Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 61

Wątek: Awaria! Coś kapie i "bulgota" w silniku :(

  1. #46
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zmien mechanika. Wiatrak nie startuje a on Ci kaze pojezdzic zeby sprawdzic czy sie znowu nie zagotuje??!!! Chyba normalne ze sie zagotuje skoro wiatrak nie startuje!!! Moze byc uszkodzony modul wentylatora pod akumulatorem. Przekaznik wentylatora.. nie ma mnie w domu i juz w weekend nie bedzie, pozno w niedziele zerkne w ukald elektryczny sprawdze gdzie jest bezpiecznik/przekaznik. Chyba ze ktos na forum pomoze.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha, czujnik temperatury ma byc nowy z ASO. Zaden zamiennik. Zamienniki klama na potege.

  2. #47
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Sprawdź bezpieczniki nad aku, całą puszkę dokładnie bo lubi się upalić na stykach, sprawdź czujnik w chłodnicy od dołu zróbcie zworkę masa i dwa plusy do każdego biegu, jeżeli dalej nie zadziałają sprawdź wiatraki na krótko czy nie popalone.


    Pisałem, że wiatrak sprawdzony na krótko - działa.
    Czyli w chłodnicy jednak też jest czujnik? Nie mogliśmy go znaleźć...



    Zmien mechanika. Wiatrak nie startuje a on Ci kaze pojezdzic zeby sprawdzic czy sie znowu nie zagotuje??!!! Chyba normalne ze sie zagotuje skoro wiatrak nie startuje!!!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha, czujnik temperatury ma byc nowy z ASO. Zaden zamiennik. Zamienniki klama na potege.


    Nie wiem jak jest w IE, ale tutaj mechaników ( szczególnie, takich dostępnych niemal z dnia na dzień ) nie ma za dużo.
    Byłem u niego kilka razy i do tej pory robił wszystko jak trzeba, w dodatku nie "zdzierając" ze mnie - nie wierzę że znajdzie się taki "normalny" mechanik,
    który akurat audi TT "zna na wylot" - nawet w ASO by pewnie nie wiedzieli od razu gdzie szukać
    Właśnie po to pytam Was na forum, bo wierzę że tu szybciej mogę znaleźć wsparcie.

    Moze byc uszkodzony modul wentylatora pod akumulatorem. Przekaznik wentylatora.. nie ma mnie w domu i juz w weekend nie bedzie, pozno w niedziele zerkne w ukald elektryczny sprawdze gdzie jest bezpiecznik/przekaznik. Chyba ze ktos na forum pomoze.


    O info nt. dokładnej lokalizacji bezpiecznika i przekaźnika - poproszę - na pewno pozwoli nam to szybciej zdiagnozować te komponenty.

  3. #48
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czyli wykluczamy wiatraki tak więc sprawdź czujnik w chłodnicy wypnij kostkę i zrób zworkę jak pisałem wyżej, jeżeli dalej nie zadziała to pozostaje puszka o której pisałem wyżej, jak to wykluczysz, ostatecznie moduł pod akumulatorem, nie pisałem o nim celowo że by ci się nie pokręciło, wszystko masz podane na tacy więc działajcie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #49
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Czyli wykluczamy wiatraki tak więc sprawdź czujnik w chłodnicy wypnij kostkę i zrób zworkę jak pisałem wyżej, jeżeli dalej nie zadziała to pozostaje puszka o której pisałem wyżej, jak to wykluczysz, ostatecznie moduł pod akumulatorem, nie pisałem o nim celowo że by ci się nie pokręciło, wszystko masz podane na tacy więc działajcie.
    O jakim "czujniku w chłodnicy" mowa? Gadałem przed chwilą z mechanikiem - twierdzi że tam nie ma żadnego czujnika...?
    Wymienialiśmy dzisiaj czujnik z prawej strony silnika - w zielonej obudowie, ze złotą końcówką - jest jeszcze jakiś inny?

    Na przekaźnikach ( patrząc od góry ) są kolejno numery:
    53, 206, 53, 100, 167, 377
    Który jest od wentylatorów?

    Po odpaleniu na chwilę auta w celu przestawienia w inne miejsce zapaliła się żółta kontrolka po stronie obrotomierza ( żółty trójkąt w okręgu ).
    Po podpięciu komputera nie widać żadnych błędów - czy to może być błąd niskiego poziomu płynu chłodzącego po dzisiejszym "zagotowaniu"?

    Jak można sprawdzić ten moduł pod akumulatorem?

  5. #50
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    W chłodnicy jest termowłącznik wentylatorów: 1H095948.
    Są dwie wersje, które różnią się wtyczkami. Szukaj na boku chłodnicy od strony kierowcy.

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Twój mechanik powinien się doskonalić, bo nadaje się do programu Będzie Pan Zadowolony

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    W chłodnicy jest termowłącznik wentylatorów: 1H095948.
    Są dwie wersje, które różnią się wtyczkami. Szukaj na boku chłodnicy od strony kierowcy.
    Dzięki za info - jutro będziemy działać dalej.

  8. #53

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Żeby się do niego dostać zdejmij podstawę akumulatora i blaszkę znajdująca się pod nią przykrecona na dwie śruby. Wtedy jest idealny dostęp do czujnika.są wtyczki kwadratowe i trójkątne.

  9. #54
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz_TT Zobacz posta
    Sprawdź bezpieczniki nad aku, całą puszkę dokładnie bo lubi się upalić na stykach, sprawdź czujnik w chłodnicy od dołu zróbcie zworkę masa i dwa plusy do każdego biegu, jeżeli dalej nie zadziałają sprawdź wiatraki na krótko czy nie popalone.


    Pisałem, że wiatrak sprawdzony na krótko - działa.
    Czyli w chłodnicy jednak też jest czujnik? Nie mogliśmy go znaleźć...



    Zmien mechanika. Wiatrak nie startuje a on Ci kaze pojezdzic zeby sprawdzic czy sie znowu nie zagotuje??!!! Chyba normalne ze sie zagotuje skoro wiatrak nie startuje!!!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha, czujnik temperatury ma byc nowy z ASO. Zaden zamiennik. Zamienniki klama na potege.


    Nie wiem jak jest w IE, ale tutaj mechaników ( szczególnie, takich dostępnych niemal z dnia na dzień ) nie ma za dużo.
    Byłem u niego kilka razy i do tej pory robił wszystko jak trzeba, w dodatku nie "zdzierając" ze mnie - nie wierzę że znajdzie się taki "normalny" mechanik,
    który akurat audi TT "zna na wylot" - nawet w ASO by pewnie nie wiedzieli od razu gdzie szukać
    Właśnie po to pytam Was na forum, bo wierzę że tu szybciej mogę znaleźć wsparcie.

    Moze byc uszkodzony modul wentylatora pod akumulatorem. Przekaznik wentylatora.. nie ma mnie w domu i juz w weekend nie bedzie, pozno w niedziele zerkne w ukald elektryczny sprawdze gdzie jest bezpiecznik/przekaznik. Chyba ze ktos na forum pomoze.


    O info nt. dokładnej lokalizacji bezpiecznika i przekaźnika - poproszę - na pewno pozwoli nam to szybciej zdiagnozować te komponenty.
    Wypuszczenie auta z warsztatu, ktore mialo problem z nie wlaczajacym sie wentylatorem, ktore juz sie raz zagotowalo, ze stwierdzeniem "jedz Pan zobaczymy co bedzie" to jak dla mnie tragedia. Mechanik nie musi znac na wylot TT, ferrari czy starego forda, czysta logika i podstawowa wiedza powinny nie pozwolic na taka sytuacje. Jak dla mnie mechanik powinien ewidentnie popracowac nad soba.

  10. #55
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    No ale z tematu wynika ze wszystko jeat w okej. Jesli w wodzie nie bylo oleju to masz szczescie ale tak jak koledzy mowia jesli aute bedzie jezdzone i bedzie sie gotowac to wkoncu padnie uszczelka pod glowica. Na zalaczonej klimatyzaci wiatrak jezdzi? Moge dzisiaj Ci pod wieczor sprawdzic ktory to jest bezpiecznik do wiatrakow. Wiem ze jak go wyciagniesz po zgaszeniu auta to wiatraki wchodza na najwyzsze obroty w normalnym wypadku daj znac jak bedziesz chcial wiedziec ktory to bezpiecznik. A jednak to nie pomorze bo masz wersje 180ps a chcialem zebys wyciagnol bezpiecznik z elektrycznej pompki wody i czy wtedy rusza.
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 09-04-2016 o 09:32

  11. #56
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Po pierwsze sprawdzic obydwa wiatraki. Kazdy z osobna i sprawdzic dzialanie pierwszego i drugiego biegu. Widac na kablach brazowa mase wiec zwierac ja z pozostalymi 2 pinami i oba biegi musza chodzic.
    Czyli lacznie 4 proby i kazda musi dzialac poprawnie bo jak nie to wiatrak do wymiany.
    Potem zdejmujesz kostke z chlodnicy 3 piny. Zwierasz pierwszy pin z masa i ma odpalic 1 bieg. Potem zwierasz z kolejnym i powinien 2 bieg sie zalaczyc. Mialem przypadek ze zalaczal sie tylko 2 bieg albo 1 juz nie pamietam. Bo moduly ktore sa przy podluznicy zalaczaja te wiatraki i moze wynika to z roznego modelu i moze ktos ma wiedze jak to ostatecznie jest. U mnie w tt zalacza obydwa biegi.
    Jesli to dziala poprawnie to wymontuj czujnik z chlodnicy. Nalej wody do garnka do polowy wysokosci czujnika. Patrz przy jakiej temp wody wiera 2 piny a przy jakiej 3. Jesli przy gotujacej sie wodzie nie zwiera to masz pewnosc 100% ze czujnik padl i trzeba go wymienic.

    Generalnie to zachowania mechanika nie komentuje bo szkoda pisania. A za porady kolegom tutaj po browarku sie nalezy bo widac ze lepiej ogarniaja niz ten szpeniu ktory plukal woda destylowana uklad(sa odpowiednie preparaty jak juz a nie woda..)
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-04-2016 o 09:43

  12. #57
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    I jak wyglada sytuacja z gotujacym sie pacjentem?

  13. #58
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Witam forumowiczów,
    Z niemałą ulgą mogę już napisać, że autko "wróciło do żywych"!

    Jak się okazało, przyczyną nie włączania się wiatraka od chłodnicy było "rozłączenie" połączenia elektrycznego pod bezpiecznikami... normalnie "szok", "wariactwo", "niedowierzanie"... ( a tyle innych rzeczy sprawdziliśmy wcześniej... ).

    Mechanik ( którego tak tu większość "chwaliła" - ale zostawmy już ten temat... ) odkrył dziś, że do czujnika nie dochodziło zasilanie,
    zaczął więc przyglądać się bezpiecznikom i tym co było "pod spodem" ( niestety dziś musiałem być w pracy, więc nie mogłem brać "czynnego udziału"
    w poszukiwaniu rozwiązania i nie widziałem dokładnie gdzie "owo" złącze się znajduje ).
    Z tego co wytłumaczył mi dziś po południu, "złącze" było przykręcone na nieoryginalne śruby, rozłączyło się i obwód ( chyba zasilania czujnika ) był przerwany...
    Po podpięciu wtyczki, zasilanie na czujniku wróciło i wiatrak startuje normalnie ( włącza się przy ok. 92 stopniach ).

    Awaria objawiła się dopiero teraz ( autkiem jeżdżę od 5 miesięcy... ), a wygląda na to że za czasów poprzedniego "właściciela" ( klubowicz ) coś musiało być tam "grzebane" i zostało naprawione nieumiejętnie....
    Najwyraźniej do tej pory, dzięki "niższym" temperaturom i skutecznym "omijaniu" korków nie udało mi się "zagotować" autka wcześniej,
    a kilka razy już je "przegoniłem" po trasie - widać chłodzenie "powietrzem" podczas jazdy zdawało egzamin. W końcu jednak trafił się dłuższy postój w korku i "wyszło szydło z worka...".

    W każdym razie OGROMNE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH za podpowiedzi! Dzięki Wam zaoszczędziliśmy sporo czasu

    Pozdrawiam i życzę sprawnych TT-ek!

  14. #59
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mówisz o puszce nad aku.?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #60
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Miałem racje ze cos z wiatrakami moze się dziać. Najważniejsze że opanowane

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •