Strona 27 z 32 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 405 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #391
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Dzięki! podjechałbym ale krucho teraz u mnie z czasem i pieni?edzmi, spróbuje jeszcze raz posłuchac i mam jeszcze takie pytanie czy zaciagniety reczny ma jakis wplyw na ten test?

  2. #392
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Musi mieć wpływ. Wyobraź sobie, co się może stać, gdy zablokujesz tylną oś za pomocą hamulca awaryjnego, a napęd na obie osie będzie spięty.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #393

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Biala
    Posty
    59
    Witam mam pytanie kupiłem audi tt q224 koni i okazało się po kupnie ze nie działały i zadzwoniłem do sprzedającej ze nie działa Haldex i wpłaciła mi umówioną kwotę , Wiec tak jest błąd od włącznika świateł hamowania i nieprawidłowe funkcjonowanie sprzęgła kod usterek to 526 i 1155 i pokazało mi to na komputerze w kategori 4x4 sa jeszcze błędy położenia walka rozrządu , czujnik walka rozrządu/wału korbowego , sonda lambda blok 1 czujnik 1 , czujnik spalania stukowego , pulpit obsługi/włącznik tempomatu , Wiec moje pytanie czy jakieś powyższe błędy jakos mogą skutkować z nie działaniem owego haldexa , mechanik mi powiedział żebym zaczął od wymiany filtru i oleju w haldexie i wymienił włącznik świateł hamowania ( wymieniłem i dalej nie działa Haldex ) , może ktoś pomoze bo jestem troszke załamany kupując quattro chciałem kupic quattro a nie ośke , pozdrawiam może uda się naprawić samemu bo na specjalistę troche kasy trzeba mieć , ale spróbujmy samemu z gory dzięki za odpowiedzi , i mam nadzieje ze się uda cos wymyslec , pozdrawiam klubowiczów

  4. #394
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli nie będziesz pisał tak chaotycznie, to znacznie lepiej się będzie czytało Twoje posty i lepiej zrozumie się problemy, z którymi się borykasz, a to z kolei przełoży się na satysfakcjonującą jak mniemam pomoc.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #395
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kolego ja bym naprawil wszystkie wymienione przez Ciebie usterki, a nastepnie zajal sie napedem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #396
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Hej, czy bezpiecznik od haldexa znajduje się w tym miejscu? https://imgur.com/a/Am8yf

  7. #397
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez arhuzz Zobacz posta
    Hej, czy bezpiecznik od haldexa znajduje się w tym miejscu? https://imgur.com/a/Am8yf
    Czy tylko ja nie widzę tego zdjęcia?

  8. #398
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Tak, to jest ten bezpiecznik - 31.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #399
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Czyli wszystko jasne, u mnie brakuje tego klocka tylko ciekawe co jest zepsute https://imgur.com/a/vLxsL troche mnie to zaskoczyło, myslałem ze jezeli ktos wyciagnał bezpiecznik nie bedzie sie dało sie połaczyc w vagu z haldexem
    Ostatnio edytowane przez arhuzz ; 22-03-2018 o 20:43

  10. #400
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    W teorii - TAK, to jest bezpiecznik właściwy, ale tę teorię rozbiła pewna biała mk1 na zlocie w Wiśle gdzie napęd działa a tego bezpiecznika nie ma.....

    Natomiast jak u Ciebie nie działa, podłączaj bezpiecznik i sczytaj błędy. Jak coś się pojawi to koniecznie zapisz przed skasowaniem, ponieważ w mk1 w napędzie błędy mogą nie powrócić - raz pokazuje się i koniec.

  11. #401
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Kupiłem bezpieczniki podłączyłem 5A i wyskoczył bląd, po skasowaniu nie wraca ale napęd nie działa, zrobiłem output test i na początku był tylko jeden pojedynczy klik i dalej nic
    01155- Cluth,
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent
    Po podłączeniu bezpiecznika auto zaczęło piszczeć na zapłonie...pisk wydobywa się spod maski, słychać takie dzwieki świszczącej elektryki jak w zasilaczu od routera po tym jak chodził cały dzien, nie wiem jak to opisać mam nadzieje ze sie nie spali :/ próbowałem wyjąć bezpiecznik i pisk został dalej

    https://imgur.com/a/zOp11 błąd w haldex
    https://imgur.com/a/bHBZx bloki w haldex
    jest też 1 błąd w klimie, mozliwe ze to tak piszczy? https://imgur.com/a/CPm0i

    https://youtu.be/RT1GSJTmiAw pisk
    Ostatnio edytowane przez arhuzz ; 23-03-2018 o 12:19

  12. #402
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez arhuzz Zobacz posta
    Kupiłem bezpieczniki podłączyłem 5A i wyskoczył bląd, po skasowaniu nie wraca ale napęd nie działa, zrobiłem output test i na początku był tylko jeden pojedynczy klik i dalej nic
    01155- Cluth,
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent
    Po podłączeniu bezpiecznika auto zaczęło piszczeć na zapłonie...pisk wydobywa się spod maski, słychać takie dzwieki świszczącej elektryki jak w zasilaczu od routera po tym jak chodził cały dzien, nie wiem jak to opisać mam nadzieje ze sie nie spali :/ próbowałem wyjąć bezpiecznik i pisk został dalej
    Prawdopodobnie masz uszkodzoną pompkę elektryczną haldexa. Rozepnij wtyczkę pompki przy module haldexa i zmierz rezystancje. Jeśli będziesz mieć 0 albo nieskończoność to pompa do wymiany. Co do piszczenia to jest to praca przepustnicy/adaptacja i jest to normalne.
    pozdro

  13. #403
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Przy output tescie winno byc slychac pompke, jak nie to biorac pod uwage ten blad tez stawiam na pompke. Mialem dokladnie ten sam blad i nie wrocil i byla to pompka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #404
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Dzięki za odpowiedzi

  15. #405

    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Sucha beskidzka
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    Witam co prawda jestem posiadaczem leona cupra4 ale widzę że tylko tutaj można otrzymać pomoc w sprawie awarii napędu haldex. Otóż moja historia wygląda nastepująco
    coś zaczeło mi szumieć w napędzie więc postanowiłem go wymontować isprawdzić co to. Okazało się że sprawcą hałasu jest haldex( oprócz hałasu naped działał bez zarzutu) więc postanowiłem kupić cały napęd most+ halda dawcą jest audi tt 1.8t 225km numery mostu się pokrywają natomiast numery haldy już nie. Po zamontowaniu używki okazało się że podczas manewrów parkingowych koła przeskakują tak jakby przód i tył nie mogły sie zgrać po odpieciu wtyczki od haldy problem ustaje i z napedu nic niepokojącego nie słychać.W vagu po zeskanowaniu napędu pojawia się jeden bład błąd pamięci sterownika i nie da sie go skasować. I teraz nasuwa mi się kilka pytań:
    1. Czy inne numery haldy mogą powodować to co sie dzieję, i czy jak podmienie sterownik to wszystko powinno być ok?
    2.Czy może to być spowodowane olejem w haldzie ktory nie wiem kiedy był wymieniany.
    3 Jakie są ewentualnie wasze sugestie... gdzie szukać?

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •