Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Gratuluję autka! Czad!!! Sam od jakiegoś czasu choruję na Boxstera z tego rocznika. Powiesz coś więcej na temat kosztów serwisu względem TT 8J?
    Za krótko mam auto, żeby się móc wypowiedzieć w tym temacie, ale tak jak napisałem wcześniej wydaje mi się, że będzie ok 2x drożej niż w przypadku TT8J - 2x więcej oleju, płynu chłodniczego, 2x droższe filtry, więcej cylindrów. Nie mam jeszcze wyceny robocizny za pierwszy planowany serwis, ale mam wrażenie, że będzie drożej - chociażby silnik jest trudniej dostępny, a jego wyjęcie to już gruba zabawa. Sama wymiana dynamiczna oleju w skrzyni to jakieś 2-2,5k zł.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Sama wymiana dynamiczna oleju w skrzyni to jakieś 2-2,5k zł.
    Witam.

    Ładna furka.

    Co do wymiany dynamicznej oleju w skrzyni, to nie polecam.
    Wystarczy standardowa wymiana statyczna, a najlepiej wymienić sam olej zrobić około 1000 km i wymienić jeszcze raz już z filtrem -filtrami.

    Cytat z innego forum.

    Witam Was, może się przyda się komuś to co napiszę , mam Rs6 C7 i też chciałem wymienić olej dynamicznie bo większość firm tak zaleca, jednak coś skłoniło mnie do napisania bezpośrednio do ZF, poniżej odpowiedź :

    Witam,
    Standardowa wymiana jaką polecamy to wymiana statyczna, zakładając że użytkownik robi ją regularnie to znaczy jak w załączniku zalecane.

    Nie polecamy wymiany dynamicznej z różnych względów, przy regularnych wymianach od nowości w nowej skrzyni nie odgrywa to dużej roli, ale że szczególnie przy dużych przebiegach ( a takie pojazdy występują bardzo często w warsztatach w Polsce) istnieje duże niebezpieczeństwo wypłukania złogów i ścieru dokładnie spod uszczelniaczy, dalej od ścian wewnętrznych konwertera co może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia mechatroniki, ale ze względu na powstanie "przedmuchów" do nieprawidłowej pracy skrzyni i niemożliwości jej do adaptowania. ( znaczy uszkodzenie zostanie tylko przyspieszone, bo i tak znaczy to była „końcówka" żywotności skrzyni), dalej absolutnie jeżeli już decydujemy się na wymianę dynamiczną, nie zalecamy użycia jakiekolwiek chemii. Każda użyta chemia ( mniej lub więcej agresywna) powoduje przyspieszone zużycie okładzin lock-up oraz tarcz sprzęgieł i hamulców. Szczególnie lock-up w konwerterze jest na nią „czuły" i często po użyciu chemii dochodzi do szybkiego spęcznienia i rozkładu okładzin lock-up. Według zaleceń specyfikacji serwisowej naszych skrzyń biegów, po wymianie oleju powinno się przeprowadzić adaptację skrzyni ( po wykasowaniu i analizie wcześniej starych wartości adaptacyjnych).

    Ale jeżeli po wymianie oleju i przeprowadzonej jeździe próbnej, nie występują negatywne objawy po wymianie oleju, to można tą procedurę pominąć, gdyż skrzynia i tak po pewnym przebiegu i zaistnieniu odpowiednich warunków pracy w czasie jazdy, sama się do adaptuje.
    Mit freundlichen Grüssen/Kind regards.

    Grzegorz Fedorowicz

    Key Account Manager

    ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o.
    Oddział Warszawa
    Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa, Polska/Poland
    Tel.: +48 22 544 84 74,
    Fax: +48 22 544 84 71
    Mobile:+48 604 120 333

    Oczywiście, decyzja należy do Ciebie.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •