Pokaż wyniki od 1 do 15 z 200

Wątek: Manual Boost Control

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    testowałem taki w strookerze 2.1 z td05 i działał gorzej niż nasz polski zrobiony przez propera;/
    Nie wiem dlaczego wyskoczyłeś z tym MBC od Propera (tzn. domyślam się ) skoro nie było pytania o porównanie z tym czy innym MBC.
    Być może masz racje nie miałem i są duże szanse że nie będę miał do czynienia z tym zaworkiem więc nie będę polemizował.

    Jak już o tym wspomniałeś to opisz dokładnie i techniczne jakie są różnice bo że ten płynniej a ten gorzej to nic tak naprawdę nie znaczy


    Cytat Zamieszczone przez iskra Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Towar jest nowy kolega ściąga to z Chin ( pytanie czy oryginalne?)... Czyli żeby to podłączyć będę potrzebował 2 trójniki i wpiąć je w załączonych na zielono miejscach (foto nie mojego silnika znalezione w necie):
    https://imageshack.com/i/pnXuZqFqj

    Jeśli sprowadzane z chin to na 100% podróba . Turbosmart produkuje wszystko w Australii i się tym szczycą. Są raczej marne szanse że Chińczycy to kupują w Australii i odsprzedają dalej po lepszej cenie
    Testuj , działać jakoś będzie bo to nie jest skomplikowane urządzenie ale są duże szanse że nie tak jak oryginał.

    Jeśli chodzi o podłączenie to na zdjęciu masz zaznaczony zawór N75 i wykorzystujesz węże które są do niego podłączone.
    Upraszczając, ten wąż który idzie od N75 gdzieś tan w głąb w stronę turbiny podłączasz w miejsce gdzie jest skierowana strzałka na MBC a wąż idący z N75 do rury wyjściowej z turbo podłączasz po przeciwnej stronie na MBC.
    N75 zostawiasz podłączony elektrycznie może zostać w TIP-ie ale wtedy zaślepiasz króćce pozostałe po wężach które poszły do MBC.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego wyskoczyłeś z tym MBC od Propera (tzn. domyślam się ) skoro nie było pytania o porównanie z tym czy innym MBC.
    Być może masz racje nie miałem i są duże szanse że nie będę miał do czynienia z tym zaworkiem więc nie będę polemizował.

    Jak już o tym wspomniałeś to opisz dokładnie i techniczne jakie są różnice bo że ten płynniej a ten gorzej to nic tak naprawdę nie znaczy



    ....







    Pozdrawiam
    Poczatkowo mialem mbc i generalnie nie trzymalo mi gory. Postanowilem zalozyc zwykly bleed. To samo tylko gorzej wstawało. Potem zalozylem taki jak wyzej tylko z trojnikiem. Raz trzymalo raz nie a gore jeszcze mniej niz na properowym. Potem zmienilem sposob ulozenia wezykow i generalnie to samo. Wrocilem do properowego i smigalem na nim.

    Nie martw sie nie musze chwalic Patryka bez podstaw ze jest najlepszy. Sam kiedys pisalem ze do k04 bardziej mi pasowal bleeed. Byc moze w innym setupie sprawdzi sie lepiej ale na dzien dzisiejszy i w tt i w a3 najlepiej dzialal propera. Czy to sam czy w polaczeniu z n75 lub apexi jak mam obecnie w tt.

Podobne wątki

  1. cruising control - prosze o fachowa porade - pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51
  2. Galaxy 1.9 TDI - brak mocy - 17965 - Charge Pressure Control
    Przez FranciszekDolas w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:54
  3. 65535-Internal Control Module Memory Error
    Przez lukaszienko w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:18
  4. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 07:43
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •