiczny nie wiem co mam Ci powiedzieć, Acid chyba odpowiedział jak to wygląda Bez problemu na serii, bez założenia FMICa i żadnych modyfikacji ludzie robią 190-195KM.
    FMIC chciałbym założyć żeby ta moc była stabilniejsza podczas gdy zewnętrzna temperatura będzie wysoka

    Dziś przyszedł czas żeby zadbać też o skrzynię. Po zakupie wlałem do niej Motul Gear 300 75w90 i niestety nie poprawiło się. Podczas mrozów przez pierwsze kilometry ciężko było wrzucić dwójkę i jedynkę. Postanowiłem spróbować coś, co wiele osób poleca. Wleciał Redline MT-90.
    To ostatnia rzecz którą sam mogę zrobić aby poprawić działanie skrzyni Potem zostaje mechanik i naprawa/wymiana.

    Dam znać w przeciągu kilku najbliższych dni czy się poprawiło.

  4. #49
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Też mam zalaną skrzynię MT-90 i powiem szczerze, biegi wchodzą minimalnie płynniej no i zauważalnie lżej przy niższych temperaturach. Możliwe, że jest to normalny efekt po wymianie na świerzą oliwę (ja miałem starą) więc nie mam porównania - świerza oliwa firmy xxx / wymiana na MT-90

  5. #50
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Daj znac akrisu bo na mrozie i u mnie 1/2 wchodza oporowo ;p

  6. #51
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    A więc tak: olej pomógł i nie pomógł

    Biegi wchodzą lżej, zdecydowanie. Czy silnik ciepły czy zimny, biegi wchodzą bardziej gładko.
    Problem mam natomiast przy redukcji na zimnym silniku np z trójki na dwójkę, z dwójki na jedynkę. Problem był i nie ustał, tu niestety Red Line nie pomógł. Na ciepłym silniku nie ma problemu. Linki wyregulowane.

    Lecz jeśli macie problem tylko z wrzuceniem biegu do góry i ciężko wchodzi to polecam, ja czuję różnicę.

    Wiem że to nie szklana kula, ale może ktoś ma/miał podobny problem i może wskazać co jest nie tak ?

    Ponadto zlany olej jest ciemno brązowy mimo przebiegu 6,5 tys. km, czy to normalne? Trochę mnie to zdziwiło.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Od ostatniego posta wymieniłem łączniki stabilizatora. Różnica była PRZEOGROMNA. Auto jeździ od teraz w zakrętach jak przyklejone do drogi. Nie sądziłem że może być aż taka zmiana. Ponadto w zawieszeniu już nic nie stuka

    Dzisiaj korzystając z okazji wybrałem się na hamownię. Tak jak Acid bezbłędnie przewidział, tak jest. Lekko ponad 150KM na benzynie. Sporo niutonometrów ponad serię, co niezmiernie mnie dziwi. Ktoś zrobił mapę ze sporą dysproporcją między mocą a momentem obrotowym Może przyzwyczajenie z 1.9 TDI
    Drugi pomiar na LPG trochę gorszy, ale na razie nie planuję nic z tym robić. Pojadę na regulację po podniesieniu mocy



    Jak na razie ta moc zostaje, pewnie w lecie wytrzepię portfel i zrobię FMICa i mapę
    W marcu/kwietniu wymienię szybę bo słońce pojawia się coraz częściej i widać ten lekki "piasek" na szybie. Jak tylko pogoda pozwoli to biorę się też za czyszczenie skór. Jeszcze nie wiem co wybiorę, ale chyba postawię na zestaw Gliptone'a GT11 + GT12. Mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający

    AuTTko przejechało już ze mną 8500km

  7. #52
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    A więc tak: olej pomógł i nie pomógł

    Biegi wchodzą lżej, zdecydowanie. Czy silnik ciepły czy zimny, biegi wchodzą bardziej gładko.
    Problem mam natomiast przy redukcji na zimnym silniku np z trójki na dwójkę, z dwójki na jedynkę. Problem był i nie ustał, tu niestety Red Line nie pomógł. Na ciepłym silniku nie ma problemu. Linki wyregulowane.

    Lecz jeśli macie problem tylko z wrzuceniem biegu do góry i ciężko wchodzi to polecam, ja czuję różnicę.

    Wiem że to nie szklana kula, ale może ktoś ma/miał podobny problem i może wskazać co jest nie tak ?

    Ponadto zlany olej jest ciemno brązowy mimo przebiegu 6,5 tys. km, czy to normalne? Trochę mnie to zdziwiło.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Od ostatniego posta wymieniłem łączniki stabilizatora. Różnica była PRZEOGROMNA. Auto jeździ od teraz w zakrętach jak przyklejone do drogi. Nie sądziłem że może być aż taka zmiana. Ponadto w zawieszeniu już nic nie stuka

    Dzisiaj korzystając z okazji wybrałem się na hamownię. Tak jak Acid bezbłędnie przewidział, tak jest. Lekko ponad 150KM na benzynie. Sporo niutonometrów ponad serię, co niezmiernie mnie dziwi. Ktoś zrobił mapę ze sporą dysproporcją między mocą a momentem obrotowym Może przyzwyczajenie z 1.9 TDI
    Drugi pomiar na LPG trochę gorszy, ale na razie nie planuję nic z tym robić. Pojadę na regulację po podniesieniu mocy



    Jak na razie ta moc zostaje, pewnie w lecie wytrzepię portfel i zrobię FMICa i mapę
    W marcu/kwietniu wymienię szybę bo słońce pojawia się coraz częściej i widać ten lekki "piasek" na szybie. Jak tylko pogoda pozwoli to biorę się też za czyszczenie skór. Jeszcze nie wiem co wybiorę, ale chyba postawię na zestaw Gliptone'a GT11 + GT12. Mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający

    AuTTko przejechało już ze mną 8500km
    Czytam, czytam i nagle w całym poście pojawia się wyraz "czyszczenie" także to coś jakby mikro zaklęcie aby mnie przywołać !!! dobry wybór ale musisz na to wtedy trochę czasu poświecić ... daj znać wcześniej jak będziesz o tym myślał żeby zamawiać tego gliptone-a to mogę Ci zamówić razem z moimi gratami a potem możemy zrobić spocik z czyszczeniem skór plus mała degustacja piwa (oczywiście bezalkoholowego) i w wesołą sobotę zrobić meeting u Eslaw-a


    ps. do tego można by Ci zrobić małe SPA ... fotele by się wyciągnęło do tego w 3 osoby by się je szybko ogarnęło na zewnatrz a ja bym ci w "promocji" zrobił resztę środka wraz z odkurzaniem, czyszczeniem plastików, konserwacją itd itp (taki mini pakiet ) ... no i na zewnątrz mycie detailigowe plus twardy wosk.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 08-03-2018 o 23:05

  8. #53
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Spot w połączeniu z czyszczeniem bardzo zachęcająco! Jak tylko w któryś weekend będzie miała być ladna pogoda to na pewno się odezwę. 15 stopni wystarczy ?

  9. #54
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Widze, ze pomylilem sie o 1.2 konia korzystajac ze wskazan przeplywomierza.. niezle z czasem fmic i mapa i bedzie spora roznica.

  10. #55
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Spot w połączeniu z czyszczeniem bardzo zachęcająco! Jak tylko w któryś weekend będzie miała być ladna pogoda to na pewno się odezwę. 15 stopni wystarczy ?
    15 stopni to już całkiem nieźle ale lepiej żeby było jeszcze cieplej jak wszystkim przypasuje termin czyli Tobie, mi i Tomkowi to się ustawimy i HEJA

  11. #56
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Witajcie Ogromnych zmian ostatnio nie było, TT łyka kilometry jak młody pelikan Do tej pory przejechałem ponad 13 000km.

    Gdy średnia temperatura w ciągu dnia wzrosła w okolice 10 stopni przyszła pora na wymianę na letnie buty. Ori felgi z oponami odkupione na jesień od Morisa (pozdrawiam) w końcu zagościły w TT.

    Dwa miesiące temu jakoś 200m od domu poczułem że coś równomiernie przeskakuje podczas jazdy. Zatrzymałem się na parkingu wzdłuż drogi i znalazłem w oponie nieproszonego gościa. Wbiła się sporej wielkości śruba. Miała na tyle duży łeb, że było to odczuwalne podczas jazdy Na szczęście zakleszczyła się mocno i powietrze nie uciekało szybko (jeśli w ogóle). Jako że jechałem do pracy to niezbyt uśmiechało mi się czekać na lawetę z assistance i postanowiłem że skoro ciśnienie w oponie jest ok, to szukam warsztatu i ostrożnie dojadę to od razu naprawić. Nie było łatwo bo był to szczyt sezonu przekładek z zimówek na opony letnie ale udało się naprawić na miejscu. W całym zamieszaniu nie zrobiłem niestety zdjęcia śruby, ale widać na naprawionej oponie jak duża była.


    Na następny dzień wybrałem się wreszcie na wymianę wysłużonej już przedniej szyby. Wcześniej, po telefonach do kilku firm na śląsku okazało się że najkorzystniejszą ofertę ma warsztat firmowy firmy Pilkington w Piekarach Śląskich. Jakość usługi na najwyższym poziomie, różnica między starą a nową szybą jest ogromna. Razem z wymianą kosztowało to 513,50zł co uważam za dobrą cenę.


    Przed majówką z powodu przejechania 10 000km auTTko dostało nowy olej (znów Motul X-Cess 5W40) i komplet filtrów. W celu polepszenia ogólnego wyglądu samochodu kupiłem również dystanse do kół (polecam firmę Dystom, całkowicie bezproblemowo). Z przodu wleciały 17mm, tył 25mm. Moim zdaniem mod zdecydowanie na plus, autko wygląda o niebo lepiej Po wszystkich wymianach przyszedł czas na porządne mycie i woskowanie. Podłogę i dywaniki w środku potraktowałem odkurzaczem piorącym.




    Po obejrzeniu zdjęć na grupie na Facebooku stwierdziłem, że prostym i tanim zabiegiem odmłodzenia wnętrza będzie wymienienie żarówek oświetlenia na LEDowe.


    Nie każdemu może się podobać takie białe światło, ale moje oko cieszy. Zostało mi wymienienie lampek w tablicy rejestracyjnej na LED.

    Na majówkę auTTko pojechało do Austrii. Bardzo dobrze się sprawowało i bezproblemowo przejechałem nim dwa razy po 1100km - w całości po autostradzie.


    Na tygodniowy wypad w dwie osoby samochód moim zdaniem jest idealny Mam nadzieję że podróż wakacyjna przebiegnie równie bezproblemowo.
    No i cóż, dalszych planów jest cała masa ale ciężko mi je ułożyć w kolejności i rozplanować w czasie. Co dalej będzie naprawiane/zmieniane - zobaczymy

  12. #57
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To jest właśnie urok zadbanego technicznie auta że jedziesz w daleką trasę, auto łyka kilometry i nic się nie psuje..
    Jeśli chodzi o LED-y to też mam i uważam że naprawdę odmładza to wnętrze i wygląda dużo ciekawiej.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #58
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Brawo Akrisu ! mi się bardzo podoba te oświetlenie i sam u siebie też zmieniałem kiedyś. No i ta trasa to dopiero fajna misja, często musiałeś robić przerwy żeby się rozprostować ? co 200km ? czy rzadziej?

  14. #59
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Nie było tak zle, zatrzymywałem się co 300-350km żeby dotankować gaz Nie czułem się jakoś mega zmęczony ale tempomat na pewno by się przydał... może sobie kiedyś dołożę odezwę się na PW to ogarniemy jakiś mini spoTT w weekend, co ?

  15. #60
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Mikro aktualizacja Twojego tematu małe zdjęcie z dziś a resztę pewnie nie bawem wrzucisz sam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •