Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: TT 225Q vs. SAAB 900

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Ja się odnoszę do silnika 2.3t w wersji aero. Kolego, łańcuchy rozrządu WYMIENIA SIĘ. Łańcuchy się zużywają, rozciągają, tak samo jak ich prowadnice i napinacze. Kiedy byłem właśnie w warsztacie który robi tylko Saaby, właściciel mi powiedział że głównym błędem użytkowników Saab'ów jest ich przekonanie że łańcuchów rozrządu się nie wymienia. A potem niespodzianka...

    To samo tyczy się BMW, szczególnie silników w wersji z Vanosami. A w silnikach audi v8 4.2 334KM montowanych w a6 c6 i a8 d3 pierwszy rozrząd robi się przy około 140tys. Nie dlatego że tak jest napisane w instrukcji, tylko dlatego że napinacze hydrauliczne łańcucha nadają się już na złom przy takim przebiegu

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Ja się odnoszę do silnika 2.3t w wersji aero. Kolego, łańcuchy rozrządu WYMIENIA SIĘ. Łańcuchy się zużywają, rozciągają, tak samo jak ich prowadnice i napinacze. Kiedy byłem właśnie w warsztacie który robi tylko Saaby, właściciel mi powiedział że głównym błędem użytkowników Saab'ów jest ich przekonanie że łańcuchów rozrządu się nie wymienia. A potem niespodzianka...

    To samo tyczy się BMW, szczególnie silników w wersji z Vanosami. A w silnikach audi v8 4.2 334KM montowanych w a6 c6 i a8 d3 pierwszy rozrząd robi się przy około 140tys. Nie dlatego że tak jest napisane w instrukcji, tylko dlatego że napinacze hydrauliczne łańcucha nadają się już na złom przy takim przebiegu
    Miałem kilka samochodów z łańcuchem rozrządu i trochę na ten temat wiem.
    Ogólnie jest tak, że łańcucha rozrządu się nie wymienia.
    Jednak jest grupa samochodów/silników, w których wspomniany rozrząd ulega dość szybkiemu zużyciu. Oczywiście w tych przypadkach zalecane/wskazane jest wymienienie elementów rozrządu.
    Oczywiście w zależności od silnika trzeba wiedzieć co i kiedy należy wymienić. Często bowiem A.S.O. lub mechanicy mówią, że trzeba wymienić wszystkie elementy rozrządu. Dlla nich tak jest prościej ( czytaj opłacalniej ), a wystarczy wymienić zużyte/wadliwe, poszczególne elementy. Dobrym przykładem są tu silniki znane z AUDI:
    2.7 TDI
    3.0 TDI
    4.0 TDI
    3.2 FSI
    4.2 333/344 KM

Podobne wątki

  1. 225Q vs R32
    Przez mateUS w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 13:30
  2. MK1 [8N] 225Q vs C63 AMG
    Przez Kwariat w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 10:23
  3. 225Q vs 750 Li
    Przez Dydol w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:30
  4. TT 225Q vs BMW X6
    Przez Mumin w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 16:51
  5. TT 225q
    Przez maju89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •