Jeszcze raz dziękuje za wszystkie rady i pomoc w wyborze. W poniedziałek dostałem jeszcze sporo dodatkowych zdjęć oraz dokumentów odnośnie auta, po których zdecydowałem się wpłacić zadatek. Auto tak naprawdę zaklepałem w ciemno jeszcze w niedziele wieczorem, a w poniedziałek, zaraz po otwarciu salonu o 9:00, wpłaciłem zadatek. Dziś o 5:46 wsiadłem w Pendolino do Gdyni, a teraz właśnie wracam do Krakowa TT z bananem na twarzy – w chwili jak piszę posta, przerwa na MC’a

Samochód ma fabryczny lakier na wszystkich elementach (100-120m), maska trochę więcej (170m), o czym zostałem poinformowany telefonicznie przed przyjazdem i co było dla mnie głównym powodem szybkiej decyzji. Oczywiście wszystko ponownie zweryfikowałem własnym miernikiem. Samochód z polskiego salonu, zakupiony przez kobietę z Elbląga, później jeździł jakiś facet z Wejherowa, który oddał TT w rozliczeniu do salonu Volkswagena. Teraz najważniejsze - na auto jest gwarancja co do elementów, które zostały sprawdzone zgodnie z listą stosowaną w ASO VW/Audi - pamiętajmy że samochód kupiłem od oficjalnego dealera VW/audi Zostałem poinformowany, że do wymiany są tylne odboje amortyzatorów, więc nawet jakby był to rzeczywisty problem z samymi amortyzatorami tylnymi to przy tej cenie zakupu jest do przełknięcia nawet ich wymiana za 5 tys. Reszta jak się wydaje ok, skrzynia zmienia biegi płynnie i bez szarpnięć, a magnetic daje odczuwalne utwardzenie przy załączeniu z komunikatem sport pomiędzy zegarami. Audi stoi na 16" zimówkach więc na teraz jak znalazł.

Co do planów to na pewno dostanie komplet kół od mojej a4 tj. 18” Rotory z oponkami 245/40, dużą nawigację RNS-E (już jestem umówiony na montaż), nakładki wydechu z nierdzewki, nakładki pedałów i podstopnicę oraz jak każde nasze auto, program w CompSport (chociaż coś czuje, że tu na stage 1 się nie skończy).

Na razie wymiana rozrządu, wszystkich filtrów i duży przegląd.

P.S.
Jak dla mnie auto fantastyczne, żonie chyba będą często „ginąć” kluczyki

Pozdrawiam