Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: NITRO?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Jaqob, ja bym Ci zaproponował lepiej doinwestować samochód i jeździć na większym powerze na co dzień. Niż strzelać z nitro W Trójmieście 4.5kg kosztujne 350zł a wierz mi nawet przy małej dyszy, Nitro zużywa się bardzo szybko. A jak już raz strzelisz, będziesz strzelać cały czas.
    Niemniej jednak jest to jakaś alternatywa, dobrze zestrojone po biegach powinno śmigać.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Z 11 lat temu miailem w coupe 2.8 prosta instalke mokrego systemu. Wtedy w PL wszyatko dopiero raczkowalo. Walilem dyszami +100 zylo i latalo. Za dobra instalke trzaba dac toche plnow a be dodatkow typu koc, manometr, zdalny otwieracz irtp. nie ma przyjmnosci z uzytkowania. Do codziernnego uzytku calkowicie bezuzyteczne, w przeciwienstwie do auta do zabawy. W przypadku wolnossaka ladujemy niestety w klasie T.

    Dokładnie kocyk, wskaźnik ciśnienia nitro itp mało nie kosztuje. A dobry zestaw po biegach + adaptacja 10.000zł w Sportmile.
    Nie wiem czy za tą cenę nie lepiej kupić turbo, wydech, ic, ciut dopłacisz ale masz na co dzień powera.


    Niemniej jednak Jaqob wszystko zależy od indywidualnych potrzeb
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 12-10-2013 o 10:34

  2. #2
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta


    Dokładnie kocyk, wskaźnik ciśnienia nitro itp mało nie kosztuje. A dobry zestaw po biegach + adaptacja 10.000zł w Sportmile.
    Nie wiem czy za tą cenę nie lepiej kupić turbo, wydech, ic, ciut dopłacisz ale masz na co dzień powera.


    Niemniej jednak Jaqob wszystko zależy od indywidualnych potrzeb
    Wszystko sie zgadza, oczywiscie ze rozsadniejszym bedzie turbo(bo ja za 10-12kafli to robie u siebie z 250 ok 340, tylko jest male ALE przy podtlenku jest jednak coś takiego, ze chce się to mieć mimo ze to troche drogi "bajer" to jednak mina kolegów po otworzeniu bagażnika może być bezcenna )
    Rozumiesz o co mi chodzi? Nitro jest instalacją w polsce nadal raczkującą w porownaniu do USA co czyni ją mocno customową i niespotykaną. Samochodow z duzym turbo, a juz w 1.8t to na peczki,a instalacją z nitro nigdy w zyciu nie jechałem(jedynie widziałem) a bardzo bym chciał sie przejechać,nawet jako pasażer.

    wydaje mi sie ze te 10kola moza by jeszcze spokojnie troche zredukowac, kupujac kit nosa czy nxa za oceanem i dopiero wtedy udac sie do tunera...

Podobne wątki

  1. nowe paliwo shel 100 nitro racing
    Przez batman117 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 12:15
  2. Nitro??
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 13:22
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 07:40
  4. Audi TT 225KM + chip na 260KM + mokre nitro
    Przez milosz_max w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-10-2007, 05:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •